Výstava Stavitel 2016

112

„Zelená úsporám“ – to je hlavní téma letošní výstavy Stavitel, která proběhne na výstavišti v Lysé nad Labem od 18. do 20. února 2016. Tento dotační program byl spuštěn v roce 2015 a je určen vlastníkům rodinných a bytových domů. Kromě fyzických osob se do něj mohou zapojit také společenství vlastníků bytových jednotek, bytová družstva, města i obce. Program „Zelená úsporám“ by se také dal charakterizovat mottem „Čím větší úspora, tím větší podpora“.

Předchozí ročníky národní výstavy stavebních materiálů a technologií prokázaly, že veletržní akce tohoto zaměření mají své opodstatnění i budoucnost. Téma úprav, rekonstrukce a revitalizace domů a bytů bude zahrnovat rekonstrukce všech typů střech, půdní vestavby i nadstavby, zateplení fasád, zateplení podlah, stropu a stěn, renovace vnitřních rozvodů elektřiny, vody a plynu. Specialisté vám poradí, jak objekt správně zaizolovat a zbavit vlhkosti a jak dosáhnout energeticky úsporného provozu.

Na výstavě v Lysé nad Labem najdou cenné informace všichni, kdo se chystají rekonstruovat, stavět nebo upravovat rodinný dům či byt nebo hledají úsporný a účinný způsob údržby. Zájemci mohou využít konzultace se stavebními odborníky a seznámit se s vhodnými materiály. Nabídka stavebních technologií zahrnuje i úsporné dřevostavby. Výstava Stavitel 2016 poskytne tipy pro vnitřní vybavení i rady domácím kutilům a chalupářům pro drobnější vnitřní i venkovní renovace a přestavby.

Stavitel 2016

22. ročník národní výstavy stavebních materiálů a technologií, bude přístupný denně od 9 do 17h, od čtvrtka 18. do soboty 20. února 2016. Souběžně s výstavou proběhne i výstava výrobců a prodejců dveří, oken a schodů „Dveře, okna, schody 2016“, 22. výstava nářadí a potřeb pro řemeslníky a kutily s názvem „Řemesla 2016“, 13. mezinárodní kontraktační a prodejní výstava strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl. Široký seznam stavebních výstav a veletrhů konaných v roce 2016 v České republice naleznete ZDE .

Kapacita výstaviště v Lysé nad Labem, které je blízko vlakového nádraží, bylo stavbou nové haly C v roce 2003 navýšeno na 10 000 m2 vnitřních, plně klimatizovaných ploch, a 15 000 m2 venkovních ploch. Očekávaná návštěvnost je výstavy Stavitel 2016 je 13 000 lidí. Jistě Vás potěší i volná vstupenka (za registraci) ke stažení . Srdečně zveme i Vás!