Koupelna jako oáza pro naše tělo i duši

1437
Moderní minimalistická koupelna 3115450

Jestliže o domově často říkáme, že je to naše oáza klidu, tak koupelna v ní plní funkci jakýchsi lázní, kde relaxujeme a nabíráme novou energii po těžkém dni. Této funkci napomáhají rozmanité koupelnové doplňky, které jí dodávají útulnost a jedinečnou atmosféru. Výjimkou pak není ani to, že v takové koupelně najdeme svíčky či suché květiny. Ke kouzlu a stylu ale přispívají i mnohem praktičtější doplňky.

Sprcha, nebo vana – věčný spor

Všichni se asi shodneme na určitém vybavení a předmětech, které najdeme v každé koupelně. Máme na mysli zejména umyvadlo, zrcadlo, skříňku či poličky. V souvislosti s další důležitou věcí, ale už panují určité spory. Existují totiž dvě možnosti. To, které možnosti dáváte přednost, záleží hned na několika různých aspektech.

Jedním z nich jsou samozřejmě osobní preference, dalšími například velikost koupelnové místnosti a množství vybavení, které do ní chcete umístit. Pokud jste milovníci dlouhých koupelí a místo vám to dovoluje, je pro vás nepostradatelnou součástí koupelny vana. Pokud dáváte naopak přednost rychlé sprše a zároveň chcete ušetřit místo i náklady za vodu, přikloníte se na stranu sprchového koutu.

Koupelna 2094733

Malá, ale důležitá součást

Při výběru vany se zaměřte nejen na ni samotnou, ale také na její nedílnou součást, bez které byste si koupel dopřát nemohli, na baterii. Vhodná vanová baterie se totiž liší v závislosti na stylu i pozici vany, jiná se hodí k té samostatně stojící, jiná naopak k vestavěné.

Jednou z neoblíbenějších variant baterie je nástěnná kombinovaná se sprchou, která kromě pohodlné relaxační koupele nabízí i možnost rychlého osprchování. Moderní a praktické jsou také baterie podomítkové, které působí čistě a elegantně. Pro volně stojící vany jsou naopak nejlepším řešením baterie umístitelné na jejich okraj.

Barvy hrají důležitou roli

Pokud chcete, aby vám tato malá místnost přinášela opravdovou pohodu a harmonii, pokuste se dovnitř přinést co nejvíce přírodních barev a materiálů. Koupelna v odstínech modré, zelené nebo béžové barvy vás vždy uklidní a zároveň nabije novou energií. Vytvořte si v ní malou oázu pro vaši duši.