Bydlení v době pandemie? Vrcholný luxus v ráji

573
KANU Island v nabídce PrivateIslandOnline.com - letecký pohled

V roce 2020 začal svět řešit poprvé v moderní historii masivně témata jako přežití, zabezpečení rodiny, přátel i sama sebe, a upozadil jindy tolik tradiční starosti všedních dní. Obklopila nás kolektivně nonstop propíraná témata a myšlenky jako ochrana před viry, posílení imunity, zda – kdy – jak často a kam jít nakupovat, kde zajistit momentálně nedostatkové zboží, až po starosti s příjmem financí. Pro mnohé šokující a dosud nepoznané události a zprávy … řada věcí byla s námi v tomto rozsahu prostě poprvé.

Příjemné starosti jako péče o zahradu, kontakt s lidmi, kultura, cestování, výlety, nebo kam letos na dovolenou, se u většiny lidí alespoň na několik týdnů posunuly kamsi do pozadí. A přesto, někteří lidé, měli možnosti, připravenost nebo chcete-li „štěstí“ a naordinovali si zcela jinou medicínu na koronavirus řádící po celé planetě. Více do tohoto světa nahlédneme v článku „Bydlení v době pandemie – vrcholný luxus v ráji“.

Únik mimo realitu / civilizaci

V našich končinách, kdo mohl a rychle promyslel možná „pro a proti“, využil vlastnictví chat, chalup, rekreačních nemovitostí, a v době hrozícího omezení pohybu osob (kdy nikdo nemohl vědět, zda nebude omezení pohybu dočasně stoprocentní) se vydal ven z města za nařízeným odpočinkem, si mohl užívat slunné dny, snížení rizika nakažení ve městech a větších kolektivech, a snad i trochu relaxovat. Ti pracovitější a ti, kdo stihli pořídit potřebný materiál či pomůcky, se mohli věnovat také zkrášlování příbytků, nebo do jisté míry pokračovat v jejich budování.

Lidé zaměstnaní v důležité a zasažené infrastruktuře, jako zdravotníci, policisté, záchranné složky, prodavači, dopravci, důchodci a další, neřešili otázku letošní dovolené pravděpodobně vůbec. Děti přestaly chodit do školek, škol a ocitly se doma s rodinami. Toto vše generovalo další a další dosud takto masově nepoznané důsledky a myšlenky, na hony vzdálené od příjemných starostí kde strávit letošní volno, kam si vybrat a naplánovat dovolenou.

Jedné skupině lidí na planetě se však při troše připravenosti, prostředků, kontaktů a samozřejmě financí, poštěstilo přemýšlet nad nastalou situací zcela z jiné perspektivy. Společnou starostí bylo nejspíše jen časové hledisko – tedy udělat rozhodnutí včas, rozhodnout se dobře a stihnout to i zrealizovat – odjet!

Byt, dům, chata, chalupa, kemp, penzion, hotel … nebo něco víc?

Na zahraniční cesty nebyla ani myšlenka. Zbývá relativní pohoda doma, pobyt na chalupě na vesnici, nebo by snad někdo doufal v pobyt v zahraničním penzionu či hotelu? Ty by se ale nejspíše brzy uzavřely. Poslední možnosti jsou tedy vyloučeny – nebo snad ne?

Pokud je poptávka i po speciálnějším řešení, existuje obvykle i nabídka. Ve světě funguje několik společností, které uspokojí i velmi speciální přání movitých klientů nebo celých skupin, ve standardní době i ve speciálních časech. Jedním z perfektních řešení, které naplní požadavek na soukromí, klid, izolaci od větších skupin lidí i zcela individuální program, jsou pronájmy nemovitostí v soukromých lokalitách, ve vrcholné nabídce pak i na soukromých ostrovech. Nikoliv nouzových ostrůvcích, které si vybavíme z filmů o trosečnících – ale se vším vybavením, které naplňuje prvky nejvyššího luxusu a nejlepší myslitelné péče.

Dalším řešením je samozřejmě včasný nákup nemovitosti – ať již jde o rezidenci v zahraničí, či dokonce soukromý ostrov. Nahlédnutí do první možnosti najdete i na našem webu v sérii Jak se bydlí … nebo na návštěvě v nemovitostech celebrit .

Je libo soukromý ostrov?

Podívejme se na několik nemovitostí, které se nepyšní ani 5, 6, nebo 7 hvězdičkami kvality služeb, ale jsou zcela individuální a překračující evidentně obsahem, možnostmi i cenou veškeré nabídky masové turistiky.

Abychom se trochu na tento skok z reality připravili a nebyl to až takový šok, podívejme se na pomyslný, relativně nižší stupeň privátní dovolené. Zde je možné stát se součástí trochu širší (tedy ne zcela soukromé) komunity, čítající například několik desítek lidí, a zároveň obsluhující personál čítající také řádově desítky lidí – přesto však překonat zažité standardy – let charterem, transfer autobusem, personál čítající desítky až stovky lidí a stovky až tisíce hostů v hotelovém resortu.

Konkrétním tipem na tento vstupní level je například soukromý ostrov britského podnikatele a miliardáře Richarda Bransona, majitele impéria pod značkou Virgin (hudební vydavatelství, aerolinky, vlaky, telekomunikace, finance aj.) – Necker Island v Karibiku, magický únik na soukromém ostrově David Copperfielda na Bahamách v Musha Cay. Nabídky zejména z oblasti evropských letovisek, Afriky ale i dalších částí světa jsou zde . Například cena pronájmu ostrova v Nikaragui nebo Belize na 1 noc vychází přibližně v rozmezí 8 – 21 tisíc USD (200 – 525 tisíc za noc), na Ibize inzeruje firma Villa Guru z Británie špičkový soukromý ostrov se 6 ložnicemi a bazénem, na týden za 250 – 300 tisíc EUR za týden (asi milion až 1,15 milionu korun na den), většina pronájmů je pak na dotaz.

Isla sa Ferradura Ibiza, Španělsko – v nabídce společnosti VillaGuru.com

Isla sa Ferradura Ibiza - letecký pohled (VillaGuru.com)
Isla sa Ferradura Ibiza - bazén a zahrada (VillaGuru.com)Isla sa Ferradura - nekonečný bazén a moderní vila (VillaGuru.com)

Necker Island Richarda Bransona – letecký pohled (VillaGuru.com)Necker Island Richarda Bransona - letecký pohled (VillaGuru.com)Necker Island Richarda Bransona - pláž (VillaGuru.com)Necker Island Richarda Bransona - u bazénu (VillaGuru.com)Necker Island Richarda Bransona - jídelna (VillaGuru.com)Necker Island Richarda Bransona - obývací místnost (VillaGuru.com)Necker Island Richarda Bransona - večerní nekonečný bazén (VillaGuru.com)Necker Island Richarda Bransona - jedna z mnoha ložnic (VillaGuru.com)

Podíváme se i k Davidu Copperfieldovi …

Musha Cay Bahamy - David Copperfield - domek na pláži (VillaGuru.com)Musha Cay Bahamy - David Copperfield - plážový přístřešek (VillaGuru.com)Musha Cay Bahamy - David Copperfield - plážový bar (VillaGuru.com)

Na ostrově je k pronájmu 24 ložnic po 2 lůžkách, ostrov má rozlohu 700 akrů se 40 plážemi s bílým pískem, bazénem, k dispozici může být 11 metrová jachta, katamarán, o zábavu se postará například biliár, letní kino nikoliv se sedačkami ale s lehátky, není problém vydat se zaběhat si po chodnícíh lemovaných květinami, potápět se, šnorchlovat nebo se projet na vodních lyžích.

Musha Cay Bahamy - David Copperfield - terasa hned u palem (VillaGuru.com) Musha Cay Bahamy - David Copperfield - obývací místnost (VillaGuru.com)Musha Cay Bahamy - David Copperfield - pokoj Houdini s biliárem (VillaGuru.com) Musha Cay Bahamy - David Copperfield - soukromé letní kino s lůžky (VillaGuru.com) Musha Cay Bahamy - David Copperfield - večeře na molu (VillaGuru.com) Musha Cay Bahamy - David Copperfield - jedna z ložnic (VillaGuru.com)

Že bychom zapomněli na bazén, plně vybavené fitness, tenisový kurt, hřiště na volejbal, badminton nebo zazpívat karaoke. Nezapomenutelné výhledy do všech stran se naskýtají kdekoliv se pohybujete. Musha Cay je hodinu a půl letu z Miami, transfery nejsou v ceně, ale samozřejmě se s nimi počítá, stejně jako s možnostmi osobních trenérů, soukromých lekcí tenisu, jógy, Pilates, hledání pokladu či ohňostroje.

Péče z říše snů

Za luxus snů pak lze v takových destinacích považovat pronájem celého ostrova pro jednu rodinu, nebo skupinu, s vyhrazeným personálem nebo klidně i zcela bez, ale se vším komfortem na přání. Samozřejmostí může být soukromý kuchař, DJ na konkrétní noc, výlety vrtulníkem nebo lodí po okolí, o transferu z/na letiště nemusí být ani řeč.

Belize, Kanu Private Island, pro 6-10 osob a až 10 dětí

Jednou ze společností, která nabízí nejvyšší možnou úroveň servisu a maximální soukromí, je PrivateIslandOnline.com se sídlem v Kanadě. Na některé tipy z její nabídky čítající ostrovy v zajímavých lokalitách, na prodej i k pronájmu, se podíváme dále.

Jak by se vám zamlouvala nerušená dovolená na tomto soukromém ostrůvku? Kanu Island v nabídce PrivateIslandsOnline.com .KANU Island v nabídce PrivateIslandOnline.com - letecký pohled

Použité fotografie: PrivateIslandsOnline.com , SirBahamas.com , VillaGuru.com .

Slova vážící se k článku: bydlení, luxus, luxusní, pandemie, karanténa, izolace, Covid-19, korona virus, koronavirus, SARS-CoV-2, 2020, 2019, milionář, miliardář, ostrov, soukromý ostrov, soukromá rezidence, hacienda, pronájem, koupě, prodej, ostrůvek, ostrůvku, ostrovy, zahraničí, byt, dům, chata, chalupa, kemp, penzion, hotel, karibik, Bahamy, Musha Cay, Španělsko, Ibiza, středozemí, středomoří, dovolená, pláž, obývací pokoj, společenská místnost, biliár, kino, tenisový kurt, bazén, nekonečný bazén, zábava, klid, soukromí, soukrom kuchař, personál, Richard Branson, David Copperfield, Necker Island, privátní dovolená, soukromá lokalita, infrastruktura.