Malý příběh mladé rodiny – jak vyřešili osvětlení?

Jardovi a Áje nebylo ještě ani třicet let. Po pár letech v paneláku si tento mladý pár uvědomil, že by chtěli žít jinak. Více po svém. Koupili si tedy malý rodinný domek na okraji města, který byl pro ně už téměř dokonalý takový, jak byl. Následovalo pár úprav jako plovoucí podlaha, plastová okna, nová koupelna a tak dále. A tak se společně podívejme na malý příběh mladé rodiny – jak vyřešili osvětlení?

lamp-technology-masthead

Ája ví, že některé typy osvětlení se hodí spíše do ložnice a jiné do obývacích prostor a Jardovi se zase nejvíce líbí až desetinásobná úspora LEDek oproti přechozím typům osvětlení a jejich nenáročná údržba.

Koupelna si žádá své (světlo)

Ája vždycky chtěla mít velkou koupelnu. Tak velkou, aby si ráno celá rodina mohla vyčistit zuby a upravit se, kdyby se náhodou nestíhalo, aniž by se nepříjemně mačkali a také kdyby se časem ještě více rozrostli. S velkou vanou, oddělenou toaletou a dvěma umyvadly – ideální. Avšak koupelny bývají zpravidla vybaveny jen malými okny. Osvětlení tedy v koupelně musí mít specifické vlastnosti, z nichž nejzásadnější je nadměrná odolnost vůči vlhku. Tento nárok si výrobci velmi dobře uvědomují a proto si můžeme vybírat ze široké nabídky koupelnových svítilen. Ája nechtěla mít v koupelně jedno velké centrální světlo, ale několik bodovek. Jarda zase chtěl, aby těch několik bodovek bylo rozděleno do dvou okruhů. Na jeden vypínač malý okruh, na druhý větší s více světly. Pokud by Ája potřebovala opravdu hodně světla – tak si zapne okruhy oba.

hue_uvod

Obývák

Obývací pokoj, jakožto místnost společných setkání ať už rodinných blízkých, příbuzných, přátel či sousedů. K odpočinku, k setkání i jako reprezentativní místnost. Jarda s Ájou se shodli na elegantním lustru z řady Philips HUE, který svým vzhledem neruší, ale slušivě místnost doplňuje a pokud je třeba tak samozřejmě perfektně osvětlí.

Také čtěte  Návštěva - luxusní nasvětlení moderní architektury i historických památek

philips-hue-40339-orez

Dětský pokoj

Co se dětského pokoje týče – Dominikovi budou v lednu už čtyři roky, vybral si už sám. Do barevného pokojíčku lustr a ještě dvě lampičky s motivem Star Wars a ještě k tomu všemu jedno orientační dětské svítidlo stejné série.

starwars1

No taťka Jarda mu jej tak trochu doporučil, aby se při neplánovaných nočních výletech na toaletu či pro pití nebál, nebo si neukopl prstík na noze. Navíc veškeré dětské osvětlení má taktéž vyšší mechanickou odolnost a je zkrátka takzvaně “prckuvzdorné,” takže se rodiče nemusí obávat častějšího měnění zdroje, jako tomu bylo u žárovek typu princip wolfram-vakuum, nebo nějaké nehody.

lustr-ideal-lux-24061-orez

Osvětlení v ložnici

A jako třešnička na dortu – nicméně stále velmi zásadní pro každý domov – nové osvětlení do ložnice. Do ložnice patří teplé bílé a nepronikavé světlo, u něhož se dá ztlumit intenzita, nastavit noční vypnutí či ranní sepnutí.

hue-system

Zahrada, pergola, přístřešek

Jarda je prostě chlap, kutil a praktik, a chtěl garáž. Garáž nakonec sice nemá, ale bohatě si vystačí s přístřeškem, kam se vejde i větší auto a nějaké ty kufry s nářadím. Původní objímku se žárovkou vyměnil za venkovní svítidlo s pohybovým senzorem a automatickým časovým vypínačem.

Zbývá už jen zahrada s pergolou. Jardův nový koníček a “útočiště”. Už se nemůže dočkat letních grilovaček a zimních posezení u skromného, zato velmi útulného místečka u venkovního krbu. Pro tento účel se mu perfektně hodí retro styl. Tak co říkáte, jak vyřešili osvětlení?

philips-massive-01816-30-pn-nov-2016-topiary-svitidlo-venkovni-e27

Vše do sebe zapadá, vše vypadá perfektně, všichni vypadají spokojeně, vesele si svítí a dál si plní své sny. Už jen společně vybrat tu nejhezčí rohožku s motivem “Tady jsme doma”.

Další články

Také čtěte  Výpadek proudu - co na to čidla alarmů, garážová vrata nebo žaluzie?