Zajímavé články o bydlení – internetové tipy – říjen 2015

Již tradičně, přinášíme tipy na zajímavé články z českého internetu, v oboru stavby, bydlení a zahrady projděte si výběr toho zajímavého, co se v originálních článcích v říjnu probíralo, prohlédněte si fotogalerie či videa. Na další zajímavé tipy se těšíme od Vás e-mailem.

V říjnu ani listopadu se také nezapomeňte inspirovat “naživo” a navštívit některou z podzimních stavebních výstav a veletrhů.

Jejich seznam pro zbytek roku 2015 najdete zde.

Zajímavé články o bydlení – internetové tipy – říjen 2015

Vláda se vrací k podpoře solárů. Přispěje až sto tisíc těm, kteří si dají panely na střechy svých domů

Pět let poté, co solární panely zaplavily česká pole, se chystá další fotovoltaický boom. Tentokrát vláda přispěje lidem na to, aby se panely ve velkém objevily na střechách rodinných domků.

Právě ve čtvrtek 22.října 2015 startuje upravený dlouhodobý program Zelená úsporám: domácnostem nově umožní získat až stotisícovou dotaci na panely nainstalované na jejich obydlí. Do roku 2021 chce vláda na podporu solárů či zateplování dát až 27 miliard korun, jen do konce letoška přes půl miliardy. Zdrojový článek najdete na webu ihned.cz .

Pražské novostavby podražily. V regionech ceny nových bytů stagnují

Nové byty zdražují. Průměrný byt v pražské novostavbě se aktuálně nabízí za 63,8 tisíce korun za čtvereční metr. To znamená, že stojí přibližně o dva tisíce korun víc než loni. V přepočtu se tak cenový rozdíl u třípokojového bytu pohybuje okolo 150 tisíc korun. Zdroj:

Známe Stavby roku v Česku. Podívejte se na vítěze soutěže

Prestižní titul udělila porota letošního ročníku hned pěti stavbám bez určení pořadí. Sledujte 22 fotografií s popisem na webu Aktuálně.cz .

Za Prahou vyroste městečko od světových architektů. Podívejte se

Nenápadná obec Nebřenice s několika domy se brzy stane dobrou adresou. Kousek za Prahou se chystá projekt v řádu miliard korun, který ospalou ves s jednopatrovým klasicistním zámečkem promění k nepoznání. Originál článku a video je na iDnes.cz .

Také čtěte  Bydlení v době pandemie? Vrcholný luxus v ráji

Pozor na chyby v odvětrávání rodinných domů

Zateplování rodinných domů je rozšířeným trendem, který v posledních letech podporoval i stát, například prostřednictvím programu Zelená úsporám. Zateplování přispívá k úsporám energie a šetří tak peněženku i životní prostředí. V mnoha případech ovšem zateplení budovu kompletně utěsní, takže se nemá jak přirozeně odvětrávat. Následkem může být nejen degradace její konstrukce, ale i zhoršení zdravotního stavu obyvatel v ní žijících. Užitečné informace přinášejí Novinky.cz .

Katastrofy českých domácností. Podívejte se, co dokážou zlaté ručičky

Neuvěřitelně zfušovanou práci, nekvalitní provedení a někdy i legrační řešení vidí stavební inspektoři při prohlídkách nemovitostí. Prohlédněte si 24 odstrašujících fotek a jedno video v originále .

Česká Miss bydlí v miniaturním podkrovním bytě, starý nábytek jí nevadí

Začátek cesty k samostatnému bydlení má moderátorka a Česká Miss Gabriela Kratochvílová spojený s vysokou školou. Se starší sestrou nějaký čas obývaly pronajatou garsonku. Návštěva byla fotografována pro časopis Bydlení. Čtěte zde .

Manuál pro bezchybné osvětlení interiéru

Jaké části obydlí a jaká témata osvětlení článek HomeBydlení.cz řeší?

OBÝVÁK – Na párty i pro večer s knížkou
KUCHYNĚ – Pohoda při práci
JÍDELNA – Jíme očima
LOŽNICE – Pro nerušený spánek
KOUPELNA – Na prvním místě bezpečí
DĚTSKÝ POKOJ – Vše v jednom
PRACOVNA – Pro zdravý zrak i dobré soustředění
CHODBA – Vítá a reprezentuje

Podívejte se na luxusní vilu s 25 koupelnami a garáží pro 27 aut

Vila na soukromém kopci v Beverly Hills stojí v přepočtu více než tři a půl miliardy korun. A to musel její majitel, miliardář a realitní podnikatel Jeff Greene, pořádně slevit. Za dům s 12 ložnicemi a 25 koupelnami totiž ještě před rokem požadoval přibližně 4,7 miliardy korun. iDnes.cz přináší několik fotografií a video, které můžete shlédnout zde .

Několik tipů, jak vaše děti ochránit před nástrahami v domácnosti

Úrazy a otravy jsou nejčastější příčinou smrti, trvalých následků i bolesti u dětí. Přitom většině úrazů se dá zabránit, proto nepodceňujte prevenci. Přinášíme několik tipů, jak nejmenší (často jen pomocí kusu plastu za pár korun) ochránit před nástrahami v domácnosti.

Také čtěte  FOR ARCH 2020 - novinky ze stavebnictví i poradenská centra

7 detailů, které oživí zahradu

Zdá se vám vaše zahrada i navzdory pozornosti, kterou jí neustále věnujete, málo zajímavá? Možná jí chybí okouzlující zákoutí a detaily, které jí dodají skutečné kouzlo. I zdánlivá maličkost situovaná dál od vstupní části dokáže divy. Nabízíme vám několik inspirací na webu Home bydlení .

Rodinný dům složili z bílých a černých kvádrů jako 3D puzzle

Z pohledu vytápění je optimálním tvarem kostka či kvádr. Jak ale ukazuje rodinný dům na předměstí Kolína nad Rýnem, nemusí být taková stavba nudná. Čtěte a prohlížejte zde .

Klasických žárovek máme nejvíc, postupně je nahrazujeme úspornějšími zdroji

V českých domácnostech je stále nejpočetněji zastoupeným světelným zdrojem klasická wolframová žárovka. Z celkového množství 64 miliónů jich je v našich domovech 42 procent. Jejich množství ovšem rok od roku klesá. Češi je postupně nahrazují úspornějšími typy, jako jsou kompaktní zářivky a LEDky. Běžná rodina v minulém roce pořídila v průměru necelé čtyři kusy světelných zdrojů, ovšem vyřadila jich více než tři kusy. Informujte se a poučte na webu Novinky.cz .

Čech vyhrál v Londýně prestižní designovou cenu. Navrhl vilu za 26 milionů eur

Třiadvacetiletý Marek Plaček navrhl vilu Casa Alegra, jejíž celková hodnota je 26 milionu euro. Se svým projektem získal prestižní cenu Design & Architecture Awards 2015. Pracuje v londýnské firmě Taylor Interiors, ačkoliv vystudoval IT a ekonomii v Praze. K architektuře měl třiadvacetiletý Marek Plaček vždy blízko. Přesto se rozhodl pro studium IT a později ekonomie na ČZU. Vysoká škola ho ale nenaplňovala, a tak se rozhodl cestovat. Když se vrátil z Austrálie, odpověděl na inzerát a za pár dnů byl v Londýně. Nyní pracuje jako CAD designér pro firmu, která navrhuje interiéry. Čtěte na webu Hospodářských novin .

Také čtěte  TV tipy - pořady o bydlení a zahradě

Jedlá soda – tipy pro dokonalý úklid za pár kaček

Jedlá soda má neuvěřitelný záběr. Tereza na Playtvak.cz doporučuje mít ji vždy doma, protože ji využijete v nezměrném množství situací. Naše slavná maminka pro vás vybrala ty nejčastější situace, kdy tento zázrak v domácnosti využijete. Video sledujte v originálu .

3x podzimní úklid v zahradě

Trávník, Pod stromy, Zpevněné plochy. Inspirujte se konkrétními tipy na pomocníky na webu Home bydlení .

Jak se bydlí v domě na Pankráci, který překrývá obří billboard?

Okna činžáku na náměstí Hrdinů v Praze na Pankráci už roky zakrývá obří billboard. S extrémními podmínkami bydlení obyvatelé souhlasili. V březnu 2015 zazvonil u vchodu filmař Michal Hříbek, který o netradičním životě natočil krátký dokument Za plakátem.