Bydlení a zahrada – články z internetu – červen 2017

233

Užijte si červen 2017 – nejen v reálu, na stavbách, zahradách, ale i v televizních pořadech o zahradách a bydlení. K tomu slouží každoměsíční výběr zajímavých článků o bydlení a zahradě – Bydlení a zahrada – články z internetu – červen 2017.

Bydlení a zahrada – články z internetu – červen 2017

Články z českého internetu i ze zahraničí, články o bydlení „všedního dne“ jakož i články o bydlení celebrit. Soutěže o ceny, videa a fotky. Neotřelá inspirace i řešení, které jen tak neuvidíte.

Tipy, anotace a linky čerpáme například z těchto serverů:

               


 

Postavili si elegantní dům, který budou obdivovat i jejich vnuci

iDNES.cz Bydlení 29.6.2017 – Šestičlenná izraelská rodina se zabydlela v moderním paláci. Jejich nový domov v městě Rišon le-Cijon vyrostl na dlouhém a úzkém pozemku …

Lidé si častěji sjednávají hypotéky, bojí se kontroly ze strany ČNB

iDNES.cz Ekonomika 28.6.2017 – Hrozba, že Česká národní banka bude moci díky novému zákonu přísněji krotit hypotéky, přilákala k přepážkám zástupy lidí. Zřejmě v obavě, aby kvůli tvrdším pravidlům

Stát rozdá lidem 20 miliard na výměnu kotlů, zateplení i solární panely

iDNES.cz Zprávy 19.6.2017 – Minimálně dvacet miliard korun si do roku 2021 přerozdělí české domácnosti, které chtějí ušetřit peníze za energie. Stěny mohou zateplit, netěsnící okna vyměnit, pořídit si moderní kotel nebo solární panely na střechu. Peněz je k dispozici tolik, že …

S mšicemi pomohou vlastní postřiky, insekticidy, ale i přípravky šetrné k přírodě

Novinky.cz Bydlení 18.6.2017 – Jedním z nejrozšířenějších zahradních škůdců, s nímž se čas od času potýká každý zahrádkář, jsou mšice. Z rostlin sají šťávu, pěstitelům krev.

Největší plovoucí solární elektrárna na světě je online

E15.cz 17.6.2017Plovoucí solární elektrárna, kterou v Číně postavila společnost Sungrow, byla úspěšně napojena na síť Huinan. Tato obří 40 MW elektrárna se nachází na místě, kde se dříve těžilo uhlí a po nějaké době zde v důsledku propadu země vzniklo jezero.

Televize v dětském pokoji přispívá k rozvoji obezity

Novinky.cz Bydlení 17.6.2017 – Chtějí vaše děti do pokojíku televizi a vy váháte? Důvodů, proč jim ji nedat, asi vymyslíte spoustu. Britští vědci k nim teď přidali ještě jeden …

Pozemek do trojúhelníku byl výzvou. Architekt si s ním skvěle poradil

iDNES.cz Bydlení 17.6.2017 – V Hluboké nad Vltavou stojí moderní dům s užitnou plochou 172 metrů čtverečních, který si nechala pro sebe postavit čtyřčlenná rodina. Nezvyklý půdorys domu vznikl …

Některé byty byly jako pece. Z lidí skoro nic nezbylo, obětí budou desítky, říká hasičský expert

Lidovky.cz 16.6.2017 – Potvrzených mrtvých po středečním požáru londýnského věžáku Grenfell Tower je už 17, podle televize Sky News ale může počet obětí přesáhnout 100. Vyšetřovatelé mají složitou práci

Parkovací místo se prodalo za skoro 16 miliónů

Novinky.cz 16.6.2017 – Přijdou vám částky, které se za parkovací místa platí třeba v Praze, přehnané? Tak věřte, že v takovém Hongkongu hrají úplně jinou ligu. Stání o ploše …

Nejznečištěnější oblast Číny se promění v zahradní zónu s modrou oblohou

iDNES.cz Bydlení 14.6.2017 – Čína postaví v jedné ze svých nejvíce znečištěných provincií zahradní město. To se stane součástí nové plánované zóny Siung-an. Veškerá infrastruktura včetně dopravy a rozvodů vody a elektřiny bude pod zemí.

Ceny nemovitostí v Česku rostou nejrychleji v EU. Rizikem jsou hypotéky

Novinky.cz Ekonomika 13.6.2017Ceny nemovitostí v Česku rostou nejrychleji v celé EU a postupně překonávají svá maxima. Ve zprávě o finanční stabilitě na to v úterý upozornila ČNB.

Návod na stavbu domu: Od pozemku po kolaudaci

HOME Bydlení 13.6.2017 – Máte už celkem jasnou představu o tom, jak bude vypadat váš vysněný domov? Kolik bude mít pokojů a jaké barvy bude kuchyň? Pokud vás čeká stavba vlastního rodinného domu, přečtěte si stručný přehled toho, s čím začít a jak postupovat, abyste se do něj mohli co nejdříve nastěhovat.

Nákladové nádraží Žižkov zaplní byty. Central Group odkryl podobu projektu za miliardy

E15.cz 13.6.2017 – Miliardář Dušan Kunovský a jeho developerská společnost Central Group představili bližší podobu zástavby severní části Nákladového nádraží Žižkov. V projektu nazvaném Parková čtvrť

Nejlepší realizace koupelny roku 2016: vše začalo domluvou s majiteli

iDNES.cz Bydlení 5.6.2017 – Dobrý obkladač je základem kvalitní koupelny. Ovšem najít ho, to bývá problém. Navíc se tvrdí, že šikovný obkladač nemá nikdy čas. Tři majitelé koupelen měli ovšem štěstí: jejich koupelny byly vyhodnocené jako nejlepší realizace za rok 2016.

Na jedné společné parcele si sourozenci postavili dva rodinné domy

HOME Bydlení 5.6.2017Dobří sousedé jsou pro spokojený život skoro stejně důležití jako rodina. A je-li váš sourozenec zároveň vaším nejbližším sousedem, může to být velká výhoda. Při dobrých vztazích se vejdete i na jeden pozemek.

Aktuální číslo tištěného časopisu Panel Plus najdete právě na stáních, nebo v předprodeji/předplatném ZDE .

Bydlí na vodě v montované dřevostavbě. Stavební povolení nepotřeboval

iDNES.cz Bydlení 5.6.2017 – Ke břehu slovenské řeky Váh je připoutaný plnohodnotný, plovoucí dům. Majitel bydlí v krásné přírodě a přitom kousek pěšky od města. To bylo také jeho přání.

Chtěla levnější elektřinu, místo toho jí hrozí exekucí. Dodavatelé se o klientku přetahují skoro rok

Aktuálně.cz 4.6.2017 – Terčem nevybíravého boje o zákazníka se stala Dana Nedvídková, která se neprozřetelně rozhodla změnit dodavatele elektřiny. Jenže původní – Comfort Energy – jí nechce pustit. Tvrdí, že …

Z obývacího pokoje si udělali v létě skleník. Podcenili slunce

iDNES.cz Bydlení 4.6.2017 – Nejlepší prý bývá těšení se. Mladý pár se nejvíce těšil, až se dokončí rekonstrukce starého domu a francouzskými okny vyjdou rovnou na terasu. Netušili, že jim v horku „vyrobí“ tento nápad z obývacího pokoje saunu.

Vlna u Golden Gate

DŮM & ZAHRADA 4.6.2017 – Celkem vysoko na kopcích Eastbay, s výhledem na město Oakland a na zátoku Golden Gate stál a stále stojí dům. Jeho přestavbou vzniklo nádherné sídlo s výhledem, před kterým se tají dech.

Prvky, které zahradu promění v jedinečné místo

Novinky.cz Bydlení 3.6.2017 – Oblouky, průchody a loubí nám dávají příležitost dívat se na zahradu tak, jako by to byl pěkně zarámovaný obrázek.

Stavba domu – svépomocí, či na klíč?

HOME Bydlení 1.6.2017 – Zvažujete, zda svěřit hrubou stavbu vašeho domu firmě, nebo si troufáte pustit se do ní svépomocí? Přečtěte si, jaké jsou výhody a nevýhody obou možností, případně zvažte jejich kombinaci.

Podívejte se také na předchozí výběry článků (již dva roky nazpět), např.:

květen 2017
duben 2017
březen 2017
únor 2017
leden 2017
prosinec 2016
listopad 2016