Ikonické designy Preciosa Lighting na Euroluce 2019

820

Preciosa Lighting na Euroluce 2019 kombinuje ikonické designy s experimentální instalací

Celý náš život je tvořen zážitky, setkáními a vzpomínkami. Preciosa Lighting vyrábí svítidla, která vzbuzují emoce, svítidla, která spojují lidi a vznikají s odkazem k naší minulosti.

Proto na Euroluce 2019 společnost představí výběr toho nejlepšího ze současné řady kolekcí svítidel, stejně jako dynamické a interaktivní designy, které jsou ztělesněním vize Preciosy Lighting spojovat lidi prostřednictvím světla. Návštěvníci se mohou těšit jak na jedinečnou cestu smyslového designu, tak na čtyři hravé světelné instalace zářící svou interaktivitou, dynamikou a sofistikovaným technologickým řešením.

Carousel of Light – Kouzlo hravého pohybu

Chcete se svézt na světelném kolotoči? Stačí odhrnout perlové závěsy a nechat naše svítidla, aby vám ukázala křišťálovou cestu. Stovky světla povedou vaše kroky a jakmile projdete, jejich jas opět vyhasne – postavte se doprostřed světelného kolotoče na otočnou platformu a nechte se unášet krásou perel. Celá instalace o průměru 8 metrů se skládá z téměř 8000 čirých, opálových, jantarových a růžových koulí, které jsou umístěné na téměř 2000 závěsech ve skupinách po čtyřech.

Breath of Light – Vdechněte světlu život

Breath of Light je interaktivní instalace zcela nových rozměrů – návštěvníci se totiž s každým svým výdechem stávají její nedílnou součástí. Plastika instalace je vyrobena z opálových křišťálových bublin, které plynule přecházejí v matovaný a čirý křišťál a vytvářejí tak síť světel, které návštěvníci oživí svým dechem. To všechno se děje díky senzorům umístěným v každém z rohů expozice. Použitá technologie navíc umožňuje dotvářet a umocňovat celý dojem jedinečnými animacemi a hravými efekty.

Pearl Drop – Láska k historii v moderní formě

Zářivý poklad Pearl Drop byl inspirovaný obrazem z 15. století „Žena čtoucí dopis”, jehož autorem je Gerard ter Borch. Toto ikonické svítidlo si zachovává určitou dávku klasické elegance díky využití tvaru perel, jejichž jednoduchost je však zároveň velmi moderní. Na výrobu svítidla bylo použito pouze sklo a kovové díly, díky čemuž může být dílo snadno přetvořeno do různých tvarů.

Pearl Wave – Žít přítomností

Pearl Wave čerpá inspiraci z mořských vln a organického tvaru mušlí. Příroda byla pro umělce odjakživa tou největší inspirací a záhadné mořské hlubiny jsou doslova nekonečným rájem představivosti. Pearl Wave se skládá ze 700 ručně vyrobených perel z materiálu Triplex Opal zavěšených na pozlacených kovových tyčích. Hravé svítidlo reaguje na cinkání skleniček při přípitku, na jehož základě vytváří světelné efekty.

Kolekce

Preciosa Lighting také představí výběr z řady kolekcí svítidel, které zahrnují klasické lustry, ale i moderní svítidla Solitaires. Svou premiéru na Euroluce bude mít také stolní lampa Siren (na fotce níže), nejnovější přírůstek ke stejnojmenným oblíbeným svítidlům designéra Dimy Loginoffa. Díky jedinečným barvám světla a praktickému designu se lampa skvěle hodí jako doplněk do obývacího pokoje, na noční stolek nebo třeba do vstupní chodby.

Preciosa vystaví také tradiční lustry Eugene a Rudolf (níže) a výběr z kolekce Solitaries – Flare, Siren, Gemma a Geometric. V každém z těchto kusů se snoubí tradice s citem pro design moderních interiérů.

Preciosa Lighting je jedinečná svojí schopností vzbudit emoce a radost skrze křišťál a světlo,” říká Michael Vasku, kreativní ředitel Preciosy Lighting. „Prostřednictvím našich kolekcí a instalací vytvořených na míru umožňujeme designérům, aby dali svým nápadům a vizím život.”

O společnosti Preciosa Lighting

K dědictví a odkazu českého křišťálu se Preciosa Lighting hrdě hlásí prostřednictvím moderních a současných designů. Společnost je založena na tradici, která přetrvává po staletí a na jedinečném umění mistrů sklářů z Křišťálového údolí. Toto dědictví i řemeslo ctí a vytváří inovativní lustry a svítidla, která mají trvalou hodnotu.