Tipy na čištění koberců: sněhem, podomácku nebo s profesionály

486
Čištění koberců sněhem, dítě (výřez) - ilustrační foto

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vyčistit koberec bez chemikálií? Tradiční a ekologickou metodou? Navíc celkem zábavným způsobem, s trochou fyzické námahy? Pojďte si s námi vyzkoušet, jak vyčistit koberec sněhem. Jak na to? Tyto a další tipy získáte dnes v článku „Tipy na čištění koberců: sněhem, podomácku nebo s profesionály“.

Domácí čištění koberců – levně a snadno. Sněhem!

Budete potřebovat: koberec, jasný, mrazivý zimní den s venkovní teplotou alespoň minus 3 stupně, minimálně pět až deset centimetrů čistého prašanu, násadu od koštěte nebo celé koště (ideálně dřevěné).

Nebudete potřebovat: vysavač, elektřinu, chemii.

Čištění koberců sněhem - ilustrační foto

Postup práce:

 • Koberec v místnosti srolujte a vyneste ho dopoledne ven na sníh
 • Nechte jej na sněhu několik hodin vymrznout
 • Přímo na sněhu koberec nejdříve z jedné strany – pořádně a silou – vyklepejte koštětem
 • Koberec pečlivě vyprašte
 • Na čerstvém sněhu vedle zopakujte stejný postup s druhou stranu koberce
 • Oklepejte zbytky sněhu a vyvěste koberec klidně do setmění a nechte mráz a chladné počasí, ať vykonají svou čistící práci
 • Pokud koberec vezmete opravdu v mrazivý a suchý den, můžete mít jistotu, že při této proceduře ani na sněhu nenavlhne

Čištění koberců sněhem, dítě - ilustrační foto

Líbí se vám taková aktivita? Pozvěte děti, aby vám pomohly, určitě je úklid a zábava v jednom budou (chvíli) bavit. Dejte si klidně na ledničku poznámku ve znění: Až napadne sníh, postavit sněhuláka a vyčistit koberec!

Další tipy k domácímu čištění koberců

 1.  Pořiďte si kvalitní rohožku. Divili byste se, kolik špíny zůstane díky ní za dveřmi.
 2.  Vycházíte občas v bačkorách na zahradu, na terasu nebo na balkon? A pak se doma projdete po koberci? Hlídejte čisté bačkory – své i dětí. Koberec vám poděkuje.
 3.  Zašlapaný a unavený koberec probudíte k životu tak, že obyčejný smeták namočíte do roztoku vody s bílým octem a koberec jím zametete. Pošlapaná vlákna se docela rychle vzpamatují.
 4.  Základní pravidlo při nehodě na koberci zní: reagujte hned! Čím rychleji zakročíte k vysypaným brambůrkům, vylitému vínu, inkoustu či chlebu, který spadl namazanou stranou, tím lépe si poradíte se skvrnou.
 5.  Do babských receptů na čištění koberců patří například ocet, sůl, čpavek, borax, jedlá soda, pasta z mléka a kukuřičného škrobu, mletý mastek, francovka, ale především hodně trpělivosti!

Zajímá vás více rad o úklidu a čištění v domácnosti, nechcete používat chemii, inspirovat se u rad našich babiček?

Práce od profesionálů s maximálním pohodlím

Že právě trpělivost a čas vám chybějí? V tom případě vám úklid a nohy v teple zajistí služba Čištění koberců. „Čistíme šetrně k přírodě, ke koberci i k vaší peněžence. Kusové koberce vyzvedneme a přivezeme zdarma po celé republice, metrážní čistíme na místě. Aby váš koberec vydržel co nejdéle, doporučujeme důkladné čištění nejen od špíny, ale také od roztočů, pachů a virů, provádět minimálně jednou ročně,“ uvedl Marek Černý z Mujkoberec.cz.

Finaální sušení koberce - profesionální čištění

Chcete znát tři kroky k zaručenému vyčištění vašich koberců?

Zaprvé: kliknout.
Zadruhé: objednat.
Zatřetí: kliknout. Doprava tam i zpátky je zdarma.
A pak? Už nemusíte ani kliknout, stačí si kleknout a čistotu zkontrolovat.

Jak probíhá profesionální čištění koberců?

O e-shopu Mujkoberec.cz

Největší internetový prodejce koberců v Česku Mujkoberec.cz nabízí více než 5 000 druhů koberců kusových, celoplošných, travních, běhounů, ale i PVC a další podlahové doplňky.

Zárukou spokojenosti zákazníků je sympatický Aladin, maskot ALL INCLUSIVE služeb, který má na starosti nejen bezplatnou dopravu všech objednávek a zaslání vzorků zdarma, ale také odvoz zpět, pokud koberec nesedí nebo si zákazník nákup rozmyslí, a to až rok zpětně. Novinkou je Aladinův plánovač koberců a podlahových krytin, služba zprostředkovávající vizualizaci designu přímo v bytě zákazníka. Pomocí virtuální reality dokáže Aladin přenést vybraný koberec do jakékoliv ložnice, haly či obýváku kdekoliv na světě.

Nabízený sortiment je unikátním mixem prvotřídních manufaktur v Indii, Turecku či Egyptě, přes ryze české výrobky, levné varianty koberců až po luxusní kousky předních evropských výrobců, především z Belgie a Nizozemska.