Ochrana domácnosti před požárem i díky bezpečnostním dveřím

694

Požár v domácnosti dokáže napáchat velké škody na majetku a ohrozit život vás i vašich blízkých. Zjistěte, čím vším můžete chránit svou domácnost v článku „Ochrana domácnosti před požárem i díky bezpečnostním dveřím“.

Opatrnost především

Podle statistik dochází k požárům v domácnostech především kvůli lidské neopatrnosti. K hlavním příčinám patří nedbalost při kouření, nebo zacházení s otevřeným ohněm. Pokud vám tedy na sporáku bublá oběd, nebo máte rádi romantiku při svíčkách, nevzdalujte se z místa, aniž byste oheň zhasli. Stejně tak buďte opatrní při rozdělávání ohně v kamnech a dbejte na pravidelnou údržbu topidel a kouřovodů.

Vybavte domácnost požárními čidly

V mnoha případech vznikají požáry v noci, stane se ale také, že zapomenete vypnout sporák a dáte si po obědě šlofíka. Proto se vyplatí koupit hlásič požáru. Jedná se o malé zařízení, které vás upozorní zvukovým signálem na přítomnost kouře v místnosti. Budete tak mít dostatek času vzniklou situaci řešit. Instalace je velmi jednoduchá, zvládnete ji bez problému sami. Cena se pohybuje okolo 250 korun.

Hasicí přístroj do každé domácnosti

Základem vybavení pro boj se vzniklým požárem je hasicí přístroj. Bytové domy by měly mít hasicí přístroje umístěny automaticky spolu se zařízením pro zásobování požární vodou. Pokud bydlíte v rodinném domě, pořídíte malý hasicí přístroj od 250 do 500 korun. Podchytíte-li požár včas, pomůže vám mnohdy vyřešit problém, aniž byste museli volat hasiče.

Pomohou vám i správné dveře

Bezpečnostní protipožární dveře zajistí, aby se oheň po určitou dobu nešířil dál. Doba se liší podle typu dveří a zjistíte ji u výrobce. Vstupní protipožární dveře vám dají dostatek času, abyste opustili byt bez újmy na zdraví. Brání v šíření plamenů, ale i kouře. Při pořízení bezpečnostních dveří vám firma vymění i zárubně, bez kterých by nemohly plnit svou funkci na 100 %.

Investice do protipožární ochrany se vyplatí

Ať už se rozhodnete pořídit si hlásič, nebo protipožární dveře, určitě nebudete litovat. Chráníte totiž nejen majetek, ale i zdraví své rodiny. A pokud k požáru dojde, můžete díky této investici předejít obrovským škodám.

Použité fotografie: HT Dveře a Pexels.com