15 úklidových tipů pro líné chlapy

15 úklidových tipů pro líné chlapy

Každý, kdo tvrdí, že ho baví uklízet, s největší pravděpodobností lže. Ve skutečnosti si všichni bez výjimky rádi zjednodušíme práci, jak jenom to jde. Ještě o něco složitější to je, pokud jste muž … Více v článku “15 úklidových tipů pro líné chlapy”.

1. Po každém sprchování nastříkejte na zdi sprchového koutu čistící přípravek, který necháte působit bez otírání.
2. Nebo si pořiďte houbičku s držadlem a zásobníkem na přípravek. Zásobník naplňte tekutým přípravkem do myčky půl na půl s obyčejným octem. A houbičkou můžete pak kachličky párkrát přejet vždy, když necháváte na pár minut působit kondicionér na svých vlasech.
3. Nepoužívejte tuhé mýdlo, ale raději sprchové gely. Nebudete se muset prát s mýdlovými nánosy na vaší vaně nebo sprchovém koutě.


zdroj: health.howstuffworks.com

4. Čůrejte v sedě. Většina mužů to považuje za zženštilost, ale to jen do té doby, než zjistí, o kolik méně času pak musí trávit úklidem okolí toalety…


zdroj: wetooktheroadlesstraveled.com

5. Zkuste uklidit jednu věc pokaždé, když přecházíte do jiné místnosti. Vždycky se v ložnici najde sklenička, která patří do kuchyně, v obýváku pohozené džíny, které patří do skříně v předsíni…
6. Pořiďte si antibakteriální předložku před vchodové dveře. Nebo ještě lépe, zaveďte pravidlo zouvání bot – hostům třeba řekněte, že vaše prababička byla Japonka.
7. Naučte se multitasking ve chvílích nečinnosti. Například v prostojích během vaření průběžně umývejte nádobí. Umyjte umyvadlo pokaždé, když už si myjete ruce. Pokliďte v koupelně mezi tím, než se vám napustí vana.
8. Choďte doma v žinylkových ponožkách! Určitě je máte, každý dostává minimálně jeden pár k vánocům. Samozřejmě je nesmíte zapomínat prát… potom jsou skvělým sběračem jemného prachu z vaší podlahy.

Také čtěte  Příslušenství k domu Češi pořizují hlavně v sezoně. S frontami a dráž


zdroj: anenglishaccent.blogspot.com

9. Použijte adhesivní fólii na skleněné police v lednici. Co může být lepší, než binec z lednice prostě sloupnut…?
10. Pro vyčištění mikrovlnky (skoro) stačí ji zapnout. Předtím do ní ale postavte misku s 2 šálky vody a ½ šálku octa. Zapněte ji na plný výkon po dobu tří minut. Pak nechte pár minut odstát, opatrně vytáhněte misku a jednoduše mikrovlnku vytřete papírovou utěrkou. Všechny zaschlé nánosy silou octa povolí.
11. Pořiďte si vysavač, který vás bude bavit. Je to pořádný rozdíl, vysávat starou kašlající rachotinou, nebo hi-tech vynálezem s parádním designem. Třeba tyčové luxy Dyson jsou bez kabelu, takže si můžete z vysávání udělat pořádnou jízdu.


Zdroj: www.dyson.cz

12. Naložte si do lednice uhlí. Ano, čtete správně. Uhlí je silný absorbent a spolehlivě pohltí všechny pachy, které působí divným dojmem, když řeknete návštěvě, ať si z lednice nabídne pivko.
13. Investujte do hrnce s cedníkem v pokličce. Jednou pro vždy se zbavíte otravného čištění svého starého drátěného sítka.


zdroj: dwell.com

14. Ulítáváte na smoothies, proteiňácích a spol.? Pak často řešíte mytí mixéru. Zkuste ho z poloviny naplnit vlažnou mýdlovou vodou, přikrýt víkem a na pár sekund pustit na plné obrátky. Stačí pak jen vylít do dřezu. Pozor, saponát na rozdíl od mýdla opravdu hooodně pění 😉
15. Pokaždé, když se nemůžete dokopat k úklidu, podívejte se na jeden díl reality show Sběrači (Hoarders)

zdroj: npr.org

Z materiálů firmy Dyson a dalších uvedených zdrojů.

Další články

Také čtěte  Rekonstrukce a renovace v Praze - Lotabel