Relaxujte ve finské sauně v pohodlí domova

Pro příjemnou relaxaci nemusíte navštěvovat wellness centra. Dopřejte si teplo a uvolnění v domácím prostředí a pořiďte si finskou saunu. Jaké máte možnosti a která pro vás bude ta pravá? Rádi vám v následujících řádcích poradíme. Více v článku “Relaxujte ve finské sauně v pohodlí domova”.

Saunování s pohledem do krajiny

Domácí finské sauny si můžete užívat doma v obývacím pokoji i venku v přírodě. Venkovní finská sauna vám může nabídnout nepřekonatelné pohledy do krajiny. Od svých interiérových sester se liší zesílenými stěnami, tepelnou izolací a zateplenou podlahou. Musíte tedy počítat i s vyššími náklady, než při sauně v interiéru.

Ne každý má ale zahradu s výhledem do pohádkových lesů. Nebo má raději pocit relaxace v domácím prostředí. Na trhu jsou proto i finské sauny do bytu ve formě kabin, které se vlezou i do menších prostor. Jejich výhodou je snadná montáž a nízká cena oproti venkovním domkům.

Myslete na své zdraví

Kouzlo saunování objevilo lidstvo už před staletími. A je oblíbené dodnes. Mohou za to především příznivé účinky finské sauny na kardiovaskulární systém, pohybový aparát i dýchací ústrojí.

Čas strávený v sauně vám bezesporu napomůže relaxaci a zlepší vaše zdraví. Pravidelné saunování zvyšuje celkovou odolnost organismu vůči nachlazení, rýmě a dalším různým virózám. Má také pozitivní vliv na astma, lupénku a bolavé klouby.

Pozitivní účinky v podobě uvolnění a relaxace také nejsou jen reklamními triky. Při saunování se do těla vyplavuje endorfin, což je hormon štěstí. Dočkáte se tak nejen dobré nálady, ale i lepšího spánku. Nepříjemné pocity nervozity neklidu a stresu zmizí.

Nešetřete na prostoru

Na trhu existují i malé sauny se sedátkem pro jednu osobu. Protože ale nejlepších účinků saunování dosáhnete vleže, doporučujeme vám finskou saunu pro dva s pohodlnými lehátky. Organismu totiž lépe vyhovuje rovnoměrné působení tepelné energie.

Také čtěte  Získejte za svou nemovitost maximum

Optimálnímu prohřátí můžete napomoct také tím, že se začínáte saunovat na spodní lavici, kde je teplota nižší, a posléze se přesunout na lavici horní. Větší saunu s dostatečným prostorem vám můžeme doporučit i v případě, že se o svou chvilku klidu nechcete s nikým dělit.

Volba konkrétního typu sauny závisí především na vašich individuálních požadavcích a finančních možnostech. Proto je lepší se obrátit na odborníky a poradit se o vašich konkrétních představách. Finské sauny najdete i v prodejnách Unihobby po celé České republice. Neváhejte proto a obraťte se na specialisty, kteří vám rádi pomohou.