Články o bydlení a zahradě – tipy z českého internetu – leden 2016

Vše nejlepší do nového roku 2016 milí čtenáři a návštěvníci webu Bydlení raz dva. I v lednu bychom vás rádi nasměrovali na zajímavé články o bydlení a zahradě, které pro vás objevíme na českém internetu v měsíci lednu 2016. Další stavební shon je zatím ještě v nedohlednu, pojďte si tedy odpočinout a podívat se na videa a fotky, inspirovat se texty. Nezapomeňte náš výběr ohodnotit. Děkujeme.

Články o bydlení a zahradě – tipy z českého internetu – leden 2016

Kotlíkové šílenství. V Liberci žadatelé o dotaci čekají už od neděle

Zhruba třicítka lidí seděla již v neděli v devět hodin večer ve vestibulu krajského úřadu v Liberci. Jsou to první zájemci o kotlíkové dotace v Libereckém kraji. Žádosti o ně sice kraj spustí až v pondělí v sedm hodin ráno, někteří ale nechtěli nechat nic náhodě. Lidé se tak kromě touhy vyhnout se dlouhým ranním frontám snaží získat větší šanci, že se na ně s dotací dostane. Více v aktuálním článku na iDNES.cz – zprávy z krajů.

Katastrofy českých domácností II. Co všechno dokážou “zlaté ručičky”

Stavební inspektoři při prohlídkách nemovitostí občas vidí neuvěřitelně zfušovanou práci, nekvalitní provedení a někdy i legrační řešení. Již podruhé jsme oslovili inspektory nemovitostí, aby vybrali nejzajímavější šlendriány a kuriozity českých bytů, domů a jiných nemovitostí. Podívejte se na komentovanou fotogalerii navazující na první díl z října 2015čeká vás 12 aktuálních fotografií ZDE .

Nenápadný domek na Moravě skrývá pod barevnou omítkou překvapení

Vysněný domek mladých manželů má dřevěnou konstrukci. A po několika letech užívání mohou majitelé s klidným svědomím říct, že zděný dům jim opravdu nechybí. „Důležité pro nás je, že se nám zde žije pohodlně,“ přiznává spokojená majitelka dřevostavby v malé moravské vísce. Článek a deset fotek najdete na iDNES.cz Bydlení .

Navštivte lednové veletrhy úsporného bydlení a vyhrajte návrh domu

Chystáte se na stavbu nového bydlení a chybí vám inspirace nebo rady odborníků? Pak nezapomeňte navštívit lednové veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA, na kterých získáte komplexní představu o všech typech bydlení. Zároveň se můžete zapojit do návštěvnické soutěže a vyhrát jednu z poukázek na projektovou dokumentaci v hodnotě 50 000 Kč. To vše od 21. do 23. ledna 2015 v PVA EXPO PRAHA.

Na veletrzích FOR PASIV a CESTY DŘEVA se budete moci zapojit do návštěvnické soutěže. Stačí vyplnit jednoduchou anketu, tipnout si co nejpřesnější odpověď na otázku a jeden ze dvou poukazů na projektovou dokumentaci v hodnotě 50 000 Kč může být váš. Více informací a celý článek najdete na webu HOME Bydlení nebo v dalším odkaze i se zlevněnou vstupenkou.

Zlevněnou vstupenku si můžete stáhnout zde :
Všechny další výstavy v České republice jsou ZDE .

Indukční varné desky dokážou vařit na celé ploše. Nic vás neomezí

Souboj mezi sklokeramickou varnou deskou a plynovou vyhrává stále častěji třetí „vzadu“, indukce. Důvodů je hned několik, úspora energie, rychlost, bezpečnost, snadná údržba. Přizpůsobili se také výrobci nádobí, díky takzvanému adaptačnímu disku lze i na indukční desku použít jakýkoliv typ nádobí.

Indukční varné desky odpovídají současným nárokům na ekologii, úspory energií i bezpečnost. Ale také na úsporu času. Moderní technologie dovoluje u některých typů využívat i celou plochu varné desky. Právě takovou varnou desku můžete vyhrát v soutěži, kterou připravil iDNES.cz společně se společností BSH domácí spotřebiče (do 17.ledna 2015, 12h).

První záběry z vyhořelého hotelu v Dubaji: Podívejte se, co způsobil požár

Oslavy příchodu nového roku nabraly tragického rozměru v Dubaji. Během silvestrovského veselí nečekané vzplál luxusní hotel Address Downtown a divoký požár se během několika okamžiků rozšířil do více než třiceti pater budovy. Jen zázrakem nikdo nebyl vážně zraněn. Podívejte se na webu Expres.cz na první záběry z interiéru hotelu, které ukazují, jak vážné škody oheň napáchal.

Super nápady do bytu. Nový rok můžete začít proměnou interiéru

Začátek nového roku patří novým předsevzetím. Třeba že něco konečně uděláme s bytem. Nemusí jít o totální proměnu, někdy stačí začít s menšími úpravami. Web iDNES.cz pro vás proto vybral několik zajímavých nápadů pro inspiraci.

Bonusy dokáží prodražit samotný úvěr o desítky tisíc korun

Zatímco ještě před pár lety byl drobný klient často rád, když od banky úvěr dostal, dnes k němu často automaticky získává všelijakou směs slev a výhod. „Podmínky pro získání bonusu jsou často tak skryté, že se v nich běžný spotřebitel moc nevyzná,“… Více v rubrice Finance webu iDNES.cz .

Deset otázek o dani z nemovitosti. Čerpadlo ji zlevní, bazén neprodraží

Více než tři čtvrtiny rodin v Česku vlastní nějakou nemovitost, a tak se jich týká placení daně. Jak se bazén odrazí na ceně daně, kdy můžete dostat penále a kdy získáte slevu? Čtěte odpovědi na otázky čtenářů iDNES.cz .

Čekejte odpovědi na otázky jako Kdo musí podávat daňové přiznání? Udělal jsem tepelné čerpadlo, prý nemusím platit daň? Kde a kdy se dává daňové přiznání? Jak daň z nemovitosti zaplatit? Je více majitelů na jednu nemovitost, jak zaplatit? Mám na zahradě bazén. Prý kvůli tomu budu platit víc?

Také čtěte  Infotherma 2021 virtuálně, Infotherma 2022 bude 24-27.ledna

Tohle zařizoval Rambo. Nakoukněte do sídla Sylvestera Stalloneho

Slavná filmová hvězda Sylvester Stallone se chce zbavit svého luxusního sídla v letovisku La Quinta v jižní Kalifornii. Dům je již delší dobu na prodej. Devětašedesátiletý herec původní cenu snížil na současných 4,2 milionu dolarů, v přepočtu 104 milionů korun. Fotogalerie s 9 kousky je k vidění ZDE .

Dům neřesti se prodává, ale ložnici si doživotně zabral šéf Playboye

Obrovské sídlo Hugha Hefnera v Beverly Hills, které interiérem připomíná zámeček, je na prodej za 200 milionů dolarů (v přepočtu pět miliard korun). Pokud toužíte vlastnit dům, ve kterém se odehrávaly divoké večírky s největšími sexbombami, máte šanci. Zasněte se nad fotogalerií a videem uveřejněných na iDNES.cz Bydlení .

Vyhrajte peníze za svou rekonstrukci. Stačí poslat fotografie a text

Zimní měsíce patří často rekonstrukcím. Renovují se kuchyně, koupelny, mění se podlahy i dveře. Ty by měly ladit se stylem celého interiéru. Mohou být minimalistické, rustikální i klasické, přesně podle představ stavebníka.

Jestliže máte už takovou rekonstrukci za sebou, možná byste si přáli ještě něco vylepšit. Nebo si po takovém zápřahu dopřát zaslouženou dovolenou. Pokud jste se do takové rekonstrukce pustili opravdu s vervou, a to včetně výměny dveří, a vybrali jste si značku Sapeli, můžete za zdařilou proměnu vašeho interiéru získat příjemnou finanční odměnu.

Stačí se zúčastnit soutěže, kterou pořádá iDNES.cz se společností Sapeli, a dostat se mezi deset finalistů. Mezi nejlepší tři soutěžící, které vyberou naši čtenáři, se rozdělí částka 50 tisíc korun.

Pět pravidel pro správné topení

V průběhu topné sezóny se pravidelně zvyšuje počet výjezdů hasičů k hořícím nebo nějak poškozeným komínům a kamnům. Zní to možná překvapivě, ale důvodem je skutečnost, že Češi prostě neumějí správně topit. Nebo přesněji řečeno, při topení nedodržují základní bezpečnostní pravidla. To může být rovněž příčinou zbytečného poškození kamen či komína. Pojďme si proto pravidla pro správné topení připomenout. Čtěte a vyvarujte se chyb s inspirací na webu Novinky.cz v rubrice Bydlení .

Úchvatný výhled na Londýn stojí 366 tisíc. Z apartmá mrakodrapu Shard

Je to tip pro ty nejnáročnější, a také nejmovitější. Podívejte se spolu s webem iDNES, jak vypadá nocleh v přepychovém apartmá Shangri-la v mrakodrapu Shard (Střep) v Londýně, za který zaplatíte 10 tisíc liber. Luxusní ubytování vám zaručí nejkrásnější výhled na britskou metropoli…

Čech: V Barceloně jsou byty bez topení a s výhledem jen do světlíku

Španělsko mi učarovalo. Miluji zdejší moře, klima i gastronomii. Bydlel jsem také v anglickém Manchesteru, kde jsem rekonstruoval domy. Od té doby „trpím“ profesionální deformací a i zde v Barceloně se o nemovitosti zajímám, přiznává Thomas v příspěvku do seriálu Češi v zahraničí webu iDNES Bydlení. V Barceloně pracuji u jedné švédské módní značky a přítelkyně, Španělka původem z Bolívie, pracuje v marketingu velké místní papírnické firmy. Trh nemovitostí ve Španělsku je skutečně zajímavý, díky realitní bublině a následné krizi je možné výhodně investovat, hodně bytů vlastní banky, které je prodávají hluboko pod cenou.

Výzva iDNES Bydlení do ciziny: Své bydlení a zkušenosti z ciziny pošlete na adresu bydleni@idnes.cz pod názvem Češi v zahraničí. K textu prosím připojte několik snímků svého bytu, pokoje nebo rodinného domu. Zajímavé a podnětné příběhy iDNES zveřejní.

Skvělý dům z kontejnerů si za 2 miliony postavila na Bali česká rodina

Postavit si dům a žít na tropickém ostrově může pro mnoho lidí znít jako nemožný sen. Ale kde je vůle, tam je i cesta. Na tropickém Bali, na dohled od oceánu, si mladá česká rodina postavila dům z dopravních kontejnerů. Nezvyklý projekt byl tak trochu krokem do neznáma. Celý článek s fotkami najdete na iDNES.cz .

Jak bydlí zpěvák Jakub Smolík v přestavěné stodole

Zpěváka Jakuba Smolíka jsme doma zastihli ve výborné náladě a formě. A nebylo to jenom proto, že už byl jeho vánoční koncert v Praze u Hybernů dávno vyprodán (rozhovor byl uskutečněn koncem roku 2015). On je prostě rád doma s manželkou a dětmi. Článek přináší Novinky.cz v rubrice bydlení .

Zázrak z Rimavské Soboty. Ze starého paneláku je senzační moderní dům

Majitel starého paneláku na sídlišti v Rimavské Sobotě na Slovensku oslovil architektonické studio GutGut, které dokázalo téměř zázrak. Ošuntělý panelák přetvořili na prvotřídní bytový dům s nájemními byty. Realizace netradičního nápadu dopadla skvěle. Fotogalerie čítá 12 fotek a video.

Dům jako hra Tetris. Poskládejte si jednoduše své vysněné bydlení

Nizozemský architekt Janjaap Ruijssenaars ze studia Universe Architecture přišel s prototypem domu, který se staví podle legendární počítačové hry Tetris. Dům je kdykoliv možné rozšířit o další obytnou jednotku. Nevšední fotky a článek přináší iDNES Bydlení .

Také čtěte  Letní Flora Olomouc 2020 předčila s 15 tisíci návštěvníky očekávání

Klasické žárovky mají ještě šanci, v USA zvýšili jejich účinnost

Američtí vědci z Massachusettského technologického institutu oznámili, že vyvinuli technologii, která výrazně zvyšuje účinnost klasických žárovek. Našli způsob jak znovu využít ztracenou energii a dodat ji žhavícímu vláknu, které ji promění ve světlo. Celý článek i s popisem účinností žárovek najdete ZDE .

I užitková zahrada může být krásná

Jedlé rostliny na dlouhou dobu opustily velkou část českých zahrad s argumentem, že zahrada má být především krásná. K čemuž užitkové rostliny nemohou přispět. Přitom opak je pravdou. Rozhodli jsme se proto tuto křivdu napravit a seznámit vás s jejich estetickým potenciálem. Jako v jiných oborech, také v tom zahradnickém sem tam ještě přežívají nějaké ty mýty a předsudky, které se odstraňují jen velmi pomalu. To je i případ jedlých rostlin, které se běžně vysazují jen do užitkové zeleninové zahrady, a ta se navíc od okrasné zahrady často odděluje, protože užitková zahrada přece nikdy nemůže vypadat zajímavě. Čtěte na Home bydlení .

Zimní péče o zahradní stromy

První sněhová nadílka je poslední pobídkou pro všechny majitele zahrad, aby dřevinám na nich poskytli nezbytnou zimní ochranu. Jen tak se budou moci z jejich krásy či úrody radovat i v dalších obdobích. Krátký článek přináší Novinky.cz .

Moderní novostavba u Brna přeje pohybu i meditaci

Majitelé dvoupodlažní novostavby kousek od Brna mají rádi pohyb. Umějí si ale také užít zklidňující meditativní prostředí. Dům je obklopen zelení a byla by škoda připravit se o krásné výhledy do zahrady. Inspirativní dům s bazénem v bohaté fotogalerii i s článkem najdete ZDE .

Veletrhy energeticky úsporného bydlení 2016

Brány Výstaviště Praha – Holešovice ve čtvrtek 4. února otevře souběh veletrhů energeticky úsporného bydlení – DŘEVOSTAVBY a MODERNÍ VYTÁPĚNÍ, KRBY, KAMNA A OBNOVITELNÉ ENERGIE. Veletrhy jsou určeny všem, kteří staví nebo rekonstruují s cílem snížit energetickou náročnost. V celém souběhu veletrhů se budou prezentovat stovky kvalitních firem na ploše přes 6 tisíc metrů čtverečních. Celý článek naleznete ZDE . Srdečně vás zveme k návštěvě souběhu veletrhů energeticky úsporného bydlení – jedinečné události v Praze na Výstavišti v Holešovicích ve dnech 4. – 7. 2. 2016.
Všechny další výstavy v České republice jsou ZDE .

Aromaterapie: Zvládněte zimu pomocí pěti vůní

Aromaterapie využívá sílu éterických olejů, které dokážou posilovat zdraví organismu, rovnováhu a harmonii po psychické stránce. Vyberte si vhodnou vůni pro zimní období. V obchodech jsou k dostání směsi i jednotlivé vůně. Vždy kupujte pouze přírodní a kvalitní oleje. Jak je poznat? Dobrý výrobek se prodává v tmavé lahvičce, aby jej neovlivňovalo světlo, a vždy je na něm uveden název rostliny i v latinském jazyce a návod. Každý koupený kus uchovávejte v chladu a po používání jej dobře zavírejte. A teď už k samotné zimní aromaterapii.

Sušení prádla v zimě: Dejte ho do skříně i na mráz

Podzim přinesl nadprůměrné teploty, proto nebyl problém prádlo sušit na balkoně i v listopadu, ale co teď, když venku mrzne? Pokud nemáte sušičku, nezoufejte. Využijte mráz, budete překvapení. Nic se nevyrovná ručníkům, které strávily den na sluníčku, ale co se dá dělat. Do jara daleko. Jak sušit optimálně v bytě, abyste nemuseli bojovat s plísní? Požadavky jsou takové: nechceme mít prádlo na očích, omezit vlhkost kvůli plísním a dosušit prádlo co nejefektivnější a nejrychleji.

Hodiny – funkční dekorativní prvek do každé domácnosti

Všichni jsme s větším či menším napětím přivítali nový rok. Bedlivě jsme sledovali ručičky hodin, až se o půlnoci potkaly na magické dvanáctce. Nebo snad máte raději digitální časomíru? Ať tak či onak, hodiny jsou funkčním dekorativním prvkem a neměly by chybět v žádném interiéru. Článek a fotky jsou na webu Novinky.cz .

Díky rekonstrukci získala rodina samostatný dětský pokoj

Bydlení v činžovním domě nedaleko centra Prahy má své kouzlo, majitelé bytu jsou s lokalitou spokojeni. Avšak dispozice bytu byla v původním stavu nevyhovující. Rozrůstající se rodina potřebovala získat dětský pokoj navíc. Prohlédněte si pěkné a inspirativní fotky (autor Kouba interier a Panel plus), které doprovázejí článek Novinky.cz bydlení .

Následuje trojlístek článků na webu HOME Bydlení – pokaždé jde o nevšední, pěkné a inspirativní fotky obklopující článek. Čeká vás fotovýlet do Dánska, tyrolských Dolomit i slunné Kalifornie.

Nenápadná chatka ukrývá ve svém interiéru nečekané překvapení

Malá chatka sídlí v prostředí písečných dun blízko severního pobřeží Dánska. Stavbu do prostředí noří nenápadný vzhled a mech, který pokrývá její střechu, ji ze vzdálenějších vrchů dělá téměř neviditelnou. Chatka, která z dálky vypadá jako zanedbaná opuštěná chatrč, ve svém interiéru ukrývá nečekané překvapení.

Zemina obrostlá mechem byla využívána v předměstských oblastech jako obkladový materiál střech ve Skandinávii po dlouhá století. Teprve koncem 19. století ji začaly nahrazovat pálené tašky a později kov. V posledních letech se však hlásí ke slovu velkolepý návrat tzv. zelených střech. Izolační vlastnosti zeminy a plusy střech zarostlých flórou se objevují stále častěji na moderních stavbách.

Také čtěte  Získejte za svou nemovitost maximum

Zrcadlový dvojdům odráží nádhernou přírodu tyrolských Dolomit

V Jižním Tyrolsku, nedaleko vyhledávaného turistického centra Bolzano, se nachází pozoruhodné ubytovací zařízení. Tvoří ho dva domy, spojené do zrcadlového komplexu, který fascinujícím způsobem odráží okolní prostředí.

Komplex je otevřen rozměrnou prosklenou fasádou směrem na východ, tak aby bylo možné vytěžit co nejvíce z okouzlující přírodní scenérie. Východní fasádu tvoří obrovské zrcadlo, které odráží panorama tyrolských Dolomit a zároveň při pohledu z východní strany zajišťuje, že stavba se stává téměř neviditelnou.

Bungalov z 20. let minulého století zachránili rekonstrukcí a přístavbou

Při koupi pozemku, na kterém se nachází stará nemovitost, často mnozí uvažují, že budovu zbourají a na jejím místě postaví zcela novou. Kupují tedy víceméně s úmyslem zajistit si pozemek, přičemž originální stavba pro ně není důležitá. Samozřejmě, že některé stavby se už zachránit nedají.

V některých případech je však skutečně škoda, že budoucí majitelé neuvažují více o tom, jak by mohli starou budovu zrekonstruovat, a vytvořit si tak originální nový domov, který by v sobě nesl kromě estetické i historickou hodnotu.

Dům, který se nachází nedaleko kalifornského „města andělů“ (Los Angeles) naštěstí zastihl jiný osud. Ačkoliv má tento „stařík“ už téměř sto let, majitel a architekt v jedné osobě – Martin Fenlon – se ho nerozhodl zbourat. Právě naopak. Vrátil mu jeho původní funkci a díky rozšíření mu dal moderní, okouzlující tvář.

Řadový dům po singapursku

Singapur již dávno není kolonií, ale svého kulturního dědictví z tohoto období si nesmírně cení. Oblast Singapuru, známá jako Blair Plain, bývala součástí rezidenční čtvrti Spottiswoode Park. Rozvoj této čtvrti začal v roce 1900, kdy se sem ve větší míře začali stěhovat úspěšní čínští obchodníci. Původní zástavba v této čtvrti sestávala z jednoduchých obchodnických domů a terasových rezidenčních domů, tak typických pro jihovýchodní Asii a Čínu. Obchodnické domy měly tradičně přízemní krám se skladovými prostory a vyšší patra sloužila majitelům k bydlení. Najdete tu stavby v původním stylu, ale i domy s prvky art deca. …… Francouzsko-singapurská rodina spolu s přáteli zakoupila na této adrese hned tři domy v řadě a pro své bydlení se rozhodli zrekonstruovat prostřední z nich. Inspirativní fotky a čtení na webu Novinky.cz opravdu stojí za to!

Aromaterapie: Zvládněte zimu pomocí pěti vůní

Aromaterapie využívá sílu éterických olejů, které dokážou posilovat zdraví organismu, rovnováhu a harmonii po psychické stránce. Vyberte si vhodnou vůni pro zimní období. V obchodech jsou k dostání směsi i jednotlivé vůně. Vždy kupujte pouze přírodní a kvalitní oleje. Jak je poznat? Dobrý výrobek se prodává v tmavé lahvičce, aby jej neovlivňovalo světlo, a vždy je na něm uveden název rostliny i v latinském jazyce a návod. Každý koupený kus uchovávejte v chladu a po používání jej dobře zavírejte. A teď už k samotné zimní aromaterapii. Využívat sílu vůní můžete několika způsoby. Klasický a nejjednodušší způsob je aroma lampa, kdy pár kapek přijde do vody, která je následně zahřívána čajovou svíčkou. Éterické oleje se postupně uvolňují do ovzduší. Velmi účinný způsob, jak dostat zdravé vonné látky do těla, je inhalace. Čtěte ZDE .

Nové technologie a materiály u dřevostaveb

K aktuálním trendům dřevostaveb patří kombinování dřeva s dalšími přírodními materiály. Domy ze dřeva se dnes ke svému základnímu konstrukčnímu materiálu hrdě hlásí na fasádě i v interiéru – také díky tomu skutečně voní dřevem. Dřevostavby zaznamenaly v posledních letech velké změny – k dispozici jsou nové technologie i materiály. Architekti, stavební firmy i jejich potenciální majitelé dnes přistupují ke stavbám na bázi dřeva prostě jinak. Jaké jsou aktuální trendy a novinky v této oblasti? Článek je ZDE .

Zahrádkářský kvíz pro potěšení

Víte, co je delphinidin nebo čím motýli ochutnávají květiny? Najděte si chvilku a prověřte své znalosti o rostlinách v zahradě a užitečných tvorech, kteří do ní zavítají. Zasoutěžte si ZDE v odkaze Novinek.cz .

Další články v lednu ještě přidáme. Nezapomeňte náš výběr ohodnotit! Děkujeme.