Preciosa Lighting rozzářila hotel Conrad ve Washingtonu

570
Preciosa Lighting - Conrad hotel Washington 1

Hotel Conrad Washington je výjimečný a netradiční v mnoha ohledech. Raritou je recepce a check-in ve třetím patře i podoba atria. To má tvar mapy Švýcarska a vzdává tak hold švýcarským architektům Herzog & de Meuron. V atriu je také umístěna stálá sbírka současného umění. Výsledkem je skutečně dynamický a nezapomenutelný hotel. Více v článku „Preciosa Lighting rozzářila hotel Conrad ve Washingtonu“. Světelné instalace z české dílny prostupují celým interiérem hotelu od pokojů až po taneční sály. Podívejte se na fotogalerii a článek „Preciosa Lighting rozzářila hotel Conrad ve Washingtonu“.

Preciosa Lighting - Conrad hotel Washington 2

Konferenční sály …

Designéři z Rottet Studia požádali společnost Preciosa Lighting, aby vytvořila osvětlení pro prostory konferenčních sálů a pokojů pro hosty.

Preciosa Lighting - Conrad hotel Washington 4

Skleněná instalace Falling Flowers

Galerii zdobí výrazná instalace s názvem Falling Flowers.

Preciosa Lighting - Conrad hotel Washington 3

Jedná se o kompozici ručně foukaných křišťálových oválných talířů různých velikostí. Celkem 160 skleněných komponent je pečlivě zavěšeno tak, aby se podobalo lehce se snášejícím okvětním lístkům k zemi.

Celá instalace má průměr šest metrů a lístky klesají až do hloubky dvou metrů. Působí jako nádherná světelná socha visící z kruhového stropu, který je pokrytý zrcadly. Jako z rampouchů vytvořená vypadají svítidla zdobící interiér velkých i malých tanečních sálů. Čiré, světle kouřové, hnědé a duhové skleněné komponenty z optického skla různých velikostí a délek pomáhají dotvořit tento jedinečný světelný efekt.

Osvětlení v hotelové restauraci  i „tisíc“ dalších lamp

Preciosa Lighting - Conrad hotel Washington 5

Čtyřmetrové svítidlo od společnosti Preciosa září v hotelové restauraci. Minimalistický a světlý interiér doplňuje čtyřicítka ručně foukaných dílů ve tvaru kosočtverců v matném provedení.

V neposlední řadě stojí za zmínku, že Preciosa vytvořila 720 nočních lampiček a 333 stojacích lamp s bílými stínítky a kovovými rameny pro hotelové pokoje.

O společnosti Preciosa Lighting

K dědictví a odkazu českého křišťálu se Preciosa Lighting hrdě hlásí prostřednictvím moderních a současných designů. Společnost je založena na tradici, která přetrvává po staletí a na jedinečném umění mistrů sklářů z Křišťálového údolí. Toto dědictví i řemeslo ctí a vytváří inovativní lustry a svítidla, která mají trvalou hodnotu.