Jak se (také) bydlí v Kalifornii – díl 1 nejdražší dům světa

1386
Nejdražší dům světa - titulní fotka

Tohle je realitní událost, která by mohla zaujmout úplně každého. Do prodeje se dostává pravděpodobně nejdražší privátní dům světa. Na podrobnosti a fotky by se tedy jistě rád podíval ze zvědavosti průměrný český človíček, posoudil by, jaký by asi byl život v takovém gigantickém rodinném domě. Dámy jistě pomyslí také na úklid takové plochy – no nebude vám pak úklid české 3+1ky nebo menšího rodinného domu připadat poněkud fádní a zvladatelný? Multimilionář na luxusní nemovitost koukne také a řekne si, že musí ještě dlouho a intenzívně vydělávat, pokud by si ji chtěl pořídit. A pořídil by si je svých fondů miliardář? Ne každý! Proč?

Pravděpodobně nejdražší soukromý dům světa …

Do předprodeje s dražbou se totiž dostává na přelomu února a března 2022 novostavba snad se všemi myslitelnými i nemyslitelnými superlativy. Tuto akci řeší zkušení realitní agenti ze společnosti Compass, Branden, Rayni Williams z The Beverly Hills Estates.

Nejdražší dům světa - pohled od bazénu a schodiště Nejdražší dům světa - výhled z terasy na jeden z bazénů Nejdražší dům světa - jeden z obýváků Nejdražší dům světa - výhled na město Los Angeles Nejdražší dům světa - pohled na jednu z mnoha koupelen Nejdražší dům světa - denní pohled

Takto, i na místní poměry značně nadstandardních nemovitostí neexistuje mnoho, stejně jako kupců. Taková hacienda se může prodat diskrétně ihned stejně jako se může prodávat i 3 nebo 5 let.

Dům The One se nepyšní tím, že by jej obývala nějaká ze slavných celebrit (o několika takových domech u nás píšeme – viz odkazy níže), dům budovaný od roku 2019 není ještě zcela dokončený a potenciální kupec doinvestuje nad vyvolávací 295 cenu milionů dolarů (přes 6 miliard a 313 milionů Kč) ještě drobných asi 300 tisíc dolarů (6,5 milionu) do jeho dokončení. Samozřejmě tím ale následné výdaje rozhodně nekončí. Je však otázkou, jak hodně budou nového majitele trápit položky jako roční daň, personál, údržba či energie?

Pojďte na unikátní návštěvu

Pojďme nahlédnout do salónů, herní místnosti (nejen) pro pány, ale také (ne)skromného kinosálu. Dům The One na ploše 1,5 hektaru disponuje dále například rozsáhlým fitness/wellness centrem s lázněmi, několik barů, kuřácký salonek, bowlingové dráhy, pět bazénů, golfový trenažér a samozřejmě střešní terasu.

K tomu započítejme více než dvacítku obrovských ložnic (v americkém mínění prostě pokojů) a přes třicet velkých i malých koupelen. Předpokládaná prodejní cena je kolem 500 000 000 USD (téměř 11 miliard Kč).

Nejdražší dům světa - jeden ze salónů Nejdražší dům světa - místnost s červeným nábytkem Nejdražší dům světa - herní místnost pro pány Nejdražší dům světa - kino

Další fascinující fotky… vnitřní bazén, speciální místnůstka jako splněný sen mnoha dětí, a noční výhled na část města Los Angeles, který bývá cennou devizou mnoha luxusních nemovitostí umístěných na kopcích v oblasti.

Zdroj fotografií: realitní společnost Compass

Kam dál? Určitě zkuste z některý z odkazů pod článkem, cestování pokračuje …