Nepřehlédnutelné radiátory Zehnder v provedení Technoline

941
Zehnder Charleston - provedení Technoline, Hajenka_4

Rekonstrukce domu na místě bývalé hájenky se povedla. Významnou roli zde hrají článkové radiátory Zehnder Charleston, které přesvědčují nadčasovým vzhledem a elegancí. Okamžitě upoutají pozornost téměř všech návštěvníků. Více v článku, video a fotogalerii s názvem „Nepřehlédnutelné radiátory Zehnder v provedení Technoline“.

Interiér objektu, který je starý více než 150 let, byl v rámci kompletní rekonstrukce zařízen převážně v moderním duchu, ovšem sladěn s typickými venkovskými prvky.

Dům je kamenný a majitelé hledali efektivní způsob vytápění. Do obytného prostoru proto vybrali ocelové článkové radiátory, které jsou vysoce výkonné a účinné. Například oproti litinovým tělesům se radiátory Zehnder Charleston vyznačují rychlým náběhem na požadovanou teplotu. Pružněji také reagují na požadavek snížení teploty a zbytečně nepřetápí interiér.

Vhodné také pro nízkoteplotní soustavy

Rodina vytápí dům nízkoteplotní soustavou pomocí kondenzačního kotle s teplotním spádem 55/45/20°C (podobným jako u tepelných čerpadel), pro které jsou tyto radiátory se svislými trubkami a daným průtokem topného média velice vhodné.

180 cm vysoký Zehnder Charleston jen tak nepřehlédnete

V hájovně byly osazeny radiátory s běžnou výškou 600 mm v různých délkách, od 15-ti až po 29 článků. Také hloubka tělesa je variabilní, zde bylo navrženo provedení dvou- až pětitrubkové.

Výjimkou je radiátor umístěný v kuchyni, který představuje zajímavý designový prvek. Se svou výškou 1800 mm je naprosto nepřehlédnutelný a přirozeně dominuje prostoru.

Zehnder Charleston - Hájenka foto 1

Speciální provedení v průhledném laku Technoline

Specifikou je výběr laku Technoline, kovového „industriálního“ povrchu. Tato speciální povrchová úprava – prášková barva, která se po vypálení v peci stává průhlednou – demonstruje jedinečnost a originalitu odstínů oceli a broušených svárů.

Majitelka domu k výběru radiátoru dodává: „Máme rádi kvalitní a nadčasové věci. Radiátor Zehnder Charleston nás zaujal svým vzhledem již při návštěvě showroomu a myslíme si, že jsme vybrali dobře. Každý, kdo k nám přijde na návštěvu, se o něj hned zajímá.“

Zehnder Charleston - Hajenka 2

Také v zákoutí domu určeném pro odpočinek se radiátory krásně vyjímají. Zároveň ale bezchybně plní svou primární úlohu – vyvolat u obyvatel příjemný pocit tepla díky vysokému podílu sálavé tepelné složky.

Kvalitní koupelnový radiátor za dobrou cenu

V koupelně se prolíná moderní styl s přírodními prvky. Zehnder Virando představuje ideální řešení pro příznivce klasického tvaru koupelnového radiátoru s vysokou kvalitou za dobrou cenu. Dvouvrstvé lakování zaručuje dlouhou životnost, vyšší odolnost proti mechanickému poškození i korozi a lepší vzhled.

Zehnder Virando - radiátor v koupelně, Hájenka

Pro koupelnu v domě byl zvolen radiátor v bílé barvě o šířce 60 cm, umožňující snadné zavěšení osušek.

Zpět k Charlestonu – vskutku všestranný radiátor

Společnost Zehnder vyvíjí tohoto klasika mezi radiátory, Zehnder Charleston, po dobu desítek let. Požadavky moderního životního stylu, nejnovější technické inovace i špičkové současné výrobní technologie udělaly z článkového trubkového radiátoru Zehnder Charleston nadčasový produkt.

Přesvědčte se sami, že i radiátory mohou být vkusným estetickým prvkem. Váš interiér nejen spolehlivě vyhřejí, ale také jej ozvláštní.

Profil společnosti:

Zehnder Group Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností švýcarského koncernu Zehnder Group, založeného v roce 1895. Se 17 výrobními závody a více než 3.500 zaměstnanci patří k technologické špičce v oblasti designových koupelnových a bytových radiátorů, komfortních systémů větrání s rekuperací tepla a stropních sálavých systémů pro vytápění a chlazení.