Bezpečnostní dveře jsou v novostavbách již standardem

269

Mezi rozhodující faktory při koupi bytu patří vedle lokality a ceny také úroveň a kvalita vybavení, stejně jako design. Například bezpečnostní dveře dnes již zákazníci běžně požadují v základní nabídce. Více v článku „Bezpečnostní dveře jsou v novostavbách již standardem“.

O co se zajímají kupující bytu?

Kupce buď zaujme byt na první pohled, nebo si jej postupně získává svými jednotlivými vlastnostmi. Lidé nejprve samozřejmě posuzují nabídky podle toho, jak jim vyhovuje lokalita, občanská vybavenost místa a cena. V dalším uvažování se však dostávají do hry i jiné konkurenční výhody jednotlivých nabídek. Zabezpečení se řadí mezi základní prvky, které lidé považují za důležité u svého nového bytu.

Bezpečnost je při výběru bydlení také důležitá

„Naši zákazníci se při výběru nového bydlení zaměřují zejména na lokalitu a dispoziční řešení bytu. Jakmile mají v těchto ohledech jasno, zajímají se o vybavení bytu, kde je pro ně jedním z klíčových kritérií i bezpečnost jejich nového domova,“ řekla tisková mluvčí společnosti Central Group Marcela Fialková.

„Tento trend můžeme jen potvrdit. Pokud si lidé koupí byt bez bezpečnostních dveří, velmi často si je nechávají ještě před nastěhováním vyrobit a instalovat,“ říká Ivan Pavlíček, ředitel firmy Next.

Další faktory výběru bytu

Mezi další faktory, podle kterých se lidé rozhodují o koupi bytu, patří například zdravotní aspekt použitých materiálů či řešení a design. Rozhodující tak může být například použití nadstandardně ekologických materiálů, vybavení centrálním vysavačem, rekuperací nebo originální architektonické pojetí budovy i interiéru.

Firma NEXT je tradičním výrobcem bezpečnostních dveří v České republice. Na trhu je již od roku 1991, její zakladatelé Ivan Pavlíček a Miloslav Kothera patřili k průkopníkům ve výrobě vchodových bezpečnostních dveří na našem trhu.