Bydlení a zahrada – články z internetu – květen 2017

279

Květen 2017 je hodně pestrý i v pořadech o zahradách a bydlení. Právě pro Vás je tu měsíční výběr zajímavých článků o bydlení a zahradě – Bydlení a zahrada – články z internetu – květen 2017.

Bydlení a zahrada – články z internetu – květen 2017

Články z českého internetu i ze zahraničí, články o bydlení „všedního dne“ jakož i články o bydlení celebrit. Neotřelá inspirace i řešení, které jen tak neuvidíte. Soutěže o ceny, videa a fotky.

Tipy, anotace a linky čerpáme například z těchto serverů:

                  


Nejkrásnější lustry? Sklo je stále fenomén, kterému vládnou Češi

iDNES.cz Bydlení 31.5.2017 – Najít na téměř 40 000 metrech čtverečních letošního milánského veletrhu svítidel Euroluce nejlepší produkty bylo opravdu obtížné. Čeští výrobci však rozhodně …

Vyčerpáno. Dotace z programu Dešťovka byly rozebrány během jednoho dne

iDNES.cz Ekonomika 30.5.2017Dotační program na lepší využití dešťové vody spustil Státní fond životního prostředí v pondělí, o den později už musel zájemce odmítat. Částka sto milionů korun, již ministerstvo na dotace vyhradilo, byla totiž vyčerpána.

Tesla kompletně vyprodala letošní kapacitu pro své solární šindele

CzechCrunch.cz 30.5.2017 – Tesle se prostřednictvím spojení s nedávno koupenou firmou SolarCity podařilo vyprodat letošní kapacitu speciálních solárních šindelí, které poprvé představila loni v říjnu.

Čína táhne solární boom. Kapacita fotovoltajek letos vzroste o čtvrtinu

iDNES.cz Ekonomika 30.5.2017 – Nově instalovaná solární kapacita letos zřejmě překoná loňský rekord 76,6 gigawattu, přírůstek by mohl překročit hranici 80 GW. Předpověděla to asociace SolarPower Europe …

Hrátky se sklem. Červí díra jako nákupní centrum i dům celý ze skla

iDNES.cz Bydlení 30.5.2017 – Odvážné hrátky se sklem, zářivé barvy, světové trendy, ale také industriální kov a šeď. To vše najdete u nejlepších světových staveb posledních let.

Elegantní osvětlení dodá večerní zahradě nový rozměr

Novinky.cz Bydlení 29.5.2017 – Zahrada, přístupové cesty, terasa, altánek, okolí bazénu i balkón potřebují po setmění osvětlit. Je to bezpečné pro nás, odradí to případné zloděje, a ještě máme jedinečný vizuální zážitek.

Z původního Véčka na Pankráci zbyl jen obrys, říká Martin Jaroš

iDNES.cz Bydlení 29.5.2017 – Nálepce pan Véčko se brání s tím, že na výstavbě nejvyššího a prvního českého obytného mrakodrapu na pražské Pankráci se podílí tým lidí.

Doma, a přece v práci aneb Domácí pracovna

Deník.cz Bydlení 27.5.2017 – Moderní doba umožňuje mnohým z nás plnit pracovní úkoly nejen z kanceláře, ale i z domova. Pracovna je tedy stále aktuálnější téma.

Rekordnímu počtu Čechů končí fixace hypoték, banky se o ně poperou. Úroky porostou pomaleji, než se čekalo

iHNed.cz 26.5.2017 – Původní odhady, že letos hypotéky znatelně podraží, se nakonec nemusí vůbec potvrdit. Navzdory novým omezením, kvůli nimž měly úrokové sazby jít vzhůru, se razantnější zdražování nekoná. Může za to

Češi chtějí být jako Němci, ale myslí jako Řekové. Investují do bytů, i když výnosy nejsou žádný zázrak

iHNed.cz 26.5.2017Nejlepší investice je investice do bytu. A nejlepší ještě nějaký čas podle všeho pro mnohé bude, i když ceny bytů v Česku rostou i o deset procent ročně. Po několika letech zamrzlého nemovitostního trhu se zdá …

Rekreační dům zaujme živou fasádou připomínající sruby

Novinky.cz Bydlení 26.5.2017Pětici prázdninových bytů na úpatí tyrolských Alp v italském městečku Plose spojili do jednoho objektu architekti z nedalekého brixenského studia …

PORADNA: Mám skoro zničený buxus od zavíječe. Co proti tomu mohu dělat

Hobby.cz 25.5.2017 – Na začátku května jsem zjistila, že mi buxus na zahradě skoro sežral zavíječ zimostrázový. Myslím, že to tentokrát ještě přežil, ale bojím se, aby se to příští rok neopakovalo. Co pro to mohu udělat?

Foto: Projděte si město, které žije jen ze slunce a větru. Vešel by se do něj celý Český Krumlov

Aktuálně.cz 25.5.2017 – Díky slunci a větru je velká část nizozemského města Heerhugowaard energeticky soběstačná. Projděte se čtvrtí s názvem Stad van de Zon

Kdo šetří na dlažbě do exteriéru, může se pěkně spálit. Podívejte se

iDNES.cz Bydlení 25.5.2017 – Kupovat levné věci se nevyplácí, o tom se bohužel přesvědčil i čtenář Lubor. Se svým příběhem se tak alespoň přihlásil do naší soutěže Léto na nové terase či s novým stíněním. – Přihlaste se do 28.5.2017 také.

Jak naučit své děti podílet se na domácnosti. Bez výmluv

Žena.cz 24.5.2017Úklidem domácnosti strávíte několik hodin týdně. Pokud už na to nechcete být sami, zapojte do domácích prací děti. Nejenže vám jejich pomoc ušetří čas, ale zároveň je dobře připravíte do života.

Každý druhý Čech si plete toaletu s odpadkovým košem

Novinky.cz Bydlení 24.5.2017 – Rozšířeným zlozvykem v českých domácnostech je používání toalety nikoli k jejímu původnímu účelu, ale jako odpadkového koše. Končí v ní tak nejrůznější odpad, který do ní rozhodně nepatří.

Podle čeho vybrat bylinky na vaši zahradu

HOME Bydlení 20.5.2017 – S novou sezonou přichází i čas bylinek, které patří do skupiny univerzálních rostlin. Kromě léčivých účinků mohou také nabídnout i nízké požadavky na péči a krásnou vůni a vzhled.

České nájemní bydlení. Výstava ukazuje, že se s vaničkou vylilo i dítě

iDNES.cz Bydlení 19.5.2017Různé podoby nájemního bydlení v Česku, ale především zahraniční inspirace v této oblasti architektury ukáže výstava v Galerii Jaroslava Fragnera. Potrvá do 16. června a podle pořadatelů chce otevřít téma, které bylo v tuzemsku v předešlém čtvrtstoletí opomíjené.

Ikea se pustila do budování chytré domácnosti, se svými žárovkami na to jde lépe než Philips

iHNed.cz 19.5.2017 – Systém chytrého LED osvětlení Ikea Tradfri může konkurovat známějšímu Philips Hue. Ikea vsadila na snadné a přirozené ovládání s fyzickými „vypínači“ vedle aplikace.

Penta v Bratislavě slavnostně zahájila výstavbu svého nejdražšího projektu. Navrhla jej Zaha Hadid

iHNed.cz 19.5.2017 – Investiční skupina Penta postaví v Bratislavě novou městskou čtvrť se stovkami bytů, kancelářskými budovami, obchody a městským parkem. V pátek na místě položila základní kámen …

 

Podle čeho vybírat materiály na podlahu v okolí bazénu

Novinky.cz Bydlení 18.5.2017 – Co musí zvládnout venkovní podlaha v blízkosti bazénu? Nesmí jí vadit trvalý kontakt s vodou, musí být mechanicky odolná, mrazuvzdorná, neklouzat, má hezky vypadat a snadno se udržovat v čistotě.

Developeři se snaží obejít zákon. Na okrajích měst budují řadové domy, ty jsou však bytové

iHNed.cz 17.5.2017 – Na okrajích velkých měst v Česku vznikají nové ulice s řadovými domy. Jde však o trik, právně to jsou bytové domy. Developeři se tím snaží obejít regulační plány obcí. Kupcům pak takové domy mohou v budoucnu přidělat starosti.

Průměrná sazba hypoték v dubnu překonala dvě procenta. Objem i počet úvěrů klesá

iHned.cz Byznys 17.5.2017Hypotéky zdražují. Podle Fincentrum Hypoindexu průměrná úroková sazba v dubnu stoupla na 2,01 procenta. Prvně od loňského února se …

V České ceně za architekturu letos bojuje víc jak dvě stě architektonických děl

Novinky.cz Bydlení 16.5.2017 – Nová soutěž Česká cena za architekturu vzbudila u architektů a odborníků veliký zájem. Do jejího druhého ročníku je přihlášeno 249 prací.

Nová omezení hypoték lidé obcházejí. Chybějící peníze si půjčují jinde, například od developerů

iHNed.cz peníze 16.5.2017 – Půjčit si na byt či dům je v posledním půl roce čím dál těžší. Česká národní banka nejprve loni v říjnu a poté letos v dubnu zpřísnila pravidla pro poskytování hypoték. Banky tak …

  Časopis HOME vám přinese všechny novinky ze světa bydlení, stavění rodinných domů i budování zahrady. Rubriky věnované bydlení vás seznámí s aktuálními trendy v oblasti nábytku a bytového designu a představí vám praktické pomocníky do domácnosti. Těšte se i na ukázky zajímavě řešených interiérů. V části zaměřené na stavbu najdete informace o nových technologiích a postupech, o úsporném a ekologickém bydlení, zajímavé rady z oblasti vytápění, větrání či stínící techniky. Zahradníci se dozví, jaké rostliny vybrat v aktuálním období, jak o ně pečovat nebo jak vyzdobit balkon či terasu. Časopis přináší nové trendy moderního zahradního designu i přehled nové zahradní techniky.

Nejlepší evropskou stavbou roku 2017 je zrekonstruovaná monstrózní bytovka v Nizozemí

Novinky.cz Bydlení 15.5.2017Cena Evropské unie za současnou architekturu – Mies van der Rohe Award 2017 letos patří projektu rekonstrukce chátrající stavby na moderní kolektivní bydlení …

Mravenci – nevítaní miniaturní hosté: Jak je vypudit?

deník.cz Bydlení 15.5.2017 – Zkazí to náladu, když po otevření dveří od spíže nás vítají zástupy maličkých vetřelců – mravenců, kteří si razí cestu přes brambory či kompoty.

Balkon a lodžie, vábivý prostor navíc

deník.cz Bydlení 13.5.2017Balkony a lodžie jsou nápadným prvkem domů a bytů, proto je třeba jejich ztvárnění věnovat dostatečnou pozornost.

Moderní markýzy nabízí elegantní stínění

HOME Bydlení 12.5.2017 – Léto je v podstatě za rohem a slunce už svými paprsky začíná hodně hřát. Všichni se na příjemné teplo a dlouhé dny zcela jistě těšíme. Stoprocentně ale přijde doba, kdy budou sluneční paprsky na obtíž.

Byznys se solárními panely na střechách se rozjíždí naplno. Pomáhá mu klesající cena panelů a dostupné dotace

iHNed.cz 11.5.2017 – Stále více lidí si pořizuje solární panely na střechy, protože chtějí ušetřit za elektřinu, kterou nebudou muset nakupovat jinde. Zájem o střešní fotovoltaiky podporuje i klesající cena panelů a baterií …

Při natírání nepodceňte základ, vrchní nátěr naneste ve dvou vrstvách

Hobby.cz 10.5.2017Při natírání se nevyplácí podcenit základní vrstvu. Zatímco napuštění povrchu dřeva zajistí ochranu proti plísním, škůdcům a stejnoměrnou savost, u kovů je hlavním kladem dobré spojení s podkladem.

Přichází renesance úvěrů ze stavebního spoření? Rozhodne o tom ČNB

iDNES.cz Finance 10.5.2017 – Zdá se, že úvěry ze stavebního spoření jsou opět v kurzu. Naznačují to údaje o nově poskytnutých úvěrech i aktivity stavebních spořitelen přizpůsobit svoji produktovou nabídku potřebám trhu.

Užijte si léto na nové terase či pod novou markýzou. Zkuste je vyhrát

iDNES.cz Bydlení 10.5.2017Nejlepší pohled do zahrady mívá většinou jasně dané místo: terasu. Tady lze být venku a zároveň se chránit před sluncem, odpočívat nebo si dopřát něco dobrého. Pokud …

Češi navrhli hotelový resort v Zanzibaru

Dům & Zahrada 9.5.2017Českých architektů s mezinárodními úspěchy máme celkem málo. Mezi nimi je ale i kancelář Jestico + Whiles. Má jich na svém kontě už mnoho. Tím posledním a moc zajímavým je nový resort v exotickém Zanzibaru.

Nejzářivější světové stavby. Domov pro oceánology i činžák po plastice

iDNES.cz Bydlení 7.5.2017 – Světové trendy, zářivé barvy, ale také industriální kov a šeď. To vše najdete u nejlepších světových staveb posledních let.

Vyhazov? Pokuta? Chvála? Víme, jak Láďa Hruška dopadl po skandálu na koberečku v TV Prima!

Super.cz 6.5.2017 – Dosud byl za všech okolností kladný hrdina, správňák, který nikdy neudělá špatnou věc. Pak mu ale (snad dočasně) „ruplo v kouli“ a začal psát o kolezích z Primy docela sprosté věci. Televize se rozhodla, že …

Byt za stovky miliónů korun nabízí nejen úchvatný výhled

Novinky.cz Bydlení 5.5.2017 – Byt s jedním z nejkrásnějších výhledů v celém městě. Tak lze bez jakékoli nadsázky nazvat penthouse v nejvyšším podlaží někdejšího pivovarského skladiště na břehu Temže v Londýně.

Banky se musí začít připravovat na horší časy, říká expert ČNB

iDNES.cz Ekonomika 4.5.2017 – Developeři, banky a zprostředkovatelé úvěrů mají obavy, že Česká národní banka přiškrtí hypotékový boom, a varují před nedostupností vlastního bydlení.

Pilot postavil pro rodinu u letiště dům, na který nikdy nezapomenete

iDNES.cz Bydlení 4.5.2017 – Mladý pilot Seo Sungwon chtěl bydlet blízko práce v moderní a vkusné „vzducholodi“. Vysněný dům u největšího jihokorejského letiště Inčchon navrhlo soulské studio …

Světová architektura: Místo zimní zahrady je obývák

Dům & Zahrada 3.5.2017Zvětšení prostoru v domě jde někdy lehce. Jindy dost ztuha. Tady se vlastně nedalo dělat nic jiného než to, co udělali u OB Architecture.

Zakládáme nový trávník

deník.cz Bydlení 2.5.2017Krásný trávník je snem mnoha zahrádkářů. Hebký, zelený, bez plevelu. Nejlepší cestou je založení nového trávníku. Ale není to ta nejsnazší cesta.

Spočítáno: dofinancovat hypotéku úvěrem je řešením, ale dražším

iDNES.cz Finance 2.5.2017 – Od dubna musely banky výrazněji omezit poskytování hypoték nad 80 procent hodnoty nemovitosti. Kdo nemá dostatek hotovosti, hypotéku nezíská. I teď však existuje cesta.

Pořídili si inteligentní domácnost. A nestačili se divit.

HOME Bydlení 2.5.2017 – Čtyřčlenná rodina z Prahy se rozhodla zmodernizovat svůj domov. Přáli si pohodlí a úspory, a to finanční i časové. Dalším požadavkem bylo kvalitnější zabezpečení domu a jednodušší ovládání stínící techniky a vrat, aby si s tím poradily i děti. A tak si Šubrtovi na radu známého pořídili takzvanou inteligentní domácnost.

Dotační program Dešťovka otevřen: Splachujte a zalévejte dešťovou vodou

E15.cz FinExpert 1.5.2017Dešťovka. To je nový dotační program, který Ministerstvo životního prostředí aktuálně vyhlásilo. Na lepší hospodaření s dešťovou vodou v domácnostech půjde …

Nejúžasnější světová architektura. Balancující stodola i umělý ostrov

iDNES.cz Bydlení 1.5.2017Světové trendy, organické křivky i minimalistické kostky. Stavby ve vzduchu, pod zemí i na vodě. Zářivé barvy, ale také industriální kov a šeď.

Čím se řídit při výběru zahradního nábytku

Novinky.cz Bydlení 1.5.2017Zahradní nábytek má být především funkční a stabilní. Jen tak může být zároveň pohodlný. Přenosný nábytek umožňuje variabilně měnit rozložení celé sestavy …