Jak dobře vybrat stěhovací firmu?

737
Stěhovací firma - výběr stěhovací firmy

Správný výběr stěhovací firmy výrazně ulehčuje celý proces stěhování. V opačném případě se může stěhování pěkně prodražit. Sepsali jsme pro vás několik tipů z praxe, na co si dát při výběru pozor a čemu se zaručeně vyhnout. Více v článku „Jak dobře vybrat stěhovací firmu?“.

Pár tipů předem

Stěhovací firmu se vyplatí vybírat s předstihem. Ideálně alespoň 8 týdnů před stěhováním. Díky včasné rezervaci se snáze domluvíte na finálním termínu stěhování bytu nebo domu, včetně případných návštěv techniků před samotným dnem D.

Dopředu se vyplatí zkontrolovat reputaci vybrané stěhovací firmy. Jak zákazníci hodnotí poskytnutý servis? Na co si případně stěžují a proč? Pozor si dejte zejména na stěhovací firmy, které nedodržují časové harmonogramy, mají staré a rezavé stěhovací vozy, najímají na stěhování pochybné existence nebo vám slibují po telefonu konečné ceny apod. Známkou klamání může být také přílišný akcent na levné stěhování, nejlevnější ceny, zejména na internetových stránách. Znáte někoho, kdo dělá svou práci kvalitně a přitom za ni účtuje nejnižší ceny v lokalitě?

Jak poznat dobrou stěhovací firmu?

Zda-li je stěhovací firma solidní napoví také to, zda má koncesní listinu dopravce a zda je řádně pojištěná. Při prvním kontaktu tak vždy ověřujte, že je případná spolupráce pro vás maximálně bezpečná.

Při stěhování bytu nebo firmy se snažte najmout firmu, která sídlí ve vašem okolí. Vyhnete se tím vysokým poplatkům za přesun stěhovací techniky a bude pro vás snazší zkontrolovat sídlo společnosti. Má firma skutečně fungující fyzickou kancelář? Nesolidní firmy, které nemají ani vlastní kancelář kanceláře nenajímejte. Mohlo by se jednat o podvodníky, kteří po vás po stěhování budou chtít dvojnásobnou cenu. Ověřte si proto také recenze stěhování a čtěte mezi řádky.

Kvalitní stěhovací služby poznáte také tak, že vás před samotným stěhováním navštíví vyslaný odborník k obhlídce prostoru. Jeho úkolem je zhodnotit stav plánovaných úkonů stěhování a sdělit vám podložený cenový odhad. Bez tohoto kroku můžete snadno stěhovací službu přeplatit.

Doplňkové služby ke stěhování patří také

V neposlední řadě je dobré zhodnotit nabídku poskytovaných doplňkových služeb stěhování. Je možné zapůjčit si od společnosti bezplatně krabice na stěhování? Pokud máte doma těžké břemeno nad 100 kg váhy, umí tato firma zajistit stěhování např. trezoru nebo stěhování piana? Účtuje si firma navíc za montáž a demontáž nábytku během stěhování? Dokáže vám stěhovací firma odborně poradit již v telefonu? A tak bychom mohli pokračovat dále. Jde hlavně o to, číst mezi řádky a udělat si na firmu ten správný názor.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli stěhovací firmu, je dobré dát na první dojem a porovnat více firem mezi sebou. Dáte-li si pozor na zmíněná úskalí, jistě najdete brzy tu pravou! Přejeme šťastnou ruku při výběru toho správného stěhování.

Z materiálů firmy SB STĚHOVÁNÍ BRNO s.r.o.