Relaxujte ve finské sauně v pohodlí domova

Pro příjemnou relaxaci nemusíte navštěvovat wellness centra. Dopřejte si teplo a uvolnění v domácím prostředí a pořiďte si finskou saunu. Jaké máte možnosti a která pro vás bude ta pravá? Rádi vám v následujících řádcích poradíme. Více v článku “Relaxujte ve finské sauně v pohodlí domova”.

Saunování s pohledem do krajiny

Domácí finské sauny si můžete užívat doma v obývacím pokoji i venku v přírodě. Venkovní finská sauna vám může nabídnout nepřekonatelné pohledy do krajiny. Od svých interiérových sester se liší zesílenými stěnami, tepelnou izolací a zateplenou podlahou. Musíte tedy počítat i s vyššími náklady, než při sauně v interiéru.

Ne každý má ale zahradu s výhledem do pohádkových lesů. Nebo má raději pocit relaxace v domácím prostředí. Na trhu jsou proto i finské sauny do bytu ve formě kabin, které se vlezou i do menších prostor. Jejich výhodou je snadná montáž a nízká cena oproti venkovním domkům.

Myslete na své zdraví

Kouzlo saunování objevilo lidstvo už před staletími. A je oblíbené dodnes. Mohou za to především příznivé účinky finské sauny na kardiovaskulární systém, pohybový aparát i dýchací ústrojí.

Čas strávený v sauně vám bezesporu napomůže relaxaci a zlepší vaše zdraví. Pravidelné saunování zvyšuje celkovou odolnost organismu vůči nachlazení, rýmě a dalším různým virózám. Má také pozitivní vliv na astma, lupénku a bolavé klouby.

Pozitivní účinky v podobě uvolnění a relaxace také nejsou jen reklamními triky. Při saunování se do těla vyplavuje endorfin, což je hormon štěstí. Dočkáte se tak nejen dobré nálady, ale i lepšího spánku. Nepříjemné pocity nervozity neklidu a stresu zmizí.

Nešetřete na prostoru

Na trhu existují i malé sauny se sedátkem pro jednu osobu. Protože ale nejlepších účinků saunování dosáhnete vleže, doporučujeme vám finskou saunu pro dva s pohodlnými lehátky. Organismu totiž lépe vyhovuje rovnoměrné působení tepelné energie.

Také čtěte  Nejlepší osvětlení výletních lodí - další úspěch české Preciosy

Optimálnímu prohřátí můžete napomoct také tím, že se začínáte saunovat na spodní lavici, kde je teplota nižší, a posléze se přesunout na lavici horní. Větší saunu s dostatečným prostorem vám můžeme doporučit i v případě, že se o svou chvilku klidu nechcete s nikým dělit.

Volba konkrétního typu sauny závisí především na vašich individuálních požadavcích a finančních možnostech. Proto je lepší se obrátit na odborníky a poradit se o vašich konkrétních představách. Finské sauny najdete i v prodejnách Unihobby po celé České republice. Neváhejte proto a obraťte se na specialisty, kteří vám rádi pomohou.