Domů Bydlení 10 výhod, které přináší terasa z kvalitního dřevoplastu

10 výhod, které přináší terasa z kvalitního dřevoplastu

517
Terasa WPC Woodplasitc

Terasy, ale také ploty z dřevěného kompozitu jsou dnes velkým hitem, ale ne všechny dokážou splnit vaše očekávání. V případě materiálu známého pod zkratkou WPC (Wood-Plastic Composite) se vyplatí pečlivě vybírat.

Pokud zvažujete terasová či plotová prkna z dřevěného kompozitu, zajímejte se v první řadě o jejich výrobce a o složení materiálu. Informujte se, kde sídlí výrobní závod, jaké jsou zákaznické reference a nabízený servis a zda si lze výrobky někde prohlédnout či ještě lépe vyzkoušet.

Mnohá levnější dutá prkna, často dovážená ve velkých objemech z Asie, nedokážou naplnit vysoká očekávání zákazníků, která si s materiálem WPC oprávněně spojují. Tyto výrobky se po pár letech rozpadají či kroutí a nelze je dále komfortně využívat.

Jedním z významných evropských výrobců vysoce kvalitního dřevěného kompozitu je česká firma WPC – WoodPlastic. Její plnoprofilové terasy, ploty a obklady stěn produktové řady Terafest® nabízí řadu nesporných výhod, pojďme se na ně podívat.

WPC Woodplastic - terasa Terafest Max Forest Eben, prémiová řada

Náklady a čas na péči o terasu jsou minimální

Odolnost teras Terafest® je mimořádná a péče, kterou vyžadují, naprosto minimální. Veškerá údržba spočívá v občasném opláchnutí vodou, mastné fleky lze umýt saponátem. Dvakrát do roka je vhodné odstranit ze spár prach a nečistoty a terasu omést. Žádné natírání, olejování ani impregnace.

WPC Woodplastic terasa Max Star Cedar Lide

Dřevěný kompozit je vysoce odolný

Díky patentované směsi a licenci na unikátní americkou technologii výroby Strandex dokážou terasy z originálního dřevěného kompozitu of firmy WPC – WoodPlastic bez problémů a dlouhodobě čelit dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Prkna jsou minimálně nasákavá a rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě.

Terasa Woodplastic u baz=nu - odolává i slané vodě

Výrobky jsou bezpečné a vhodné i pro děti

Výrobky Terafest® jsou složené z pečlivě vybrané dřevité moučky obohacené o zdravotně nezávadný polyethylen stejného typu, jaký se používá například na výrobu dětských dudlíků. Neobsahují žádné toxické látky a není třeba je chemicky ošetřovat.

Protiskluzové terasy bez třísek

Na masivních plnoprofilových prknech Terafest® se netvoří třísky ani štěpy a mají protiskluzový povrch, který je zároveň velice příjemný na dotyk. Na rozdíl od dutých prken nemůže u těch s plným profilem dojít k lámání ani drolení, a to ani po desítkách let intenzivního používání.

S materiálem od WPC – WoodPlastic se skvěle pracuje

Prkna z WPC lze navrtávat, zkracovat nebo zařezávat stejně jako běžná prkna ze dřeva. Velkou výhodou oproti dřevu je, že kompozit můžeme po zahřátí ohýbat. To je ideální vlastnost pro tvarování zakončovacích lišt do požadovaných oblouků především u bazénů nebo kolem schodů. Terasy Terafest® se navíc rychle a snadno montují, díky svému profilu se nemusí složitě kotvit k podloží.

Ohleduplnost k přírodě

Výrobní závod společnosti WPC – WoodPlastic se řídí hodnotami, které odpovídají civilizované Evropě 21. století, včetně ohleduplnosti k přírodě. Jeho produkty neobsahují PVC, a díky tomu jsou 100% recyklovatelné, ani žádné toxické látky a není třeba je chemicky ošetřovat. Používané dřevo s certifikací PEFC pochází z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem a kvalitní polymer je zdravotně zcela nezávadný.

WPC Woodplastic prkna Forest Plus Inox

Vysoká estetická hodnota povrchů i barev

Terasám Terafest® je společná dokonalá dřevěná textura. Vybírat lze jak z prken s výrazným designem, tak z těch, které osloví milovníky čistých linií a materiálů příjemných na dotyk. Prkna jsou k dispozici v široké škále barevných odstínů, které je umožňují sladit s ostatními prvky v exteriéru.

WPC Woodplastic - terasy Rustic - barvy

Výrobky od české společnosti WPC – WoodPlastic vám vydrží desítky let

Terasy Terafest® jsou atraktivní a jejich životnost se počítá na desítky let. Prkna z kvalitního dřevěného kompozitu odolávají veškerým klimatickým vlivům a obvyklému zatížení bez ztráty reprezentativního vzhledu a jedinečných vlastností. Výrobce na ně nabízí záruku až 25 let.

WPC-Woodplastic - prkna Style Plus Teak 2WPC Woodplastic terasa Premium Star Eben

Perfektní zákaznický servis

Vedle vlastního závodu ve středočeských Bukovanech disponuje firma WPC – WoodPlastic širokou sítí certifikovaných montážních a obchodních partnerů. Ti vám pomohou s výběrem povrchů prken a jejich barev a následně vám terasu zdarma navrhnou a vypracují nezávaznou kalkulaci. V případě zájmu novou terasu rychle a profesionálně nainstalují.

Více než 10 000 spokojených zákazníků

Produkty od WPC – WoodPlastic mají vysokou kvalitu, a proto si je oblíbili zákazníci z mnoha evropských i mimoevropských zemí. Za dobu bezmála své třináctileté existence společnost realizovala zakázky přesahující plochu 500 000 m² a uspěla ve více než 30 zemích světa.

Další informace o produktech firmy WPC – WoodPlastic, inspirativní fotografie, praktická doporučení a mnohem více najdete na www.woodplastic.cz.