Jak vybrat správnou vodovodní baterii?

Voda je nejenom životodárnou tekutinou, kterou musíme pít. Je také tekutinou, kterou využíváme k hygieně, stejně jako ji využíváme například také k vaření. Jestliže stavíte, nebo rekonstruujete, je na místě zjistit, jak a podle čeho vybrat ideální vodovodní baterii. Podívejte se s námi na hlavní tipy – více v článku “Jak vybrat správnou vodovodní baterii?”.

Kde bude baterie umístěna?

To je první věc, na kterou je nutné hledět. Ve většině případů nelze libovolně umísťovat baterie na různá místa. Proto si ujasněte, kam ji umístíte a podle toho se zaměřte na výběr jednotlivých typů. Dá se říci, že v klasické domácnosti budete potřebovat tři typy vodovodních baterií:

  • Ke dřezu do kuchyně
  • K umyvadlu do koupelny
  • Do sprchy, nebo do vany

Klasickou, nebo pákovou?

Chcete jít moderní cestou? Takovou, která je dnes trendem? Určitě doporučíme druhé řešení. Jak proto, že díky ní snadno nastavíte požadovanou teplotu vody, tak i proto, že takto nastavitelné vodovodní baterie mohou být oproti klasice mnohem úspornější. Nemusíte se proto bát investovat do nich více peněz, jelikož ty ušetříte na vodě, kterou tolik nevyplýtváte.

 

Kvalitu obvykle symbolizuje značka

U vodovodních baterií je dobré hledět i na kvalitu. Ta je obvykle spjata i se samotnou značkou. Jestliže nechcete zvolit špatně, doporučujeme takovou, která je spíše známější a kvalitnější. Mezi osvědčenou možnost patří značka Grohe, která kromě tohoto pozitiva zaujme i celkem přijatelnou cenou. Dnes se tedy jedná o směr, se kterým určitě vedle nešlápnete. Buďte si jisti.

Nezapomínejte na design

Baterie má mít nejenom praktickou funkci, ale má mít také zajímavý design. I to je parametr, na který je vhodné se při výběru zaměřit. Pokud dnes něco dominuje, je to hlavně lesklý vzhled a ostré linie. Především v koupelnách vypadá toto řešení velmi jedinečně. Jestliže plánujete její rekonstrukci, doporučujeme se touto cestou vydat.

Také čtěte  Pořízení malé solární elektrárny - a co s přebytky energie?

Další články