Nezávislé zdroje energie (nejen) pro cesty a rekreaci – palivové články

1150
Instalace Efoy článku

Současná situace nahrává trendu trávení dovolené na cestách karavanem nebo obytným přívěsem. A na cestách si lze užívat i pohodlí, na které jsme zvyklí, díky nezávislým zdrojům energie SFC Energy. „Palivové články SFC Energy Efoy jsou řešením zcela autonomního bezúdržbového zdroje napájení pro zajištění dostatečného množství elektrické energie.

Vše, co jednou za čas potřebujete udělat, je jednoduchá výměna kanystru s palivem. Proto jsou palivové články Efoy vhodné pro majitele karavanů, obytných automobilů či lodízajištění elektrické energie daleko od turistických center, například v kempech či přístavech,“ říká Andrej Hronec ze společnosti Audiopro.

Ekologicky čistá energie – jak to funguje

Palivový článek Efoy je ideálním zdrojem energie pro 12 V i 24 V baterii. Integrovaný regulátor nabíjení trvale sleduje stav nabití palubní baterie, v případě potřeby dochází k jejímu plně automatickému nabíjení. Jakmile je baterie nabitá, dojde k vypnutí, respektive přepnutí systému do pohotovostního režimu. Zajišťuje vždy plně nabitý zdroj energie a zároveň chrání baterii před škodlivým nepřetržitým nabíjením i úplným vybitím. Celý chod systému je tichý a ekologický, proto lze SFC palivové články používat i v uzavřených prostorách.

Efoy Hybrid Power

Efoy Hybrid Power je dokonale sladěný „energetický balíček“, který se skládá z palivového článku a lithiové baterie. Palivový článek vyrábí elektřinu, lithiová baterie ji ukládá. Bezstarostně ji pak můžete používat prostřednictvím vaší palubní sítě.

Palivové články SFC pracují na kapalný metanol, který je ukládán do k těmto účelům speciálně navržených kanystrů (existují také články na vodík, viz odkaz).

Chytrý Battery Management System (BMS) lithiové baterie Efoy zajišťuje inteligentní komunikaci mezi palivovým článkem a baterií. Palivový článek pracuje co nejúčinněji a baterie těží z optimálního nabíjení, speciální ochrany a dlouhé životnosti.

Spolehlivé maximum energie v minimálním prostoru

Efoy je lehký a kompaktní – vejde se i do malých prostor. Ideální místo pro instalaci v obytném voze může být např. zadní garáž, boční prostor nebo pod lavicí. Na lodi je lze instalovat do skříňky nebo na záď. Efoy však lze snadno uložit i pod sedadlo nebo do bočních přihrádek v interiéru.Palivové články SFC Energy využívá i světová jednička na poli luxusních obytných vozů, německá značka Morelo. Tyto dispozičně, technologicky a funkčně designové obytné vozy nad 3,5t jsou vybaveny nejvyšším standardem obecně, ale i v této oblasti. A jsou také energeticky náročné, nechybí v nich bohatá škála kuchyňských spotřebičů, podlahové vytápění a další vychytávky, které vyžadují dostatek energie.

Náročné civilní i vojenské využití

SFC - využití nezávislého zdroje energie při turistice mimo centra

Využití se nabízí nejen při trávené volného času na cestách, také v průmyslu a automatizaci, nebo díky své spolehlivosti, nízkým nárokům na rozměry a hmotnost, čistému a tichému provozu samozřejmě i pro armádu.

Zajistit spolehlivý zdroj napájení patří mezi hlavní výzvy technického zabezpečení moderních taktických operací. Palivové články SFC určené pro vojenské účely mají hned několik podstatných výhod. Nezbytným faktorem je jejich tichý provoz, takřka bez jakýchkoliv zjistitelných stop. Jsou navíc uživatelsky velmi přívětivé a manipulace s nimi je bezpečná.

Jedná se o jednoduché řešení na principu „plug-and-play“. Palivové články zcela automaticky nabíjí stávající akumulátory. Proces nabíjení se spouští automaticky a po dobití akumulátoru se systém sám vrátí do pohotovostního režimu. Uživatel tak má vždy k dispozici plnou kapacitu baterie, která navíc vydrží mnohem déle, neboť nepřetržité nabíjení zabraňuje stavům hlubokého vybití.