FOR ARCH 2020 – novinky ze stavebnictví i poradenská centra

505
FOR ARCH 2019 vstup

Nejvýznamnější firmy z oboru stavebnictví, doprovodný program nejen pro odborníky, poradenská centra napříč obory, a především nové produkty i osvědčená kvalita českých výrobců. To je 31. stavební veletrh FOR ARCH, který se koná od 22. do 26. září 2020 na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Letňanský areál se navíc proměnil v zónu s maximální bezpečností a je připraven zajistit bezpečí a komfort návštěvníků i vystavovatelů.

Generálním partnerem veletrhu FOR ARCH 2020 je Skupina ČEZ. Obory veletrhu komplexně pokrývají klíčová odvětví stavebnictví poskytující návštěvníkům ucelený přehled o dění a nabídce v oboru. „V Letňanech se představí nejvýznamnější společnosti z oblastí elektroniky a zabezpečení, stavby, vytápění i wellness & spa a nabídnou produktové novinky i kvalitní práci,“ řekla koordinátorka veletrhu FOR ARCH Kateřina Maštalířová. Mezi vystavovateli najdou návštěvníci prestižní značky, například firmy Heluz, Hanscraft, Jablotron, Woodplastic, Fénix, HDL, Ekonomické stavby a další.

Široký doprovodný program

Pro návštěvníky bude v rámci veletrhu připraven doprovodný program nabízející tematické konference, přednášky, workshopy i semináře. Z čeho mohou návštěvníci vybírat? Tématu bezpečnosti se bude věnovat 5. ročník konference Požární bezpečnost staveb ve středu 23. září, kde se již tradičně setkají hasiči, stavaři, specialisté technologií, facility manažeři i security.

FOR ARCH 2019 - konference

Čtvrtek 24. září bude patřit semináři Zabezpečte se – Bezpečný domov od Ministerstva vnitra, Policie ČR a Cechu mechanických zámkových systémů ČR.

Během soboty 26. září je možné navštívit přednášky Chytře na úspory energie od Centra Pasivního domu, Den stavby aneb Dřevostavby pod lupou od Asociace dodavatelů montovaných domů a Změny legislativních požadavků na konkrétních příkladech od G SERVIS CZ.

Významnou událostí bude premiérová výstava FOR CITY: Inovace pro města, obce a regiony, která se uskuteční 25. září souběžně s odbornou konferencí SMART CITY FOR ARCH v Kongresovém sále výstaviště. Inovativní řešení pro města, obce a regiony se poprvé představí v souběhu s veletrhem FOR ARCH. Hlavními tématy budou moderní technologie všude tam, kde slouží komunitě jako celku v rámci poskytovaných veřejných služeb. Kromě FOR CITY si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu 12. ročníku YOUNG ARCHITECT AWARD 2020 nebo projekty Stavby roku 2020. Letošní FOR ARCH obohatí i CZECH INDUSTRY PHOTO. Podrobnosti a kompletní přehled na: www.forarch.cz/program.

Pro návštěvníky z řad profesionálů i široké veřejnosti budou k dispozici odborníci v poradenských centrech připravení bezplatně poradit. Jaká centra bude možné využít? Stavební poradenské centrum ČKAIT v Hale 1 poradí s otázkami týkajícími se stavebního zákona a dalších předpisů ve výstavbě, správního řízení, dokumentace ve výstavbě, navrhování a provádění staveb, stavebních materiálů atd. Poradenské středisko pro okna a stínicí techniku v Hale 3 poradí s výměnou nebo opravou oken, stíněním nebo designem i energetickou úsporou. Zájemci se také dozví, na co si dát pozor u montážní firmy při realizaci montáže oken. Poradenské centrum Ministerstva vnitra ČR a partnerů Policie ČR a Cechu Mechanických zámkových systémů ČR s názvem Bezpečná země bude v Hale 3 poskytovat rady a informace, jak správně, a hlavně účinně, zabezpečit majetek a nemovitost.

Poradenské centrum vytápění bude mít k dispozici odborníky z Cechu kamnářů ČR a Cechu topenářů a instalatérů ČR, kteří v Hale 3 zodpovědí dotazy týkající se oboru vytápění. Poradenské centrum Asociace bazénů a saun ČR poskytne rady a konzultace s návrhem, výstavbou a provozem veřejných i rodinných bazénů. Najdete je v Hale 2.

Poradenské centrum dřevostaveb bude umístěno v Hale 1 a poradí těm, kdo řeší výstavbu rodinného domu, rozhodují se, s kým realizovat dřevostavbu nebo se potřebují poradit, jaké technologie jsou nejvhodnější pro vytápění, chlazení či konstrukci domu. Poradenské centrum v oboru světlo a osvětlování v Hale 3 odpoví například na požadavky na osvětlení bytů a domů, doporučí jednotlivé typy místností, poradí se svítidly a výběrem vhodných typů pro jednotlivé prostory i se světelnými zdroji.

FOR ARCH 2019 - hala 2

Na soubor veletrhů FOR ARCH / FOR GARDEN 2020 se můžete dostat zdarma se vstupenkou od nás. Pokud se zajímáte o stavewbní a zahradní výstavy a zajmí Vás naplánování času na rok 2021, tyto najdete ZDE.

Novinky na veletrhu

WPC Woodplastic - stánek 2020

Společnost WPC – WoodPlastic, přední český výrobce a dodavatel originálních teras, plotů a obkladů z dřevěného kompozitu, představuje na veletrhu FOR ARCH / For Garden nové prkno Natur Plus. Novinka poskytuje terasám maximálně přirozený vzhled dřevěného povrchu. Jemně pigmentovaná prkna s výraznou dřevěnou texturou umožňují terasu vhodně sladit s ostatními prvky exteriéru.

Nová prkna Natur Plus nabízejí tradiční přednosti výrobků WPC – WoodPlastic: atraktivní vzhled, mimořádnou odolnost a dlouhou životnost při minimální potřebě údržby. Česká firma, která patří k předním evropských výrobcům kompozitu na bázi dřeva, poskytuje na své výrobky záruku až 25 let.

WPC Woodplastic - nová terasová prkna Natur Plus 2020

Plnoprofilová prkna Natur Plus nabízená v řadě Premium o rozměrech 137 x 23 mm jsou k dispozici ve třech různých barevných odstínech: elegantní ocelově šedý inox, příjemně hřejivý palisander a luxusně působící teak. Zcela nový design prken nabízí dokonalý pocit dřevěného povrchu, ale na rozdíl od klasického dřeva nevyžadují prkna Natur Plus žádné chemické ošetřování, impregnaci ani barvení.

Použitá fotogalerie: PVA EXPO a.s. 2019, WPC Woodplastic 2020.