Bazén i mimo sezonu – tepelné čerpadlo místo slunce

1251
Albixon zastrešení bazénu a tepelné čerpadlo 1

Nespoléhejte jen na slunce, zvolte tepelné čerpadlo

Při listování kalendářem po letních prázdninách to nezřídka vypadá, že létu a letním bazénovým radovánkám už odzvonilo. Opak ale může být pravdou.

Majitelé bazénů, kteří se rozhodli jej zastřešit a pořídit i tepelné čerpadlo, prodloužili svou koupací sezónu až do podzimu. Nemusí se tak spoléhat pouze na přízeň počasí a mohou využívat bazén od dubna až do října, bez ohledu na to, zda svítí sluníčko. Více v článku “Bazén i mimo sezonu – tepelné čerpadlo místo slunce”.

Funkce tepelného čerpadla – nejde o prosté topení

Nejefektivnějším způsobem, jak vodu v bazénu kdykoliv s jistotou ohřát, je použití tepelného čerpadla. Čerpadlo odebírá ze vzduchu energii o nízké teplotě a pomocí komprese ji přeměňuje na teplo, které následně proniká do vody v bazénu a ohřívá ji. Současně je chlad z vody odváděn do okolí.

Albixon tepelné čerpadlo XHP FD

Velkou výhodou tepelného čerpadla XHPFD je to, že případně funguje i obráceně – tedy v parných letních dnech dokáže vodu ochladit pro co největší osvěžení.

Ohřev funguje již od 7 °C venkovní teploty a oproti elektrickému ohřevu nabízí až o 80 % úspornější vytápění s minimálními provozními náklady. Je výkonnější než solární vytápění.

Komfortní regulace, ovládání i na dálku

Tepelné čerpadlo inverBOOST s invertorem lze navíc regulovat dle aktuální potřeby. Nebudete tak ničím omezováni, jednoduše nastavíte čerpadlo na vyšší výkon v době, kdy např. potřebujete bazén rychle vyhřát na party či po chladném období, a pak ho kdykoliv můžete přepnout do úsporného režimu a udržujete stálou teplotu vody pomocí nižšího výkonu a s nižší spotřebou energie. Tepelné čerpadlo lze navíc ovládat také prostřednictvím mobilní aplikace.

Standardy ohledně bazénového komfortu se mění

„Je zajímavé pozorovat, jak se u zákazníků proměňuje představa o ideální teplotě vody. Zatímco před několika lety to bylo kolem 24 °C, dnes už se lidé chtějí koupat průměrně ve 32 °C. Tepelná čerpadla jsou velice úsporná, a tak ani vyhřátí na tuto teplotu peněženku nezatíží. Jedná se navíc o ekologický způsob vytápění, při provozu nevznikají žádné škodlivé emise,“ prozrazuje Jan Puchmeltr, specialista společnosti ALBIXON.

Také čtěte  Co dál, co dělat, když dodavatel energií skončí? Je tu tzv. DPI

Albixon zastrešení bazénu a tepelné čerpadlo 2

Pokud budete mít bazén i zastřešený, co na tom, že venku celý den prší a zima už o sobě dává vědět. Zaplavat si budete moci skutečně v každém počasí. Zastřešení vám ušetří finance za provoz i čas spojený s údržbou.

Albixon zastrešení bazénu a tepelné čerpadlo 3

ALBIXON a.s.

ALBIXON a.s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 30 let. Za dobu své existence vyrobil ALBIXON více jak 30 000 bazénů a 90 000 zastřešení. Neprodávanější produktem v ČR je klasický bazén 3×6 m/přeliv s nižším typem zastřešení, současně jsou stále oblíbenější sety bazén + zastřešení + technologie. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa.