Nedostatek místa pro křídlové dveře? Pořiďte si posuvné.

Máte nedostatek místa ve vašem interiéru a otvírání klasických křídlových dveří není možné nebo by bylo pro vás komplikované?

Řešením jsou posuvné dveře.

Vybírat můžete dokonce hned z několika řešení:
1. Posuvné dveře na stěnu
2. Posuvné dveře do stěny
3. Skládací dveře

Posuvné systémy IMG_5182

Posuvné dveře na stěnu

Tento typ posuvných dveří nevyžaduje razantní zásah do stavby. Celý systém se připevní na připravenou zeď a po seřízení je možné jej ihned používat. V nabídce je několik nástěnných systémů (garnyží), které se liší tvarem a povrchem. K dispozici je dekor dřeva nebo hliník.

K těmto typům nástěnných systémů můžete použít, jak klasické dveře, tak celoskleněné dveře. Můžete použít jakýkoliv model dveřního křídla, který koupíte od výrobce připravený pro tuto variantu otevírání, tedy bez závěsů a s úpravou pro zavěšení.

Inovativním řešením posuvných dveří jsou nové posuvné systémy MINIMA, které vnesou do interiéru  ještě více elegance. Dveřní křídlo se s lehkostí pohybuje po subtilním kováním DIVA, speciální jodizované pojezdové liště s různou barevností. Nosnost lišty je 80 kg a je vybavena pojistkou proti samovolnému vypadnutí dveří z pojezdu.

Posuvné systémy ATT00324

Posuvné dveře do stěny

Tyto posuvné dveře do pouzdra vyžadují větší úpravy v interiéru. Stavební pouzdra se montují při hrubé stavbě nebo rozsáhlé rekonstrukci. Je zapotřebí předem zazdít nebo obložit sádrokartonem stavební pouzdro. Lze použít dveře klasické i celoskleněné a stejně  jako u posuvných dveří na stěnu, můžete použít jakýkoliv model dveřního křídla, který koupíte od výrobce připravený pro tuto variantu otevírání, tedy bez závěsů a s úpravou pro zavěšení.

Skládací dveře

Představují skvělé řešení v místnostech s omezeným prostorem. V případě oddělení dvou místností, kde potřebujete ušetřit, co nejvíce místa jsou ideální skládací dveře do zárubně: Dveře jsou vedeny pomocí kování na bocích zárubně. V horní části zárubně je kolejnice. Tento systém umožňuje čistý průchod zárubní, bez prahu či kolejnic v podlaze.

Také čtěte  Střecha jako zdroj úspor energie - na Solar Praha 2020

Další možností jsou dveře skládací na stěnu. Oproti skládacím dveřím do zárubně, je hlavní výhodou totoho provedení, zachování světlého průchodu zárubní. Jsou proto vhodné pro užší stavební otvory.