Jaký materiál k bazénu v roce 2021? Kvalitní bezúdržbové WPC!

1632
Woodplastic 09

Každý, kdo si pořídil bazén na zahradu, vám to potvrdí. Doopravdy si ho užijete pouze tehdy, pokud bude na úrovni i jeho bezprostřední okolí. K čemu je mít za barákem menší moře s protiproudem, když se k němu nemůžete dostat, aniž byste si zadřeli třísku, ukopli palec nebo zašpinili chodidla? Stejný problém řešili i majitelé jednoho zajímavého domu v Brně.

Rodinný dům na jižním svahu brněnské ulice Pod Mniší horou je už na první pohled jedinečný. A výjimečný je i jeho exteriér, včetně oplocení a terasy, která zasahuje až k bazénu. Terasa kolem bazénu patří k nejexponovanějším prostorům. Z mnoha pochopitelných důvodů jsou na ni kladeny vyšší nároky jak z hlediska odolnosti materiálu, tak i bezpečnosti, než je tomu v případě jiných míst.

Terasa produktové řady Terafest od WPC – Woodplastic a.s.

Odolná a atraktivní terasa

Majitelé se rozhodli oslovit předního evropského výrobce a dodavatele teras, plotů a obkladů z dřevěného kompozitu, českou společnost WPC – WoodPlastic. Její odborníci dostali za úkol co nejlépe propojit jednotlivé prvky exteriéru do harmonického celku, včetně prostoru kolem bazénu.

Plnoprofilová prkna WoodPlastic® z čisté dřevěné moučky obohacené o polymer stejného typu, jaký se používá ve zdravotnictví, v sobě spojují několik předností, které je k použití kolem bazénů přímo předurčují. Na jejich protiskluzovém povrchu se netvoří třísky ani štěpy. Kompozitní prkna mají stejné vlastnosti jako ta dřevěná, ale jsou neporovnatelně odolnější a v případě potřeby je lze po nahřátí ohýbat, což je právě u bazénů velká výhoda.

Woodplastic - detail řešení napojení terasy a bazénu - Pod Mniší horou

Prkna z materiálu WoodPlastic® jsou ekologicky šetrná, příjemná na dotyk, odolávají dešti, sněhu, mrazu i slunečnímu záření a jsou minimálně nasákavá a rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Velkou výhodou je i minimální potřeba údržby, která spočívá v občasném zametení povrchu a jeho opláchnutí proudem vody.

Elegantní prkna příjemná na dotyk

Originální brněnský dům ve tvaru vějíře se otevírá do zahrady, a terasa navazující na velká francouzská okna tak tvoří pokračování obytného prostoru. Přestože objekt je situován na jižně orientovaném svahu s maximálním solárním ziskem, pro žádné z prken z materiálu WoodPlastic® nepředstavuje intenzita UV paprsků problém.

WPC – WoodPlastic osadila po dohodě s majiteli objektu terasu atraktivními prkny s širokým profilem Max, který umožňuje vyniknout elegantním vzorům povrchu a zároveň jim poskytuje nezaměnitelný vzhled díky menšímu množství spár. Povrch Forest s výraznou texturou evokující luxusní exotické dřevo a jemný barevný odstín Palisander ještě více napomohly k propojení čistých linií světlé stavby s okolní zelení upravené zahrady.

Kolem bazénu paky byla z důvodu ještě větší bezpečnosti pohybu po mokré ploše terasy použita prkna WoodPlastic® se standardním profilem Premium. Tahle prkna, která jsou velmi příjemná na dotyk, svým povrchem i barvou přirozeně navazují na široká prkna Max. Jejich barevné provedení dokonale ladí i s plotovkami Forest Plus Cedar, které podtrhují sváteční dojem z celého prostoru.

Oblíbené fotografie před a po

Další informace o produktech WoodPlastic®, inspirativní fotografie, praktická doporučení a mnohem více najdete na www.woodplastic.cz