Články o bydlení a zahradě – internetové tipy – prosinec 2016

Články o bydlení a zahradě – internetové tipy – prosinec 2016

Oblíbený a komfortní výběr článků o bydlení, stavbě, rekonstrukcích či zahradách najdete na webu Bydlení Raz Dva již po několik měsíců a let – stejně tak i v prosinci 2016.

Chcete si přečíst zajímavé články z českého prostředí i ze zahraničí? Články o bydlení “všedního dne” ale také o bydlení celebrit nebo o domech, které si normální smrtelník nejspíše nemůže pořídit? Zasoutěžit si (v originálních článcích) a moci vyhrát zajímavé ceny? Jste tu správně…

Trendy v zabezpečení pro rok 2017? Odemykání bez klíče nebo kukátko s infračervenou kamerou

bydlet.cz 31.12.2016 – Také oblast zabezpečení domácnosti se neustále vyvíjí. Zloději jsou stále vynalézavější, a tak se musí přizpůsobovat i výrobci zabezpečení. Kromě kvalitnějších výrobků se ale stále častěji objevují technologické vychytávky.

Rok 2016 byl úspěšný, do dvou let nebude co prodávat

bydlet.cz 28.12.2016 – V roce 2016 lámal rezidenční trh rekordy. Důsledkem je skokový nárůst cen a vyprodání nejlevnějšího segmentu bytů v Praze. Ke zlepšení situace dle Asociace developerů v roce 2017 nedojde.

Nové číslo časopisu Panel Plus je aktuálně k dostání na stáncích, nebo v rámci předplatného.

Architekt si vytvořil komfortní domov s prosklenou stěnou

Novinky.cz Bydlení 28.12.2016 – Do detailů promyšlený komfortní byt s prosklenými stěnami a krásným výhledem vyrostl na střeše starého činžovního domu v centru Brna.

Pětiletka architektury. Deset nejlepších staveb v Česku

iDNES.cz Bydlení 28.12.2016 – Za pět let se i v malé zemi, jako je Česko, postaví docela dost kvalitní architektury. Česká republika už začíná být i v zahraničí známá spíše nadprůměrnou úrovní …

V dětském pokoji pro dvě malé školačky nechybí ani malá kuchyň

iDNES.cz Bydlení 27.12.2016 – Když dcerky odrostly dětským postýlkám, rozhodli se rodiče přizpůsobit jejich pokoj potřebám malých školaček. To znamenalo pořídit dvě postele, dva psací stoly …

Majitelé úpravou téměř stoletého rodinného domu získali prostornou ložnici

Novinky.cz Bydlení 27.12.2016 – Malý domek v historické části Phoenixu v americké Arizoně potřeboval renovaci.

Když chcete topit dřevem

Novinky.cz Bydlení 27.12.2016 – Ačkoli se ceny energií mění, už několik desetiletí máte jednu jistotu: topení dřevem patří k těm nejlevnějším i nejohleduplnějším k životnímu prostředí.

Moderní světelné zdroje napodobují tradici

Novinky.cz Bydlení 25.12.2016 – Edisonovým žárovkám zákazem Evropské unie kvůli jejich neúspornosti tak úplně neodzvonilo. Díky využití útlých LED vláken se vracejí ke svému původnímu vzhledu.

Sváteční dekorace s vůní přírody

Novinky.cz Bydlení 24.12.2016 – Co by byly Vánoce bez drobností, které zútulňují domov a navozují poklidnou atmosféru k rozjímání? Přinášíme vám tipy, jak využít materiál z přírody, aby vás to nestálo moc času ani moc peněz, a výsledek byl přesto úchvatný.

Televizní comeback nevyšel: Tereza Pergnerová dostala padáka ještě před svátky!

Super.cz 23.12.2016 – Úspěch jako s Vyvolenými se tentokrát nekonal. Očekávaný návrat Terezy Pergnerové (42) na televizní obrazovky končí …

Zimní pohádka. Horská chata je nejkrásnější pod sněhovou duchnou

iDNES.cz Bydlení 22.12.2016 – Odvážný geometrický dům, který stojí v kanadské Britské Kolumbii, je již pokrytý novou sněhovou peřinou. Majitelé …

Jak ukotvit poličku či skříňku do různých materiálů

Novinky.cz Bydlení 22.12.2016 – Skříňku či poličku můžete ke stěně přišroubovat nebo ji zavěsit. Tak jako tak budete muset vybrat vhodný kotevní materiál a současně ho správně použít, aby spojení bylo pevné a spolehlivé.

Strach ze zákona o úvěru srazil sazbu hypoték na 1,77 procenta

iDNES.cz Finance 21.12.2016 – Hypoteční trh se pravděpodobně letos dočká velmi úspěšného roku. Velký podíl na tom bude mít právě listopad. Další pokles úrokových sazeb a změny v hypotékách přilákaly do bank rekordní počty klientů …

O evropskou cenu za architekturu bude bojovat i desítka českých staveb

Novinky.cz Bydlení 21.12.2016 – Česká komora architektů a někteří experti nominovali několik současných českých staveb do prestižní mezinárodní architektonické soutěže Mies van der Rohe Award 2017.

Barvou roku 2017 bude svěží zelená, odstín čerstvě posekaného trávníku

Novinky.cz Bydlení 21.12.2016 – Návrháři a fandové interiérového designu mají i letos vodítko pro svou budoucí tvorbu. Po vyhlášení barvy roku ze vzorníku Pantone, který je největším systémem barev, je jasné, že trendem pro nadcházející sezónu bude svěží zelená barva.

Také čtěte  FOR ARCH 2020 - novinky ze stavebnictví i poradenská centra

Architekti navrhli klientům romantickou chatu u moře

Novinky.cz Bydlení 21.12.2016 – Nedaleko mořského břehu, v divoce a nehostinně vyhlížející krajině s trsy jalovců a několika borovicemi v okolí, v takovém prostředí stojí chata, kterou svým klientům navrhli norští architekti

Dům v Bavorsku díky vánoční výzdobě nikdo nepřehlédne

Novinky.cz 20.12.2016 – Nastává vánoční období, v němž si mnoho lidí svůj příbytek zdobí vánočními dekoracemi. Někteří pilnější jedinci popracují i na exteriéru domu

promena-rodinneho-domu-po-40-letech-neuverite-ze-nejde-o-novostavbu-idnes-cz-bydleni-19-12-2016

Proměna rodinného domu po 40 letech. Neuvěříte, že nejde o novostavbu

iDNES.cz Bydlení 19.12.2016 – Pro mladou rodinu s malým synem byla rekonstrukce domu z roku 1978, který si původní majitel postavil svépomocí nedaleko Prahy, lákavou šancí vytvořit si příjemný domov.

O pozemek široký pouze 5 metrů nebyl dlouhá léta zájem, dokud nepřišla mladá dvojice s takovým nápadem

HOME Bydlení 19.12.2016 – Málokdy se objeví klient, který má zájem o pozemek široký pouze 5 metrů, který se navíc nachází v oblasti proslulé jako místo, kde se obyvatelé potýkají se sociálními problémy pramenícími z krize přístavního odvětví v 80. letech 20. století. Není divu, že pozemek, na kterém dnes stojí tento obdivuhodný dům, byl prázdný více než půl století.

nejbarevnejsi-mesto-na-svete-ohromujici-snimky-duhovych-fasad-idnes-cz-bydleni-19-12-2016

Nejbarevnější město na světě. Ohromující snímky duhových fasád

iDNES.cz Bydlení 19.12.2016 – Fasáda každého domu v kolumbijském pětitisícovém Guatapé má minimálně tři různé barvy. Tak velí tradice. Nejbarevnější městečko světa má …

vypada-nenapadne-ale-je-to-prvni-certifikovany-aktivni-dum-na-svete-idnes-cz-bydleni-18-12-2016

Vypadá nenápadně, ale je to první certifikovaný aktivní dům na světě

iDNES.cz Bydlení 18.12.2016 – V Torontu postavili první certifikovaný aktivní dům na světě. Zatím funguje ve zkušebním provozu, což znamená, že slouží i jako vzorový dům. Vedle úspor energií lze u něj ocenit …

milovnik-vlaku-nasel-domov-v-zeleznicni-stanici-ma-koleje-i-lokomotivu-idnes-cz-bydleni-17-12-2016

Milovník vlaků našel domov v železniční stanici. Má koleje i lokomotivu

iDNES.cz Bydlení 17.12.2016 – Železniční stanici v anglické obci Rippingale ve východní Anglii si koupil vlakový nadšenec John Scholes v roce 1991. Zastávku přestavěl na unikátní domov.

co-by-nemelo-chybet-v-celorocne-aktivni-zahrade-home-bydleni-17-12-2016

Co by nemělo chybět v celoročně aktivní zahradě

HOME Bydlení 17.12.2016 – Při plánování zahrady se většinou orientujeme na hlavní zahrádkářskou sezonu, tedy období, které začíná březnem a končí přibližně v půli října. Ale čím vaše zahrada zaujme mimo toto období? Během podzimu a zimy vyniknou i prosté detaily, které jinak ustupují do pozadí.

vyzdoba-bytu-na-vanoce-home-bydleni-16-12-2016

Výzdoba bytu na Vánoce

HOME Bydlení 16.12.2016 – Vánoce jsou stále pro většinu z nás těmi nejkouzelnějšími a nejvýznamnějšími svátky v roce, ať už je aktivně připravujeme nebo spíše odpočíváme a relaxujeme. Máme je spojené s vůní skořice a vanilky, s oříšky, rozinkami, cukrovím a vánočkou. Více či méně dodržujeme tradiční zvyky, vaříme jídla, bez nichž by Vánoce nebyly Vánocemi. A zdobíme svůj domov.

sberbank-a-unicredit-bank-nasleduji-velke-banky-a-take-zvysily-urokove-sazby-u-svych-hypotek-ihned-cz-16-12-2016

Sberbank a UniCredit Bank následují velké banky a také zvýšily úrokové sazby u svých hypoték

Hospodářské noviny – Byznys 16.12.2016 – Další banky zdražují úrokové sazby hypotečních úvěrů. Sberbank navýšila sazby pro fixace na sedm a deset let o 0,2 procentního bodu, u kratších fixací zdražila jen u úvěrů nad 85 procent hodnoty nemovitosti. UniCredit Bank zvýšila od prosince sazby u tříleté fixace o 0,4 bodu, u desetileté pak o 0,7 bodu.

ceny-bytu-vzrostly-za-dva-roky-ve-velkych-mestech-o-vice-nez-petinu-v-praze-to-znamenalo-zdrazeni-az-o-milion-ihned-cz-15-12-2016

Ceny bytů vzrostly za dva roky ve velkých městech o více než pětinu, v Praze to znamenalo zdražení až o milion

Hospodářské noviny – Byznys 15.12.2016 – Prodejní ceny bytů v Praze a krajských městech pokračují ve svém růstu. Ve třetím čtvrtletí se metr čtvereční prodával průměrně za 46 200 korun. Od začátku loňského roku vzrostly ceny bytů o 21 procent.

herec-leonardo-dicaprio-prodal-svuj-ranc-v-kalifornii-novinky-cz-bydleni-15-12-2016

Herec Leonardo DiCaprio prodal svůj ranč v Kalifornii

Novinky.cz Bydlení 15.12.2016 – Jeden ze svých domů, nenápadný ranč ze 30. let v Los Angeles, se rozhodl po dvou letech prodat americký filmový herec Leonardo DiCaprio.

chceme-kupovat-pro-druzstevniky-cele-domy-ihned-cz-14-12-2016

Chceme kupovat pro družstevníky celé domy

Hospodářské noviny – Byznys 14.12.2016 – Stavební bytové družstvo Praha v posledních letech ve spolupráci s developerem Finep dostává svému názvu a byty si pro lidi opět po delší odmlce nechává stavět. Družstvo chce nyní vyzkoušet nový model výstavby bytů, díky němuž by dosáhlo u banky na levnější úvěr “pod úrovní” běžných hypoték.

Také čtěte  Podzimní Flora Olomouc 2020 - vnitřní krása rostlin a zdraví plodů

hypoteky-rychle-podrazuji-ceska-sporitelna-jako-posledni-z-velkych-bank-zveda-od-ledna-sazby-nad-dve-procenta-ihned-cz-13-12-2016

Hypotéky rychle podražují, Česká spořitelna jako poslední z velkých bank zvedá od ledna sazby nad dvě procenta

Hospodářské noviny – Byznys 13.12.2016 – V Česku končí období, kdy si lidé běžně mohli koupit hypotéku za sazbu pod dvě procenta. Poslední z velkých bank, Česká spořitelna, v úterý oznámila, že od 1. ledna zvýší hypoteční sazby plošně o 0,4 procentního bodu …

stale-vladne-50-odstinu-sedi-trendy-v-keramice-na-pristi-sezonu-idnes-cz-bydleni-13-12-2016

Stále vládne 50 odstínů šedi. Trendy v keramice na příští sezonu

iDNES.cz Bydlení 13.12.2016 – S nadsázkou lze říci, že v oblasti keramiky mají všichni výrobci všechno, ale málokdo vybočí zcela z řady. Designy a povrchy

prizemni-dum-ve-vesnici-u-prahy-navrzeny-tak-aby-vyhovoval-potrebam-mlade-ctyrclenne-rodiny-home-bydleni-13-12-2016

Přízemní dům ve vesnici u Prahy navržený tak, aby vyhovoval potřebám mladé čtyřčlenné rodiny

HOME Bydlení 13.12.2016 – Pro realizaci svého rodinného domu si rodina vybrala pozemek ve vesnici u Prahy. Má ideální severojižní orientaci a mírně se svažuje k jihu. Zadáním bylo vytvořit přízemní dům

je-nejvyssi-cas-vytezit-ze-stavebniho-sporeni-maximum-novinky-cz-finance-12-12-2016

Je nejvyšší čas vytěžit ze stavebního spoření maximum

Novinky.cz Finance 12.12.2016 – I přesto, že stavební spoření už není, co bývalo, stále se těší velké oblíbenosti střadatelů. V současné době mají lidé na svých vkladech uloženo téměř 400 miliard korun a stát navíc každému člověku přispěje až dvěma tisícovkami ročně.

rozmanite-cyprisky-vyzenou-ze-zahrady-nudu-novinky-cz-bydleni-10-12-2016

Rozmanité cypřišky vyženou ze zahrady nudu

Novinky.cz Finance 10.12.2016 – Podobně jako zeravy se i cypřišky často pojí s výrazem hřbitovní stromy. K ozelenění hrobů se opravdu dobře hodí, ale jinak tyhle krásně barevné jehličnany díky svým rozmanitým tvarům zatočí s nudou v zahradě raz dva.

jak-prestat-byt-doma-uklizeckou-a-holkou-pro-vsechno-novinky-cz-zena-10-11-2016

Jak přestat být doma uklízečkou a holkou pro všechno

Novinky.cz Žena 10.12.2016 – Mnohé ženy mají v počátku vztahu tendence své muže rozmazlovat. Denně jim podstrojují nejrůznější dobroty, uklízí po nich, perou, žehlí

v-panelaku-v-byte-31-ted-maji-koupelnu-s-oknem-i-kuchynsky-ostruvek-idnes-cz-bydleni-9-12-2016

V paneláku v bytě 3+1 teď mají koupelnu s oknem i kuchyňský ostrůvek

iDNES.cz Bydlení 9.12.2016 – Někdo se spolehne sám na sebe, případně rodinu a kamarády, další svěří vše profesionálům. Takto k rekonstrukci bytu 3+1 přistoupil i majitel …

ctyri-nejdrazsi-byty-v-praze-k-pronajmu-za-statisice-podivejte-se-idnes-cz-bydleni-9-12-2016

Čtyři nejdražší byty v Praze k pronájmu za statisíce. Podívejte se

iDNES.cz Bydlení 9.12.2016 – Luxusních bytů k pronájmu se v Praze nabízí desítky. Bydlení v těch nejdražších stojí od 100 tisíc korun měsíčně.

okouzlujici-rodinny-dum-ze-stare-rozpadle-farmy-home-bydleni-8-12-2016

Okouzlující rodinný dům ze staré rozpadlé farmy

HOME Bydlení 8.12.2016 – Spojit staré s novým je většinou poměrně nelehkým úkolem. Zejména tehdy, pokud chceme docílit

fialova-barva-v-interieru-barva-pro-vsechny-mistnosti-i-styly-bydlet-cz-8-12-2016

Fialová barva v interiéru: barva pro všechny místnosti i styly

bydlet.cz 8.12.2016 – Fialová barva patří už dlouhá léta k oblíbeným barvám pro malování interiéru. Spolu s červenou a hnědou patří k trojici nejčastějších barev, kterými Češi malují. Není však divu, je to barva nevtíravá, originální a hodí se snad do každého prostoru. A jak lze díky fialové vylepšit vaše bydlení i duševní pohodu?

vase-telo-pohladi-miliardy-bublinek-novinky-cz-bydleni-8-12-2016

Vaše tělo pohladí miliardy bublinek

Novinky.cz Finance 8.12.2016 – Představte si, že jste pohodlně uvelebeni v teplé vodní lázni. Na každý váš sval doráží intenzivní proud vody a bublinek, masíruje…

aby-vam-doma-netahlo-od-oken-bydlet-cz-7-12-2016

Aby vám doma netáhlo od oken

bydlet.cz 7.12.2016 – Přichází zima a s ní i mrazivé vichry a dny, během kterých rtuť teploměru jen málokdy vystoupá nad nulu. Připravte se na ně i vy s pomocí našich tipů, které zaručí, že do tepla vašeho domova chladný vzduch z venku rozhodně protahovat nebude! Nezapomínejte na okolí oken!

byt-se-vsemi-neduhy-novostaveb-museli-zcela-prestavet-home-bydleni-7-12-2016

Byt se všemi neduhy novostaveb museli zcela přestavět

HOME Bydlení 7.12.2016 – Konečně si z nabídky realitek vyberete byt, který nejvíc vyhovuje vašim požadavkům. Líbí se vám lokalita, orientace, překousnete cenu. Vyběháte potvrzení, seženete hypotéku …

postavili-si-usporny-dum-u-olomouce-naklady-vyjdou-na-17-tisic-rocne-idnes-cz-bydleni-7-12-2016

Postavili si úsporný dům u Olomouce. Náklady vyjdou na 17 tisíc ročně

iDNES.cz Bydlení 7.12.2016 – Radomír se před několika lety vydal na zkušenou do Spojených států, kde se věnoval práci se dřevem. Získané znalosti zužitkoval

europalety-se-casto-nevyplati-vracet-radeji-je-vyuzijte-idnes-cz-hobby-6-12-2016

Europalety se často nevyplatí vracet, raději je využijte

iDNES.cz Hobby 6.12.2016 – Dřevěné europalety jsou jako vratné lahve a můžete za ně dostat zpět zálohu až 150 korun za kus, často se ale nevyplatí je vůbec vracet.

Také čtěte  Infotherma 2021 virtuálně, Infotherma 2022 bude 24-27.ledna

sest-zasad-rozumneho-vytapeni-aby-vas-ucet-za-sezonu-neprekvapil-idnes-cz-hobby-6-12-2016

Šest zásad rozumného vytápění, aby vás účet za sezonu nepřekvapil

iDNES.cz Hobby 6.12.2016 – Na velké investice na změny systému vytápění už není čas, nová okna už teď v mrazu asi kupovat nebudete a zateplovat fasádu také ne. Přesto lze při dodržení několika zásad udržet účet

proc-se-nemame-ohybat-k-troube-ani-kdyz-uvnitr-voni-pecinka-ci-kolac-idnes-cz-bydleni-5-12-2016

Proč se nemáme ohýbat k troubě, ani když uvnitř voní pečínka či koláč

iDnes.cz Bydlení 6.12.2016 – Bolavá záda a hlavně hodiny strávené v kuchyni. Výsledek? Rodina přejedená vánočním cukrovím. I to bývá výsledek nastavených večerů …

padesat-odstinu-prepychu-jak-vypada-noc-v-hotelu-za-300-tisic-idnes-cz-cestovani-4-12-2016

Padesát odstínů přepychu. Jak vypadá noc v hotelu za 300 tisíc

iDNES.cz Cestování 4.12.2016 – Je to prý nejluxusnější hotel na světě. V nadsázce se dokonce říká, že to je jediná sedmihvězda. Navštívili jsme nejdražší apartmá v dubajském hotelu Burdž al-Arab.

rodinny-domek-se-specialnimi-mechanickymi-zvedaky-je-dilem-britske-stavebni-spolecnosti-larkfleet-group-ta-vytvorila-revolucni-dum-idnes-cz-bydleni-5-12-2016

Dům, který se povodně nebojí. Za pět minut se zvedne 1,5 metru nad zem

iDNES.cz bydlení 5.12.2016 – Rodinný domek se speciálními mechanickými zvedáky je dílem britské stavební společnosti Larkfleet Group. Ta vytvořila revoluční dům

do-kuchyne-se-hodi-nabytek-prakticky-pohodlny-a-s-napadem-novinky-cz-bydleni-5-12-2016

Do kuchyně se hodí nábytek praktický, pohodlný a s nápadem

Novinky.cz Bydlení 5.12.2016 – Výrobci vycházejí vstříc trendu, který snoubí víceúčelovost a ergonomii kuchyně, tj. zdravý a efektivní pohyb v ní. Reagují i na možnosti stále oblíbenějšího splynutí kuchyně s jídelnou a s obývacím pokojem

panelplus-12-2016-titulka

Aktuální speciální vydání časopisu Panel Plus – na stáncích nebo jako předplatné ZDE .

panenska-priroda-ukryva-ve-svych-utrobach-chatu-jako-z-pohadky-home-bydleni-5-12-2016

Panenská příroda ukrývá ve svých útrobách chatu jako z pohádky

HOME bydlení 5.12.2016 – Štědrých 140 m² prostoru je dostatek na to, aby se do srubu vešlo vše potřebné pro dokonalý komfort a relax. Stavba je realizována jako dřevostavba postavená z neopracovaných trámů

rekonstrukce-31-si-vyzadala-ctyri-mesice-driny-zato-jen-180-tisic-idnes-cz-bydleni-4-12-2016

Rekonstrukce 3+1 si vyžádala čtyři měsíce dřiny, zato jen 180 tisíc

iDNES.cz Bydlení 4.12.2016 – Po koupi bytu na hypotéku majitelům už na jeho rekonstrukci peněz zpravidla moc nezbývá. Ti šikovní, co mají …

zadat-o-hypotecni-nabidku-u-vice-bank-je-ted-riziko-mini-analyticka-idnes-cz-finance-6-12-2016

Žádat o hypoteční nabídku u více bank je teď riziko, míní analytička

iDNES.cz Finance 6.12.2016 – Od 1. prosince začal platit nový zákon o spotřebitelském úvěru, který přinesl změny v oblasti hypoték a úvěrů. K jakým hlavním změnám dochází a jaké dopady budou mít …

architekt-ocekava-jadernou-hrozbu-v-jeho-domech-prezijete-i-apokalypsu-idnes-cz-bydleni-3-12-2016

Architekt očekává jadernou hrozbu. V jeho domech přežijete i apokalypsu

iDNES.cz Bydlení 3.12.2016 – Americký architekt Michael Reynolds staví již čtyřicet let budovy výhradně z odpadu. Zázemí má v Novém Mexiku v USA, kde …

netradicni-ozdobou-zahrady-se-mohou-stat-i-rezave-doplnky-novinky-cz-bydleni-3-12-2016

Netradiční ozdobou zahrady se mohou stát i rezavé doplňky

Novinky.cz Bydlení 3.12.2016 – Než nápad využití rezavých předmětů coby ozdob na zahradě zavrhnete, podívejte se, jak s ním naložili zahradní designéři, kteří si korodující materiály oblíbili natolik

Jednopodlažní dřevostavba nabízí harmonické bydlení kousek od lesa

HOME Bydlení 2.12.2016 – Atypický dům, který působí dojmem lehkosti, vzdušnosti a zároveň je velmi příjemně včleněn do přírodního prostředí je příkladem skloubení čisté moderní estetiky a funkčnosti. Jednopodlažní dřevěné domy jsou dnes velmi žádaným artiklem a tento, postavený v rakouském Fischamendu, nabízí harmonické bydlení kousek od lesa.

rekonstrukce-bytu-v-panelovem-obytnem-dome-maximalni-efekt-s-minimalnim-zasahem-home-bydleni-1-12-2016

Rekonstrukce bytu v panelovém obytném domě: Maximální efekt s minimálním zásahem

HOME bydlení 1.12.2016 – Byt z doby před dvaceti lety stojící v původně panelovém obytném domě bratislavského Ružinova přiměl svého majitele a budoucího uživatele k rozsáhlejší rekonstrukci.

home-11-12_2016-titulka

Aktuální číslo časopisu HOME je k dostání na stáncích, nebo si objednejte předplatné ZDE .