Jakou sekačku by si vybral váš trávník?

688
Robotická sekačka Robomow

Ačkoliv byla letos sněhová nadílka opravdu bohatá, bílou barvu začíná nahrazovat zelená a příroda se tak pomalu ale jistě probouzí. Dny jsou delší, barevnější a zahradníky čeká plno práce s úpravou trávníku, na kterém se dlouhá zima podepsala. Každý trávníkový fajnšmekr potvrdí, že v záplavě zahradních strojů není jednoduché vybrat tu správnou pomůcku. Proto si před pořízením sekačky ujasněte, jak velkou máte plochu, zda má plocha nějaké překážky a jak vlastně chcete, aby ve výsledku vypadala.

Zvládejte více věcí najednou

Přesto, že se najdou lidé, pro které je sekání trávníku zábava, většina zahradníků chce právě na této činnosti ušetřit co nejvíce času. Jeho údržba je totiž od jara do podzimu celkem pravidelná rutina. Chcete-li se raději věnovat domácím pracím, sázení rostlin, grilování s rodinou, nebo si prostě jen tak prolenošit víkend, není nic jednoduššího než seznámit vaši zahradní plochu s robotickou sekačkou. Rychlost, uživatelská nenáročnost a hlavně výsledek – to jsou hlavní aspekty, které vás přesvědčí k vyzkoušení samoobslužné sekačky. Nahraďte tradiční ruční sekačky moderním robotickým strojem a nahraďte vzniklou časovou mezeru zábavnější činností.

Jaký trávník, taková sekačka

Při výběru robotické sekačky se řiďte především tím, jak velkou plochu potřebujete udržovat. Společnost Robomow nabízí širokou škálu modelů, které zvládnou posekat trávník od 200 m2 až do 3 600 m2. Významným ukazatelem je rovněž šířka seče, která u vybraných modelů dosahuje až 56 cm. Čím větší šíře, tím rychleji posekaná i velmi rozlehlá plocha.

Výhodu hledejte také v samostatnosti přístroje. Majitelé chytrých telefonů totiž mohou své pomocníky ovládat skrze jednoduchou aplikaci MyRobomow. Zmáčkněte tlačítko v telefonu nebo na sekačce a nechte za sebe pracovat pečlivého a tichoučkého robota.

Nejtěžší je začít? Jak kdy

Po dlouhém vybírání té správné robotické sekačky jistě oceníte, že právě rozhodování byl pro vás ten nejtěžší úkol.

Poté, co si doma nového pomocníka vybalíte, zbývá už jen jednoduchá instalace. Vezměte obvodový drát a umístěte ho podél vnějšího okraje trávníku a podél chráněných rostlin nebo vymezených oblastí (např. jezírka). Jakmile si v aplikaci nastavíte vhodný plán sečení, starost o trávník tím pro vás končí. Jakmile se robotická sekačka kompletně postará o celý trávník, sama se vydá do doku načerpat energii a bude čekat na další povely.