Klasické dovolené jsou stále s otazníkem. Roste zájem o obytné vozy

1233
Morelo Palace - exterier na parkovišti 1

Zavřené hotely i restaurace, omezená letecká doprava i přejezdy hranic – koronavirová opatření v různé míře zasahují do cestování již od začátku minulého roku. A lidem se opět komplikují plány na letní dovolenou, protože není jasné, jaká omezení v létě budou platit. Mnoho z nich se proto rozhodlo pro nákup obytného vozu. Více v článku „Klasické dovolené jsou stále s otazníkem. Roste zájem o obytné vozy“.

Prodej obytných vozů – meziročně vzrostl o 200%

Nárůst zájmu o koupi obytných aut se začal projevovat na jaře minulého roku, během první vlny koronavirové epidemie si lidé uvědomili, že se bojí kvůli nákaze nejen cestovat letadlem, ale i být ubytovaní v hotelech či penzionech. Obytná auta se tak stala, kromě vlastních rekreačních zařízení, jedinou volbou, jak cestovat.

„Máte dům na kolečkách a nic vás neomezuje. Zároveň je to ale bezpečné, protože se izolujete jen s rodinou,“ vysvětluje trend Klára Hájek Velínská z Asociace kempování a karavaningu a dodává, že zájem o obytná auta nepolevil ani v zimních měsících, kdy meziročně vzrostl až o 200%.

Obytný vůz - ilustrační foto

Nezvykle napilno tak během letošní zimy měli prodejci, což potvrzuje současný trend, že v tomto segmentu nyní nejsou měsíce se slabší poptávkou. „Dveře se u nás v zimním období nezavřely, lidé mají nyní o vozy zájem celoročně. V zimě s nimi parkují u sjezdovek a v létě pak mohou vyjet prakticky kamkoliv,“ vysvětluje Jan Skolil ze společnosti FC Morelo CZ, předního českého prodejce obytných vozů.

Trend – obytné vozy nad 3,5 tuny

Nabídka obytných aut je opravdu široká, většina zákazníků se spokojí s menšími obytnými vozy. Stále větší zájem je ale o prostornější a vybavenější obytné vozy nad 3,5 tuny.

„Kdo jednou vyzkouší obytné vozy, které mají dostatek obytného a úložného prostoru, těžko se v budoucnu spokojí s malým vozem, kde se pak o to více cítí stísněně a kde má problém na delších cestách uložit zavazadla a zejména vybavení pro volný čas,“ říká Pavla Skolil z FC Morelo CZ „Vedle většího prostoru s dostatečně velkým kuchyňským koutem a stolem s pohodlnými sedačkami, tito zákazníci vyžadují i dostatek prostoru pro uložení zahradního nábytku, skútrů, lyží, nebo kol. Do některých vozů se vejde dokonce i malý osobní automobil. Poptávka po vozech nad 3,5 tuny u nás meziročně vzrostla o 250%“.

Nový životní styl

Omezení možností cestování a restrikce v době pandemie způsobují, že se do koupě obytného vozu pouští i lidé, kteří nikdy v minulosti o tomto stylu trávení volného času neuvažovali. Z celkového počtu nových majitelů jich je, dle Asociace kempování a karavaningu, 80 procent.

Obytný vůz - starší pár - ilustrační foto

Značka Morelo, kvalita z Německa

Popularitu obytných vozů ještě umocnila pandemie covid-19. Mezi to nejlepší, co si lze v tomto segmentu pořídit, patří obytné vozy německé značky Morelo. Plně, luxusně a se vším komfortem vybavené obytné vozy lze považovat za naprostou jedničku ve své třídě vozidel s váhou nad 3,5 tuny.

Zajímá Vás, co takový obytný vůz „umí“?

Do prostorných obytných vozů totiž pohodlně uložíte lyže, kola, golfové bagy, zahradní nábytek a campingové vybavení, ale i třeba skútr či menší osobní automobil, který pak lze využívat pro cestování v okolí. Samozřejmě se v obytném voze najde prostor pro vašeho domácího mazlíčka, který si může užívat cesty s vámi.

Morelo Empire - zadní část a exterier

Samostatnou kapitolou je pak prostorný, designově a funkčně vymazlený interiér, kde se nezapře německá dokonalost. Dispozice vozů Morelo se liší podle modelů a velikostí, ale v žádném nechybí bohatě vybavený kuchyňský kout, ložnice s manželskou postelí a střešním panoramatickým oknem, prostorná koupelna i stůl s pohodlnými sedačkami. Samozřejmostí je také toaleta, podlahové vytápění, centrální vysavač, mobilní, ekologické a nezávislé zdroje energie SFC Energy, a další vychytávky, které znáte spíše z domova či luxusních hotelů.

Lze si vybrat verze automobilů pro dvě osoby, ale i pro čtyři nebo až pět osob pro větší rodiny. Velmi populárním modelem je Morelo Empire Liner, který jako ostatní modely zvenku vypadá spíše jako zájezdový autobus. Rozměry 10,29m na délku, 2,5m na šířku a 3,72 na výšku dokážou poskytnout svým obyvatelům veškerý komfort očekávaný od moderního bydlení.

Morelo Loft - interier

O Morelo CZ

„Když se nám naskytla možnost zastupovat značku Morelo pro český trh, ani chvilinku jsme nezaváhali. Němečtí zakladatelé spojili moderní výrobní technologii s tradičními postupy pro obytné vozy a vytvořili produkt, kterému další výrobci mohou jenom stěží konkurovat,“ říkají manželé Jan a Pavla Skolilovi z Morelo CZ a dodávají: „Prodáváme i další značky obytných vozů, stejně tak je vyrábíme na míru, ale naprostá většina zákazníků, která přijde do našeho showroomu, se velice rychle nadchne právě pro vozy Morelo. Vědí, že se jim vyplatí si za komfort a pohodlí připlatit.“

Morelo má pět modelových řad: HOME, LOFT/LOFT LINER, PALACE/PALACE LINER, a EMPIRE LINER (nejluxusnější model, do kterého naložíte motorku, ale i malý osobní nebo sportovní vůz).

Více na www.morelo.cz