Česká svítidla si vybrala ruská designerka pro vilovou čtvrť v Dubaji

542
Vily XXII Carat v Dubaji - výhled na město

Svítidla z Preciosy Lighting vybrala ruská designérka pro luxusní vilovou čtvrť v Dubaji

XXII Carat je název luxusního ostrovního komplexu, kde se nachází 22 plážových vil s těmi nejmodernějšími interiéry vybavenými designovými skvosty. Není divu, že zde nechybí ani vyhlášená svítidla z české společnosti Preciosa Lighting. Tu si před několika lety vybrala pro spolupráci ruská interiérová designérka Olga Klimova, jež se zabývala návrhy jednotlivých interiérů a jako stěžejní prvek několika z nich zvolila právě působivé světelné instalace z dílny Preciosy.

Vily XXII Carat v Dubaji - výhled na jednu z vil přes bazén

Severočeská svítidla poutají pozornost v halách či obývacích pokojích hned několika vil z celého komplexu. Kromě klasických svítidel či jejich nových interpretací zde byly využity produkty z portfolia Signature Designs, které umožňují úpravu velikosti, tvaru, kompozice, barev a dalších komponentů ze široké nabídky. Jedná se o jedinečnou možnost přizpůsobit tyto elegantní světelné instalace na míru danému interiéru, což oceňují jak interiéroví designéři, tak ti nejnáročnější koncoví klienti.

Transforma Design vybrala osvětlení jako stěžejní objekt

Platí to i o Olze Klimove, designérce z ruského studia Transforma Design, kterou svítidla z portfolia Signature Designs velmi zaujala. „Svítidla z Preciosy nejraději umisťujeme jako stěžejní objekt celé kompozice, jako prvek, který poutá pozornost. Jednoduše – září a všem se při pohledu na ně tají dech,“ prozrazuje svůj pohled na důležitost osvětlení v navrhovaných interiérech.

XXII Carat v Dubaji - světelná instalace Preciosa, foto 8

Pro jednu z vil v komplexu XXII Carat vzniklo velkorysé svítidlo o velikosti 4×5 metrů skládající se z více než 700 křišťálových koulí ve třech barevných provedeních.

XXII Carat v Dubaji - světelná instalace Preciosa, foto 7

Hledání toho pravého řešení bylo pro tým Preciosy časově náročné, protože dělal opravdu vše pro to, aby výsledné svítidlo přesně odpovídalo představám designérky. Té totiž učarovala světelná instalace prezentovaná na výstavě Euroluce 2019 v Miláně, která však kompozičně neodpovídala plánovanému umístění svítidla. Bylo tedy nutné najít takovou variantu, která zachová atmosféru a jedinečné kouzlo konceptu Pearl Curtain, a zároveň velikostně padne do tohoto konkrétního interiéru.

XXII Carat v Dubaji - světelná instalace Preciosa, detail, foto 3

Kromě této výrazné světelné instalace našel v jedné z další vil své uplatnění koncept Pearl Drop. Díky lehkosti a vzdušnosti vytváří navržené svítidlo v tomto interiéru kýženou vizuální rovnováhu.

Citlivý přístup k osvětlení i kráse

Olga Klimova si pochvaluje spolupráci s Preciosou a vysvětluje, čím ji právě její svítidla tolik oslovila, že jich ráda využívá jako centrálního vizuálního prvku do svých návrhů: „Zajímá nás, jaké jsou novinky na trhu osvětlení, protože pro každý projekt chceme stvořit něco nového, neokoukaného. Nejvíce si ceníme jedinečnosti dané novinky na trhu. Preferujeme smělé a svěží koncepty a neobvyklé kombinace materiálů.“

XXII Carat v Dubaji - světelná instalace Preciosa, detail, foto 10

Realizovaná osvětlení pro vily v komplexu XXII Carat byla po obě strany cennou zkušeností. Hlavním cílem týmu Preciosy byl splnit přání designérky a vytvořit svítidla, která budou stylově i prakticky odpovídat reprezentativním prostorům těchto luxusních vil. A v neposlední řadě na první pohled zaujmou jak obyvatele, tak jejich vzácné návštěvy.

Použité fotografie: Preciosa a 22carat.ae