Majitel fotovoltaické elektrárny si přál energetickou soběstačnost

862
Acetex reference - fotovoltaická elektrárna

Mezi dvěma Chráněnými krajinnými oblastmi Křivoklátsko a Český kras se nachází malá obec Králův Dvůr. A právě tady si nechal majitel jednoho z rodinných domů nainstalovat fotovoltaickou elektrárnu. Co ho k tomu vedlo? Více v článku „Majitel fotovoltaické elektrárny si přál energetickou soběstačnost“.

S fotovoltaickými elektrárnami pro rodinné domy se v poslední době doslova roztrhl pytel. Každá domácnost má pro jejich pořízení trochu jiné důvody, byť jeden je téměř pro všechny společný: současná nepříznivá situace na trhu energií. Nejinak tomu bylo i v případě majitele domu v Králově Dvoře. Jak sám říká, k pořízení vlastní fotovoltaiky ho vedly dvě věci: Co největší posun k vlastní energetické soběstačnosti a neustále se zvyšující ceny elektrické energie. Pro realizaci si zvolil ryze českou firmu Acetex.

Acetex reference - fotovoltaická elektrárna - střídač

Estetika panelů je dnes důležitá

Ta pro realizaci fotovoltaických elektráren používá panely AEG. A protože vývoj v této oblasti jde rychle kupředu, mají kromě stávajících panelů o výkonu 450 Wp nově v nabídce i panely AEG AS-M132(X)Z-H(M10) s černým rámem a s jednotlivým výkonem 500 Wp, což je o 10 % více než jeho předchůdce. Použití half-cutové buňky a multibusbar zajistí vysokou konverzi slunečního záření pro maximální zisky energie při dodržení maximální estetického vzhledu.

Další z portfolia je ultra černý panel AEG AS-M3207U-S(G12) s jednotlivým výkonem 430 Wp, který využívá šindelovou technologii, což eliminuje potřebu propojovacích pásků a snižuje odporové ztráty, čímž se maximalizuje účinnost panelu a jeho výkon. Díky tomu, že články, rám, zadní vrstva i busbary jsou hluboce černé, je dosaženo prémiového celočerného, esteticky atraktivního vzhledu, na což je v případě tohoto modelu kladen důraz.

Acetex reference - fotovoltaická elektrárna foto 2

Majitel rodinného domu v Králově Dvoře má na střeše celkem 14 panelů značky AEG o jednotlivém výkonu 450 Wp, což dohromady zajišťuje výkon elektrárny 6,3 kWp. Zároveň si pořídil i fyzické bateriové úložiště s kapacitou 10,65 kWh pro uložení nespotřebované energie. Celá instalace elektrárny a elektrorozvodů trvala dva dny. Na realizaci dostal majitel státní dotaci z programu Nová zelená úsporám ve výši 205 000 Kč, s jejímž vyřízením, jak s povděkem poznamenal, mu kompletně pomohla firma Acetex. Na video realizované elektrárny se můžete podívat zde:

5 kroků k vlastní fotovoltaice

Chcete mít také vlastní fotovoltaickou elektrárnu a vyrábět energii ekonomičtěji a ekologičtěji? Stačí pět jednoduchých kroků a můžete začít šetřit až 70 % průměrných ročních nákladů:

  1. Vyberte si profesionálního dodavatele, který vám poskytne osobní předrealizační konzultace zdarma. Během nich s vámi probere jak technický stav domu, tak i vaše požadavky na spotřebu energií, navrhne velikost fotovoltaického systému a připraví nabídku s předběžným rozpočtem.
  2. Vybírejte jen ověřené produkty s nejvyšší kvalitou. Panely AEG, které používá Acetex, mají záruku 25 let. Pro k akumulaci nevyužité energie používá bateriové uložiště prémiových značek Pylontech nebo Wattsonic, obě se zárukou 10 let. Střídače pak od značek GoodWe a Wattsonic se standardní zárukou 5 let nebo prodlouženou na 10 let.Acetex reference - fotovoltaická elektrárna - baterie a střídač
  3. Zažádejte o státní dotaci a zajistěte si až 225 000 Kč na realizaci. Mimochodem, Acetex celý proces žádosti vyřídí za vás a pohlídá i vyplacení dotace.
  4. Na instalaci, která může trvat dva až čtyři dny, mějte vždy jen profesionální firmu. Acetex vše odborně zapojí, provede revize a proškolí vás k obsluze zařízení. Systém napojí i na monitoring pro vzdálenou kontrolu.
  5. Nezapomeňte na záruční a pozáruční servis. U profesionální firmy je samozřejmostí, že předáním elektrárny spolupráce nekončí.

Acetex s.r.o., je ryze česká společnost, která se zabývá projektováním, montáží a servisem obnovitelných zdrojů energie. Instalaci fotovoltaických elektráren, tepelných čerpadel a nabíjecích boxů pro elektromobily provádí pro rodinné domy, novostavby i pro komerční objekty. Řešení splňuje podmínky dotací Nová zelená úsporám i Kotlíkové dotace.