Oceňovaná Aviatica v Jinonicích se skly Guardian

624

Skla Guardian se představují na objektu Aviatica v Praze

Oceňovaná Aviatica v Jinonicích se skly Guardian:

• Objekt s řadou ocenění hned se dvěma produkty skel firmy Guardian
• Velmi čiré sklo Guardian Float ExtraClear®
• Energeticky účinné protisluneční sklo Guardian SunGuard®

Kancelářská a administrativní budova Aviatica se nachází v širším centru Prahy na území bývalé továrny Walter v Praze 5 – Jinonicích. Výstavba projektu Aviatica byla zahájena v roce 2013 a budova byla slavnostně otevřena v září roku 2015. Budova poskytuje především kancelářské prostory pro administrativu a základní služby na ploše o celkové velikosti 27 000 m². Aviatica se vyznačuje složitými tvarovými konstrukcemi, unikátním architektonickým řešením a vysokou kvalitou, což klade vysoké nároky i na zasklení.

gaurdian-aviatica-28377341164_3b5f2d025d_o

Celá budova je založena na oblých tvarech navozujících pocit volnosti a lehkosti. Na zasklení byla použita výkonná protisluneční skla SunGuard SNX 60/28 HT a velmi čiré základní sklo Guardian Float Extra Clear. Skla SunGuard SNX 60/28 HT se vyznačují vynikajícím poměrem mezi celkovým množstvím světla a tepla, které propustí do budovy, což přispívá především ke snížení energetických nákladů.

gaurdian-aviatica-28920503251_8d79fa71f2_o

Guardian SunGuard® SNX 60/28 HT

SunGuard® SNX 60/28 HT je energeticky velmi účinné sklo s neutrálním vzhledem a nízkou odrazivostí. “Jeho vysoká světelná propustnost 60% zajišťuje optimální využití přirozeného denního světla, zatímco nízký solární faktor 28% minimalizuje tepelné zisky, přispívá ke komfortnímu prostředí uvnitř budovy a k dlouhodobé udržitelnosti projektu díky nižším nárokům na chlazení a klimatizaci objektu,“ říká Michal Hronský, Project Market Manager ve společnosti Guardian v České republice. “Tento výrobek dosahuje v izolačním dvojskle parametr Ug=1.0 W/m2K, což zajišťuje také výborné tepelně izolační vlastnosti zasklení,“ dodává Michal Hronský.

gaurdian-aviatica-28964313236_1f28474dc3_o

Oceněná Aviatica, BIM, LEED Gold

Projekt získal zvláštní cenu poroty za uplatnění metodiky BIM v mezinárodní soutěži “The Art of Structural Design”. BIM neboli Building Information Modeling je process vytváření a správy dat o budově od projektování, přes stavbu po celou dobu jejího životního cyklu. Díky BIM je zajištěna maximální kvalita, rychlost a efektivita návrhu s menší zátěží pro životní prostředí. Budova Aviaticy je jedním z prvních projektů v České republice, kde byla využita tato metodika. Aviatica navíc získala také zelenou certifikaci ve stupni LEED Gold.

ceeqa  cij-15 znacka_bor_1place_m

guardian-glass-logo

O společnosti Guardian Industries Corp.: Guardian je diverzifikovaná výrobní společnost se sídlem v Auburn Hills, Michigan, zaujímající čelní pozice v odvětví plaveného skla a hotových výrobků ze skla pro komerční a rezidenční stavby a dopravní využití a v distribuci stavebních výrobků. Díky svým výzkumným a vývojovým centrům (Vědecké & technologické centrum pro sklo a Vývojové centrum pro automobilní díly) je společnost Guardian přední inovativní společností. Více informací najdete na www.guardian.com .

Z materiálů tiskové zprávy Guardian z 11.10.2016. Web Bydlení Raz Dva je mediálním partnerem společnosti Guardian prostřednictvím PRAM Česká republika.