Třpytivé uvítání v Palladiu – český křišťál v mnoha barvách

1284
Preciosa Lighting - Palladium 01

Designová svítidla severočeské společnosti Preciosa Lighting osvětlují nejluxusnější interiéry po celém světě. Čeští milovníci křišťálu však za jeho třpytem cestovat nemusí, na své si přijdou ve vstupních prostorách pražského nákupního centra Palladium. Preciosa Lighting se totiž ve spolupráci s konzultanty na osvětlení ze společnosti Licht 01 podílela na největší renovaci svítidel v tomto oblíbeném nákupním centru a dodala dvě exkluzivní dynamické světelné instalace.

Preciosa Lighting - Palladium 02

Třpytivé uvítání

Cílem bylo vytvořit nevšední světelné instalace, které okouzlí a přivedou v úžas každého přicházejícího návštěvníka.

Preciosa Lighting - Palladium 03

První svítidlo se nachází ve vstupní hale vstupu z náměstí Republiky a skládá se z více než pěti set skleněných trubic, z nichž každá je opatřena vlastním světelným zdrojem. Celá instalace dokonale vyplňuje prostor vstupu a zároveň působí velmi dynamicky, doslova jako vlna světla. „Začali jsme s myšlenkou vln světla, chtěli jsme do nákupního centra přinést moderní, zajímavou a elegantní instalaci,“ prozradil Juan F. Rivera, M. Arch. M.A. Lighting Design ze studia Licht 01, které nový koncept osvětlení Palladia navrhovalo.

Další svítidlo, které Preciosa Lighting vyrobila, se nachází u vstupu ze stanice metra. Opakuje motiv světelné vlny, je však hravější a méně formální.

Preciosa Lighting - Palladium 04

Tato instalace zahrnuje dokonce 700 svítících skleněných trubic. Technické řešení podporuje dynamické vyznění svítidla. Jeho obsluha v nákupním centru Palladium může díky speciálnímu vzdálenému řídicímu systému měnit barevné scény a navozovat pomocí světla úplně novou atmosféru a náladu v prostoru. „Světelné instalace dokážou poskytnout podmanivou světelnou show v každém z těchto důležitých interiérů nákupního centra,“ popisuje architekt Rivera. Obchodní zástupce společnosti Preciosa Lighting Pavel May dodává: „Klient ocení, když může sám podle situace pracovat s barvou, pohybem a směrem světla.“

Preciosa Lighting - Palladium 05

Materiál a provedení

Jednotlivé trubice jsou vyrobeny z čirého a matného křišťálu, mají různou délku a jsou zavěšeny na černé kovové desce se zrcadlovým efektem. Světelné instalace se pyšní nejen propracovaným originálním designem, ale také nenápadným praktickým účelem.

Preciosa Lighting - Palladium 04Preciosa Lighting - Palladium 07

Preciosa Lighting připravila konstrukční řešení tak, že je do svítidla zapracován tzv. sprinklerový systém neboli automatické hasicí zařízení. Svítidlo z Křišťálového údolí tak kromě jasu a světla přináší celému prostoru také bezpečnostní prvek.

O spolupráci

„Samotná spolupráce se společností Preciosa Lighting byla skvělou zkušeností, zejména pak vývoj produktu od návrhu po realizaci, která je dle mého názoru opravdu povedená,“ pochvaluje si architekt Rivera. Největším technickým oříškem bylo umístění světelného zdroje po celé délce skleněných trubic a také dokonalé zpracování zrcadlové desky, k níž jsou křišťálové komponenty upevněny.

Preciosa Lighting - Palladium 09

Preciosa Lighting je s průběhem spolupráce rovněž velice spokojená. Obchodní zástupce Pavel May neskrývá nadšení: „Výsledkem jsou dvě velmi reprezentativní svítidla, která zaujmou na první pohled. Je nám velkou ctí, že si tým Palladia vybral naši společnost pro tak důležitý projekt a že právě naše produkty mohou vítat návštěvníky tohoto populárního nákupního centra v samém srdci Prahy, kterým v běžném roce projde přes 16 milionů českých a zahraničních zákazníků.“

Preciosa Lighting - Palladium 08

O společnosti Preciosa

Preciosa Lighting, severočeská společnost s posláním rozvíjet cenné dědictví zpracování českého křišťálu prostřednictvím designových svítidel. Úspěch společnosti i celá její aktivita je založena na téměř třísetleté tradici a jedinečnosti křehkého umění sklářských mistrů v Křišťálovém údolí. V Preciose si cení tohoto odkazu minulosti a navazují na něj tvorbou inovativního osvětlení prověřeného časem.

Zaujal Vás tento článek? Doporuujeme také řadu dalších v kategorii Osvětlení .