Clarity™ Neutral: nejprůhlednější antireflexní sklo Guardian Glass

828
Guardian Clarity Neutral - aplikace v domě

Guardian Clarity™ Neutral je sklo s antireflexní vrstvou, které poskytuje nejvyšší průhlednost ze všech dosavadních výrobků Guardian Glass a zajišťuje věrnější a přirozenější pohled skrz sklo. Sklo bylo vyvinuto s cílem uspokojit rostoucí poptávku po sklech s vyšší průhledností a neutrálním vzhledem pro architektonické projekty i speciální aplikace, jak jsou výlohy maloobchodních prodejen, muzejní expozice i digitální značení.

Guardian Clarity Neutral - aplikace v maloobchodě

Díky odrazivosti 0,6% poskytuje technologie Clarity™ Neutral jedinečný zážitek ze sledování. V porovnání se současnou verzí antireflexního skla Guardian Clarity (odrazivost 0,7%) umožňuje Clarity™ Neutral ještě vyšší průhlednost díky snížení namodralých odlesků, které ve skle zůstávají, což přispívá k neutrálnější zbývající odražené barvě. Dokonce i v podmínkách slabého nebo rozptýleného světla na pozadí snižuje Clarity™ Neutral nežádoucí odraz a lom světla ve více úhlech a frekvencích světla. Výhodou nového skla je také nižší zamlžení a barevný posun po tepelném zpracování.

Nejvyšší průhlednost od Guardoan Glass

„Clarity™ Neutral poskytuje nejvyšší průhlednost ze všech našich výrobků. V architektonických monolitických aplikacích, jako jsou fasády, závěsné stěny a pohledové plochy, budou mít architekti větší svobodu při vytváření vizuálně ohromujících, křišťálově čistých, průhledných zasklení, která splynou s okolím. Ve speciálních účelových aplikacích, jako jsou výlohy maloobchodních prodejen, muzejní vitríny, rámy obrazů a dveře komerčních chladicích zařízení, snižuje Clarity™ Neutral odrazy a odlesky do té míry, že se sklo jeví téměř neviditelné a poskytuje jasnější, nepřerušovaný a přirozenější pohled skrz sklo,“ uvedl Liam Williamson, evropský manažer pro komercializaci produktů ve společnosti Guardian Glass.

Clarity™ Neutral je navržen tak, aby se dal optimálně aplikovat buď na standardní plavené sklo Guardian ExtraClear®, nebo na plavené sklo Guardian UltraClear® s nízkým obsahem železa. Výrobek je k dispozici v tloušťkách skla od 3mm do 15mm a ve velikostech až po Jumbo (6000mm x 3210mm). Sklo je k dispozici žíhané nebo v tepelně zpracovatelné verzi pro bezpečnostní nebo akustické aplikace. Oboustranné sklo se dodává s dočasnou ochrannou fólií pro snadnější zpracování a výrobu.