Články o bydlení, zahradě – tipy z českého internetu – březen 2016

163

Co nového se odehrálo na internetu, o čem v oblasti stavby, bydlení a zahrad píší v březnu česká online media? Výběr článků, info o soutěžích i fotogalerie pro vás za měsíc březen, jsou tu!

Články o bydlení, zahradě – tipy z českého internetu – březen 2016

Co čekat od robotických sekaček? Vyhrajte jednu takovou domů!

Robotické sekačky chtějí ušetřit čas těm, kdo nechtějí trávit sezónu se sekačkou v ruce a raději by jej věnovali zábavnějším věcem. Přečtěte si, co obnáší instalace a údržba takového pomocníka, pro koho se hodí, jak vybrat ideální stroj a zasoutěžte si na webu Hobby.cz (iDNES.cz) o nejnovější model značky Robomow!

Zahrada se stala jeho koníčkem. Rozšiřuje ji stále dál

Na zahradě pracuje od roku 2012. Jak říká, všechno to začalo multikárou říčního písku a plochou o rozměrech 6×4 metry. Zatím má na zahradě tři nákladní auta štěrku a písku, plus velké balvany, které skládalo šest lidí. Také čtenář Novinek.cz Miroslav z Prostějovska se kdysi zamiloval do japonských zahrad a svůj sen si před čtyřmi lety začal plnit

Nejlepší návrh mrakodrapu pro letošní rok obepíná Central Park v New Yorku

Letošní ročník mrakodrapové soutěže 2016 Skyscraper Competition, kterou od roku 2006 každoročně pořádá americký magazín eVolo, zná své vítěze. Odborná porota složená ze zástupců architektů a designérů vybrala tři vítězné návrhy (dva z USA a jeden z Itálie) a jako již tradičně rozdělila i hrst čestných uznání. Letos jich bylo jedenadvacet. Tři vítězné návrhy a komentáře najdete na webu Novinky.cz v článku vydaném poslední březnový den.

Nový hobby časopis Prima vychytávky míří do prodeje

Ve stáncích se 30.3. objevil nový hobby časopis Prima vychytávky, který vydává FTV Prima pod obchodní značkou Solootions ve spolupráci s vydavatelstvím Bauer Media. Bližší info o obsahu a ukázky najdete ZDE na webu Marketing a Media.

Banky umožňují předčasné splacení hypotéky. Někdy to vyjde pěkně draho

Od jara 2016 měla platit možnost levnějšího mimořádného splácení hypoték. Novinka však ve Sněmovně nabírá zpoždění. Předčasné splacení úvěru je sice možné už nyní, ale u některé banky to vyjde i na desetitisíce.

Když loni v létě klesly úrokové sazby u hypoték pod dvě procenta a Lucie Čiháková stále platila procenta čtyři, šla se zeptat do banky, na kolik by ji přišlo okamžité splacení hypotéky. Do konce fixace zbýval ještě rok a půl. Bankéři se nad jejím požadavkem několik týdnů zamýšleli a po urgenci Lucii sdělili

Sto milionů za byt v Praze. Po luxusu je hlad i mezi Čechy, kteří žádají saunu i střešní bazén

V nejvyšším patře pražského mrakodrapu V Tower si majitelé bytů budou moci zaplavat ve vlastním střešním bazénu. Před tím ale budou muset za nejvýš položené byty v Praze zaplatit desítky milionů korun. Kolik přesně, zatím společnost PSJ Invest nechce prozradit. Developer hodlá za výstavbu nejvyššího českého bytového domu utratit tři miliardy korun. Podle realitních makléřů však budou nejdražší byty ve 30. patře, sto metrů nad Pankráckou plání, stát kolem jednoho sta milionů korun. Informuje o tom web ihned.cz

Lidé z maringotek. Jak se bydlí šesté generaci kolotočářů na Matějské

Fádní bytovka oproti dřevěnému domku na kolečkách. Jeden den přespat tam, další támhle. Ta volnost. Vůně dálek. A hvězdné nebe nad hlavou. To musí být krása. Při vstupu na pražské Výstaviště ze mne romantické představy trochu vyprchají. Vydejte se na nevšední návštěvu s webem iDNES.cz Bydlení.

Vyrobte si houpačku z palet

Jaro se blíží. Chvíle odpočinku strávené na zahradě, kde slyšíte jen ptáky a šumění stromů, si můžete zpříjemnit v pohodlné houpačce vlastní výroby. Postup a fotky najdete na webu HOME bydlení a také v jedné moudré knize.

Předností rodinného domu se stalo jeho umístění na svahu

Nový dům postavený podle návrhu Aleše Gadliny vyrostl ve svazích nad Zlínem. Promyšlený návrh proměnil nevýhodu severního svahu v přednost. Prohlížejte a čtěte na webu Novinky.cz .

Úzký dům s fasádou z opalovaného dřeva má prakticky rozvržený interiér

Čtyřčlenná rodina z Bukurešti získala pozemek, na němž chtěla postavit dům. Jeho úzký a dlouhý tvar dával od počátku tušit, že návrh stavby bude pěkným oříškem.

Z „hájenky“ mají skvělé moderní bydlení. Ale z ulice vás to nenapadne

Ctít to, co vytvořili jiní, nebývá vždy jednoduché. Přesto se manželé se dvěma dětmi rozhodli, že domu z roku 1965, který koupili nedávno na okraji Prahy, ponechají při rekonstrukci jeho původní vzhled. Ovšem jen do ulice…

Koupila zdevastovaný byt. Tohle je výsledek čtyřtýdenní rekonstrukce

Londýn: Malířka Andrea Batesová vytvořila ve svém bytě v jedné z tichých londýnských čtvrtí pozoruhodnou směs starého a nového, exkluzivního a laciného, designového a recyklovaného... Toto zdánlivě nesourodé společenství nábytku a doplňků však působí velmi harmonicky a útulně. Čtěte a inspirujte se na webu HOME bydlení .

Stát nabízí novou půjčku pro mladé na bydlení. Většině se nevyplatí

Nový program podpory bydlení nabízí ministerstvo pro místní rozvoj. Jde o úvěr poskytovaný mladým rodinám, které pečují o dítě mladší 6 let. Peníze poskytne Státní fond rozvoje bydlení. Článek přináší rubrika Finance webu iDNES.cz .

Galerie stavbařských zmetků: 13 nejslavnějších zfušovaných staveb

Kulhající věže nebo mosty do nikam. Svět je plný zfušovaných staveb, které se proslavily svou nedokonalostí. Někdy je to k smíchu, jindy tragédie. Podívejte se na třináct stavitelských úletů světa, které přinesl magazín Víkend DNES.

U Pardubic si postavili unikátní dřevostavbu. Kůlnu nahradil kontejner

Manželé se dvěma dospělými dětmi si v příměstské čtvrti Ohrazenice nedaleko Pardubic postavili unikátní dřevostavbu. Dům v plotě, jak se jejich nový domov jmenuje, navrhlo liberecké studio Mjölk architekti. „Zastavěná plocha domu, včetně venkovních krytých prostor a kontejneru, je 155 metrů čtverečních. Užitná plocha nabízí 86 metrů čtverečních“, popisuje rozlohu dřevostavby architekt Jan Vondrák. Fotogalerie a článek přináší iDNES Bydlení .

Život v rodinném domě se točí okolo centrálního nádvoří

Mít centrální nádvoří, kde by se sbíhaly veškeré nitky života rodiny, taková byla představa klientů z indického Bangalore. S žádostí o návrh svého nového domova se obrátili na architekty ateliéru The Purple Ink Studio. No čekali byste takový dům v Indii? Inspirujte se tradičními principy i modernou na novinkách.cz ZDE .

Otevřená koupelna pro single domácnosti

Počet jednočlenných, tzv. single domácností v Čechách v poslední době prudce stoupá. Vžitá představa, že samostatnosti dává přednost hlavně mladší generace, je ale mylná. Velký podíl na rostoucích číslech mají i lidé v předdůchodovém a důchodovém věku. Specifický způsob, jakým si singles koupelnu zařizují, souvisí s tím, že nemusejí brát žádné ohledy na potřeby druhých. Článek a několik fotek najdete na webu Moderní byt .

Do konce roku musíte mít zkontrolovaný stav kotle

Za nezkontrolování kotle může hrozit pokuta až 20 tisíc korun. Kdo si bude muset nechat zkontrolovat kotel? Co když majitel odmítne potvrzení předložit? Komu připadnou peníze vybrané za pokuty? Více otázek a hlavně odpovědi najdete na webu FinExpert Mladé fronty ZDE .

Povinné ručení pro zahradní traktory? Nově i na vozidla mimo veřejné komunikace

Pojištění odpovědnosti mají povinně mít i traktory či pracovní stroje, přestože jezdí jen v uzavřeném areálu na soukromém pozemku. Česko musí reagovat na rozhodnutí Soudního dvora EU. Nová povinnost může dopadnout i na majitele zahradních traktorů, úřady ale zatím nevědí podrobnosti. O budoucím možném riziku čtěte na webu Centrum.cz zde v odkaze .

Kotlíkové dotace – aktuální seznam registrovaných kotlů / výrobků dle SFŽP

Text z webu SFŽP: Díky Ministerstvu životního prostředí a Státnímu fondu životního prostředí ČR můžete … získat až 127 500 Kč na nový ekologický kotel nebo tepelné čerpadlo ve vaší domácnosti.

Kotlíkovou dotaci získáte na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech. Je poskytována z Operačního programu Životní prostředí. Můžete ji použít na zdroj vytápění a jeho instalaci, novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest, služby specialisty i zpracování dokumentace. Součástí financování jsou i nenáročná opatření ke snížení energetické náročnosti budovy, např. dílčí výměna oken či zateplení střechy. Kotlíkové dotace budou pro občany administrovat krajské úřady. Některé kraje vyhlásí výzvy pro občany ještě do konce roku 2015. Aktuálně v třetí dekádě března 2016 k nim přibyla Praha.

Jak požádat o dotaci? Jaké jsou registrované kotle a výrobky k 22.3.2016 (v době vydání článku) ? Jaké jsou nejčastější dotazy ke kotlíkovým dotacím? Více informací přímo v článku na webu SFŽP zde .

Zeman podepsal novelu zákona o stavebním spoření

Prezident Miloš Zeman podepsal novelu zákona o stavebním spoření. Rodiče tak budou moci v některých případech vypovědět stavební spoření svých nezletilých dětí i bez souhlasu soudu a dostat se tak k penězům. Senát schválil předlohu poslanců opoziční ODS minulý týden. Podle novely soud nebude rozhodovat, pokud skončila zákonná šestiletá doba spoření. Při předčasném ukončení smlouvy propadají státu zpět státní příspěvky. Verdikt soudu se zároveň bude vyžadovat v případech, pokud s ukončením smlouvy dítěte nebudou souhlasit všichni jeho zákonní zástupci. Více v článku z 22.3.2016 na webu FinancniNoviny.cz (Ekonomický server ČTK).

Nejúspěšnější dodavatelé elektřiny: Komu se daří na českém trhu?

Domácnosti a firmy mohou při výběru dodavatele porovnávat nabídky asi šesti desítek energetických společností. Některé z nich mají statisíce zákazníků, jiné je počítají na stovky. Kteří dodavatelé na českém trhu působí? Kolik mají odběratelů?

V České republice je podle údajů Operátora trhu s elektřinou asi 5,7 milionů odběrných míst elektřiny. Kromě tradičních dodavatelů, jako je ČEZ, E.ON nebo PRE, je elektřinou zásobují také alternativní dodavatelé. Někteří z nich vešli do povědomí spotřebitelů kvůli nekalým obchodním praktikám a podomnímu prodeji. Jiní budují své jméno postupně, zachovávají nízké ceny a odběratelům poskytují smlouvy na dobu neurčitou bez závazku.

Top 10 dodavatelů dle OTE* – Počet odběratelů
BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. – 322 374
RWE Energie, s.r.o. – 314 495
CENTROPOL ENERGY, a.s. 266 538
ČEZ Prodej, s.r.o. 74 913
X Energie, s.r.o. 65 262
COMFORT ENERGY s.r.o. 61 521
E.ON Energie, a.s. 55 898
RIGHT POWER, a.s. 45 094
LAMA energy a.s. 35 591
EP ENERGY TRADING, a.s. 31 870
* Operátor trhu s elektřinou (OTE).

Kompletní článek a žebříček na webu FinancniNoviny.cz (Ekonomický server ČTK).

Výběru otopného systému věnujte velkou pozornost

Teplo je v našem životě velmi důležitou veličinou, náklady na vytápění tvoří (vcelku logicky) jednu z nejvyšších položek rozpočtu většiny domácností. Proto věnují majitelé nemovitostí výběru otopného systému obvykle velkou pozornost. Většinou je základním ukazatelem ekonomické hledisko, ovšem dnes se přidává i hledisko ekologické. Jak si tedy stojí jednotlivé zdroje vytápění pod drobnohledem neznečištěného vzduchu? Web HOME bydlení přináší zajímavý přehled otopných systémů ZDE .

3 styly bydlení, se kterými nešlápnete vedle

Zatímco dříve jsme zařizovali jednotlivé místnosti podle tištěných katalogů, dnes můžeme díky internetu sledovat trendy ze dne na den. Už dávno tak neplatí, že všechny domácnosti vypadají stejně. Vdechněte i vy svému domovu novou atmosféru, ve které se budete cítit dobře. Nemusíte proto přitom ani měnit celý byt. Stačí si zvolit jeden výrazný charakteristický prvek, který promění vyznění místnosti do jednoho ze tří populárních stylů. Začtěte se do článku o 3 stylech bydlení na webu Žena.cz v sekci Bydlení .

Poptávka po bytech letos převýší nabídku

Zvýšenou poptávku po bytech letos developeři nezvládnou uspokojit, přestože postaví více bytů. V Praze nabídka bytů vzroste v průměru o 3,5 procenta, poptávka o 5,6 procenta. Více na FinančníchNovinách ZDE

Jaké byty se vyplatí kupovat jako investici?

Průměrné úrokové sazby hypoték jsou stále velmi nízké, těsně nad dvěma procenty. To znamená, že je vhodná doba pro financování nákupu bytu hypotékou. To platí i pro byty pořizované jako investice. Letos by se v Praze mělo prodat mezi 7000 a 8000 bytů.

Průměrná sazba hypoték v únoru klesla na rekordních 2,02 %

Průměrná úroková sazba hypoték v Česku se v únoru propadla na historické minimum 2,02 procenta. V lednu činila 2,06 procenta, vyplývá z údajů Fincentrum Hypoindexu. Dosavadní minimum bylo loni v červnu, kdy sazba činila 2,05 procenta. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace.

V únoru nízké sazby přilákaly do bank pro hypoteční úvěr 7782 klientů, což je o 1870 více než v lednu. Lidé si v únoru sjednali hypotéky za celkem 14,615 miliardy korun, tedy o 1,87 miliardy více než před měsícem. Poklesla průměrná hypotéka, která byla rekordní minulý měsíc. Tehdy činila 2,139 milionu Kč, v únoru si lidé půjčovali v průměru 1,878 milionu korun. Celý článek a meziměsíční a meziroční přehledy přináší web FinancniNoviny.cz ZDE .

5 tipů, jak docílit vkusného a moderního interiéru

Toužíte po vkusném interiéru s nádechem moderny? Tipy pro vás přímo od designérů přináší Žena.cz .

Na skalnatém výběžku nad mořem vyrostl tančící dům

Villa Segara Tarri znamená v indonéštině tančící dům nad mořem. Tuto zajímavou stavbu si na Bali se svým partnerem navrhla a postavila fotografka a vitrážistka Petra Šimková. Na počátku to byl „běžný“ turistický výlet na Bali – tehdy ale nikdo ze zúčastněných netušil, že se sem ještě vrátí, a dokonce si tu postaví dům. Psal se rok 2007 a absolventka pařížské Sorbonny se svým přítelem využili neobvyklou možnost koupit si na severovýchodním pobřeží Bali v oblasti Amed parcelu.

Konstrukce: dům je založen na armovaných betonových pilotech, nosnou kostru tvoří lité železobetonové sloupy a nosníky, železobetonový strop, dřevěný krov z kokosového dřeva. Obvodové stěny a příčky zděné z ručně vyráběných pálených cihel, střešní krytina došková, okna a dveře dřevěné.

Více informací a fotogalerie v sekci Bydlení webu Novinky.cz ZDE .

Díky důmyslným řešením v šatníku nic nepřekáží

Vestavěné šatní skříně zažívají v posledních letech skutečný boom a jsou nezbytné pro pohodlné bydlení. Není divu. Při jejich důmyslném členění se dovnitř vejde netušené množství věcí, které nikde nepřekážejí ani neruší vzhled svého okolí. Spoustu praktických pomocníků objevíte na webu novinky.cz .

Bydlení v největším satelitu. Fascinující letecké snímky předměstí

Vítejte na předměstí čínského města Wu-chan. Sen o životě ve vlastním si chce splnit čím dál tím více Číňanů. Kolem měst vyrůstá obrovská sídelní kaše, kam se stěhuje bohatá střední třída. Podívejte se na fascinující fotografie obřích satelitů. Web iDNES má pro vás 6 leteckých fotografií.

Dům pro mladou maminku (V AUSTRÁLII) funguje jako velká krabice na hračky

Mladá maminka, která je ovšem zároveň velmi pracovně vytížená, potřebovala pro svou novou rodinu adekvátní bydlení. S prosbou o úpravu a hlavně rozšíření svého domku v Melbourne se obrátila na ateliér Austin Maynard Architects. Tam jí připravili projekt, který – jak říkají architekti s lehkou nadsázkou – nově vytvořené prostory promění v jednu velkou krabici na hračky.

Volkswagen Passat přestavěl na pojízdný dům. Na silnici je králem

Anglický zahradník a mechanik Kevin Nicks z vesnice nedaleko města Chipping Norton si za sedm měsíců a 170 tisíc korun přestavěl Volkswagen Passat na pojízdnou zahradní chatku. Narazil ovšem na byrokracii. Na silnici mu s pojízdným domečkem pomohl až britský premiér David Cameron.

Jak dostat zahradu po zimě zpět do formy?

Přestože za okny stále vládne zima, zahrada už pomalu, ale jistě vyžaduje vaši pozornost. Pokud se o ni začnete starat ještě dříve, než jaro naplno propukne, odvděčí se vám svými plody a krásou po celý rok. Únor a březen jsou ideálními měsíci pro začátek zahrádkářských prací. Čtěte na HOME bydlení ZDE .

Jak správně rozmístit světla v pracovně a obýváku?

Většina z nás je nechává až jako jeden z posledních úkonů při zařizování interiéru, ale myslet na ně bychom měli hned zpočátku. Řeč je o nejrůznějších světlech, lustrech, lampách a lampičkách, které našemu obytnému prostoru nejen dodávají atmosféru, ale pomáhají také posvítit na naše každodenní činnosti. Jejich správným a promyšleným rozmístěním totiž můžeme jen získat a k tomu ještě předejít některým zdravotním obtížím, které ze špatného umístění světel plynou.

Nový byt automaticky neznamená, že je také bezvadný

Řada z nás touží po novém bydlení, ať už v podobě bytu, nebo rodinného domu. Ne vždy je však taková koupě cestou jednoduchou a radostnou, jak ukazuje následující příběh ze života pana Petra. Pan Petr si vyhlédl hezký prosluněný byt v klidné okrajové části Prahy. Byl to nový byt, který byl na prodej zhruba po dvou letech od výstavby bytového domu. Petr si počínal obezřetně. Důkladně prověřoval kupní smlouvu a ostatní dokumenty, zjišťoval veškeré náležitosti spojené s koupí, komunikoval s budoucími sousedy a opakovaně byt navštěvoval. Jenže …

V kvalitně zařízené ložnici načerpáme dostatek sil

Moderní ložnice je vzdušná, přehledná, útulná, plná přírodních a měkkých materiálů. Zkrátka, máte chuť se do ní zachumlat! Kvalita spánku rozhoduje o naší náladě a energii každého dne. Navíc pouze v ložnici máme intimní klid, čas pro sebe a svého partnera. Proto její zařizování nepodceňujeme. Sladké snění pomůže připravit web Novinky.cz .

Rodina žije mezi vinicemi. Zpustlý pozemek proměnila v soukromý ráj

Mladá rodina ze San Franciska si koupila pozemek o rozloze 65 hektarů, který ležel 30 let ladem. Dnes na něm stojí luxusní ranč obklopený kalifornskými vinicemi. Unikátní sídlo navrhlo studio Turnbull Griffin Haesloop Architects. Stavba získala mezinárodní zelenou certifikaci budov LEED Platinum.

Jak ozvláštnit holou zeď v zahradě

Za zdí či plným plotem končí rušný svět a začíná oáza klidu a soukromí. Dvě základní věci, které by měla splňovat každá zahrada, abychom se v ní cítili dobře a bezpečně. Když jsou ale svislé stěny mohutné a holé, není na ně právě hezký pohled, působí až skličujícím dojmem. Přitom jen stačí hezky je obléknout.

Dům ve svahu vypadá jako tři terasy vtisknuté do skály nad údolím

Sjednocení místo kontrastu. Takto přistoupil architekt Rocco Borromini k projektu soukromého rodinného domu, zasazeného do příkrého svahu. Vsadil na přírodní kámen a velkoformátové zasklení.

Pro nový objekt, postavený v těsném sousedství původního domu, tak architekt použil přírodní kámen a velkoformátové prosklení, díky kterému vytvořil „ve skále“ komfortní bydlení plné světla pomocí takzvaných parametrických stěn integrovaných na obou poschodích jižní fasády. Z pohodlí domova lze tak sledovat nádhernou okolní krajinu jako jeden veliký obraz s přírodní tematikou. Nadstandardní řešení je popsáno a ilustrováno fotografiemi ZDE na iDNES.cz .

V Brně se ukrývá ukázková stavba současné architektury

Tou brněnskou ulicí procházím už několik let, každý rok ve stejnou dobu. Hledat zde přímo ukázkovou stavbu současné architektury by mě ale nikdy nenapadlo. „A přesně to byl jeden z důvodů, proč jsme náš dům stavěli tak, jak jej můžete vidět,“ usmívá se architekt Petr Skrušný. A zve nás dál, na exkurzi, která netradičně začíná na schodech – dolů…

Při koupi povlečení vybíráme nejen očima

Web Novinky.cz v sekci Bydlení ukazuje, žePovlečení je osobní záležitost podobně jako výběr parfému. Pořizujeme si ho výhradně pro sebe. Nejdříve vybíráme očima, pak přijde hmat. Mezi prsty zkoušíme jemnost látky, protože se jí budeme dotýkat pokožkou celou noc. Jestli nás trochu škrábe, zvolíme raději kvalitnější materiál. Nesledujeme na cedulce jenom číselnou gramáž, důležitá je vždy hustota tkaní, jemnost či síla příze. Barvu lze volit jakoukoliv, hlavně se v ní musíme cítit dobře.

Proč si nekupovat byt pro vlastní bydlení?

Bydlet ve vlastním chce skoro každý. Má to řadu výhod. Ovšem na nevýhody lidé raději zapomínají. Proč si nekupovat byt pro vlastní bydlení? Čtěte na webu NašePeníze.cz Tiscali.cz ZDE .

Manželé si postavili srubový dům. Má moderní vzhled a hladké stěny

Martin a Brigitte mají u svého nového srubového domu velké koupací jezírko, rozlehlou zahradu a výhled na pohoří Odenwald. Bydlí totiž v Německu. Ke stavbě domu z masivního dřeva je přivedla náhoda. Dnes si bydlení bez jemné vůně borovic nedokážou představit. „Byli jsme se porozhlédnout v centru vzorových domů, aniž bychom měli jasnou představu o tom, jak by měl náš nový dům vypadat,“ vzpomíná Martin. „Když jsme vstoupili do jednoho srubového domu, nadchlo nás vnitřní prostředí a zvláštní klima uvnitř. Začali jsme studovat internet a odborné časopisy, až jsme v jednom z nich narazili na tento dům. Zaujal nás moderním, jednoduchým vzhledem a hladkými stěnami. Dřevo jako přírodní stavební materiál nás nadchlo, ale srub z kulatiny by byl příliš rustikální pro pozemek, který jsme měli k dispozici,“ doplňuje ho Brigitte. Podívejte se a nechte atmosféru domu na sebe dýchnout také – na jedno kliknutí .

Speciální ramínka na kalhoty, šátky či kravaty šetří oděvy i místo

Pod pojmem ramínko většinou chápeme trojúhelník se závěsným hákem na špici. Ale co když máme ve skříni krátkou závěsnou tyč, nebo si potřebujeme pověsit kalhoty, šátky, kravaty a sukně? Investice v řádech desítek korun do různých typů ramínek se odmění úsporou místa a lepším přehledem ve skříni. Čtěte a inspirujet se ZDE na Novinkách.cz v rubrice Bydlení .

Domek jako od modeláře

Pro rodinu se třemi dětmi tak akorát – ani moc velký, ani příliš malý, hlavně s terasou a zahradou, kde si mohou děti hrát. A detaily dovedené k dokonalosti modelové železnice, žádné stavbařské „cenťák sem, cenťák tam“. To je výsledek rodinné práce a porozumění s architekty.

Vyhlédli si pozemek nedaleko lesa, kousek od města − pro rodinu se třemi dětmi ideální prostředí. Koupili ho v roce 2008, když čekali to první. S projektem ale nespěchali a to mělo velkou výhodu – s architekty vše dobře promysleli a vyladili do posledního detailu. Projektování věnovali asi dva roky, přibližně stejně dlouho trvala i realizace. Nejstaršímu potomkovi je dnes pět let. „Hrubá stavba byla hotová poměrně rychle, ale dokončování, topení, rozvody, povrchové úpravy, interiéry, ty potřebují čas,“ konstatuje majitel. Dům si prohlédněte na webu HOME bydlení po kliknutí .

10 nejkrásnějších květů do interiéru

V nejchladnějším období roku je o barvy v zahradě nouze, radovat se však můžete z krásných pestrých květů pokojových rostlin. Vybírejte z tradičních i méně známých druhů. Nezapomeňte však vždy zohlednit podmínky svého domu či bytu. Květinově se inspirujte na webu HOME bydlení .

Klimatizaci bude muset nainstalovat odborník. Přísnější pravidla projedná vláda

Návrh upravuje podmínky provozu a uvádění na trh těch zařízení, která obsahují mimo jiné fluorované skleníkové plyny. Norma má zabránit tomu, aby nekontrolovaně unikaly do ovzduší. Jde o zařízení, jako jsou například klimatizace v domácnostech i některá větší chladicí zařízení nebo tepelná čerpadla, vyplývá z návrhu zákona. Prodejci klimatizací budou mít nově povinnost doložit u každé prodané klimatizace potvrzení o odborné instalaci. Pokud nezajistí kupujícímu odbornou montáž, mohou jim hrozit stotisícové pokuty. Článek zde přináší web Aktuálně.cz .

Dům poskládaný z různobarevných bloků zaujme na první pohled

Hranaté kubické tvary a jejich kombinace tvoří základní tvar moderního domu. Zajímavé je kontrastní střídání bílých a černých částí fasády, kombinace hmoty a meziprostoru, která působí dynamicky. Čtěte a prohlížejte na webu Novinky.cz .

 Home 2016-3 titulka malá

Nové číslo časopisu HOME 03/2016 je v prodeji

Březnové vydání je zaměřeno na trendy. Možná se ptáte, co je na tom? Vždyť o čem jiném by takové časopisy měly být… V Jaga Media se na trendy ale zaměřili hned z několika úhlů pohledu. Nejenom z pohledu toho líbivého, co je vidět očima, ale i prakticky, tedy kam směřuje vývoj v oblasti materiálů, technologií a co nám tato vylepšení přináší. A určitě se můžete těšit na tři originální interiéry, každý úplně jiný a na míru svým majitelům, i dva zajímavé domy, které formovaly specifika pozemku. Prohlédněte si náhledy vybraných stránek zdarma ZDE .

Ze sídlišť se stala mrtvá místa. Paneláky byly experiment, developeři teď dělají stejné chyby

Sídliště měla původně lidem nabízet kvalitnější život. V meziválečné i poválečné době totiž rostla poptávka jiného bydlení mimo centra měst a v zeleni. Sídliště to splnila. Dnešní společnosti už ale nevyhovují a stávají se z nich mrtvá místa. „Kolem 2,7 milionu Čechů žije v panelácích a jen z tohoto důvodu bychom se měli o sídliště zajímat. Chtěl jsem rozšířit názor o sídlištích, pro i proti sídlištím,“ říká autor nové Encyklopedie sídlišť a jeden z týmu popularizátorů architektury Archwars, který si přál zůstat v anonymitě. Nově vznikající projekty developerů se podle něj od těch socialistických příliš neliší. Čtěte ZDE . Prohlédnout a přečíst si můžete i dřívější články na toto téma .

Dvoupodlažní byt nadchne každého velkou skluzavkou

Dvoupodlažní byt v nejvyšším poschodí domu z počátku minulého století v Charkově dostali za úkol upravit designéři ze studia KiDesign, v jehož čele stojí zkušená ukrajinská návrhářka Jekatěrina Gorjajeva. Ústředním prvkem bytu je skluzavka spojující obě jeho úrovně. Inspirativní fotogalerii a celý článek najdete na webu Novinky.cz v sekci Bydlení .

Nový dům Nicole Scherzinger: Má domácí kino i vinný sklípek

Nicole Scherzinger, bývalá hvězda skupiny Pussycat Dolls hledala dům s obrovskou terasou. Několikapatrový dům ale slibuje mnohem víc. Najdete v něm velký obývací pokoj s kuchyní, čtyři ložnice, několik koupelen, místnost s domácím kinem, venkovní lázně a vinný sklípek. Za bydlení snů zaplatila v přepočtu 92 milionů korun. Dům se nachází na jednom z nejlukrativnějších míst Los Angeles – Hollywoods Hills. Nabízí neuvěřitelný výhled na město a Pacifik. Podívejte se do fotogalerie na webu zena.centrum.cz .

Jak si správně vybrat realitní kancelář

Prodej nebo koupě nemovitosti je finančně náročná transakce, jejíž náležitosti zná dopodrobna málokterý laik. Pokud tedy člověk nechce skočit do neznámé vody a plavat, obrátí se na odborníka, jenž takový obchod pomůže zprostředkovat a zaštítit – realitní kancelář. Má-li vše proběhnout bez problémů, je potřeba si realitní kancelář dobře vybrat. Novinky.cz ve spolupráci se serverem Sreality připravily několik tipů, jak si realitní kancelář správně zvolit .

Koupili zbořeninu. Kámen po kameni ji přestavěli na rodinný dům

Manželský pár ze Španělska zatoužil po novém domově v rozpadlém vinařství v galicijském kraji La Ribeira Sacra. Proměny se ujalo studio Cubus Taller d’Arquitectura, které přestavělo zničené stavení kámen po kameni na rodinný dům. Osmnáctikousková fotogalerie na vás čeká tady .

Prostorové řešení novostavby zaujme na první pohled

Novostavba na okraji malé moravské obce se vyznačuje střízlivými tvary a neobvyklým prostorovým konceptem. Navenek strohá geometrie, uvnitř hodně světla a maximální pohodlí. Majitelka domu si pro sebe a své dvě děti přála především klidnou polohu, dostatek místa, hodně světla a pohodlné, účelné a moderní řešení. Článek a fotky najdete na webu Novinky.cz v rubrice Bydlení .

10 nejpraktičtějších vychytávek do kuchyně, kterými oslníte i návštěvu

Vaření i stolování chce občas nejen šikovné ruce, ale také chytré pomocníky. Nejlépe takové, kteří umí hned několik věcí a zaberou co nejméně místa. A pamatují si za nás i důležitá data spotřeby. Spoustu chytrých novinek, a to nejen pro roztržité, předvedl veletrh doplňků a interiérového designu Ambiente ve Frankfurtu. Příjemným zjištěním bylo, že řadu zajímavých vychytávek nabídly i české firmy.

Jak důmyslně regulovat osvětlení

Jednoduše vyměňte žárovky za úsporné zářivky nebo LED zdroje. Na takovou odpověď narazíte asi nejčastěji, pokud se budete pídit, jak ušetřit během svícení. Existuje však ještě další, méně diskutovaný způsob, jak snížit spotřebu vašich světelných zdrojů. Jde o jejich regulaci, resp. stmívání.

Zapomeňte na fíkus: 10 moderních pokojových rostlin

Květiny v bytě zútulní každý prostor a navíc skvěle filtrují vzduch. Trendem jsou zajímavé a tropické druhy. Inspirujte se přímo od květinové aranžérky. Na webu Zena.cz (Centrum.cz) vybrali 10 pokojovek, které vás budou bavit.

Jak se vám líbil výběr článků o bydlení, zahradě – tipy z českého internetu – za březen 2016? Přidělte podle toho nějakou tu hvězdičku, sdílejte. Děkujeme.