Nedostatek místa pro křídlové dveře? Pořiďte si posuvné.

Máte nedostatek místa ve vašem interiéru a otvírání klasických křídlových dveří není možné nebo by bylo pro vás komplikované?

Řešením jsou posuvné dveře.

Vybírat můžete dokonce hned z několika řešení:
1. Posuvné dveře na stěnu
2. Posuvné dveře do stěny
3. Skládací dveře

Posuvné systémy IMG_5182

Posuvné dveře na stěnu

Tento typ posuvných dveří nevyžaduje razantní zásah do stavby. Celý systém se připevní na připravenou zeď a po seřízení je možné jej ihned používat. V nabídce je několik nástěnných systémů (garnyží), které se liší tvarem a povrchem. K dispozici je dekor dřeva nebo hliník.

K těmto typům nástěnných systémů můžete použít, jak klasické dveře, tak celoskleněné dveře. Můžete použít jakýkoliv model dveřního křídla, který koupíte od výrobce připravený pro tuto variantu otevírání, tedy bez závěsů a s úpravou pro zavěšení.

Inovativním řešením posuvných dveří jsou nové posuvné systémy MINIMA, které vnesou do interiéru  ještě více elegance. Dveřní křídlo se s lehkostí pohybuje po subtilním kováním DIVA, speciální jodizované pojezdové liště s různou barevností. Nosnost lišty je 80 kg a je vybavena pojistkou proti samovolnému vypadnutí dveří z pojezdu.

Posuvné systémy ATT00324

Posuvné dveře do stěny

Tyto posuvné dveře do pouzdra vyžadují větší úpravy v interiéru. Stavební pouzdra se montují při hrubé stavbě nebo rozsáhlé rekonstrukci. Je zapotřebí předem zazdít nebo obložit sádrokartonem stavební pouzdro. Lze použít dveře klasické i celoskleněné a stejně  jako u posuvných dveří na stěnu, můžete použít jakýkoliv model dveřního křídla, který koupíte od výrobce připravený pro tuto variantu otevírání, tedy bez závěsů a s úpravou pro zavěšení.

Skládací dveře

Představují skvělé řešení v místnostech s omezeným prostorem. V případě oddělení dvou místností, kde potřebujete ušetřit, co nejvíce místa jsou ideální skládací dveře do zárubně: Dveře jsou vedeny pomocí kování na bocích zárubně. V horní části zárubně je kolejnice. Tento systém umožňuje čistý průchod zárubní, bez prahu či kolejnic v podlaze.

Také čtěte  Kvalitu vzduchu kontrolujte (nejen) v domácnosti s malými dětmi

Další možností jsou dveře skládací na stěnu. Oproti skládacím dveřím do zárubně, je hlavní výhodou totoho provedení, zachování světlého průchodu zárubní. Jsou proto vhodné pro užší stavební otvory.