Jak vybrat to pravé zastřešení?

Máte u domu terasu, kterou byste chtěli obývat po celý rok, a nejen za příznivého počasí? Chtěli byste zastřešení bazénu, které by ochránilo vodu před napadanými nečistotami? Možná jste již přemýšleli o posuvném zastřešení terasy nebo bazénu. Ale jak vybrat to pravé zastřešení, které by perfektně sedělo k domu i terase a sloužilo bez problémů desítky let?

Jak vybrat to pravé zastřešení?

Na trhu je na výběr nespočet různých velikostí a tvarů zastřešení terasy. Problém je, že žádná terasa není stejná a není jednoduché sehnat zastřešení, které má přesně stejné rozměry, které potřebujete. To platí i u bazénů. Dalším úskalím mohou být nerovnosti – již jen rozdíl několika milimetrů ve sklonu zdi nebo podlahy, který není možné pouhým okem postřehnout, může způsobit, že zastřešení nebude doléhat, bude do něj téct dešťová voda a unikat z něj teplo. Dodatečný servis potřebný k úpravě zastřešení a domu vás tak bude stát další čas i peníze.

alukov-corso-3

Sériově vyráběná zastřešení, která si zákazníci musí sami smontovat, tak často přidělávají starosti i velmi šikovným kutilům.

alukov-ii-obr-0

Jak předejít problémům

Kvalitně a bezpečně nainstalované zastřešení vyžaduje přesné zaměření, přizpůsobení nepravidelnostem zdi i terasy, dokonalé utěsnění proti pronikání dešťové vody a bezpečné přichycení kolejnic skrze zateplení fasády nebo dlaždice u bazénu. Neměli byste se přizpůsobovat již vyrobenému zastřešení, zastřešení by se naopak mělo přizpůsobit vašim požadavkům a možnostem.

Nad zastřešením terasy je vhodné se zamyslet ještě před zahájením stavby. Možnosti využití terasy i v zimním období, a to aniž bychom ztratili výhody otevřené terasy v období letním, doporučujeme zohlednit již v projektu. Ale i v případě, že se pro zastřešení terasy rozhodnete později, není nic ztraceno, jenom je potřeba vybrat takové zastřešení, které buď svými rozměry na terasu perfektně padne, nebo si vybrat výrobce, který zastřešení umí přizpůsobit.

Také čtěte  Solární ohřev vody už nestačí. Lidé chtějí elektřinu pro celý dům

Alukov Corso Neo 2

Pokud si chcete ušetřit starosti s nevhodným zastřešením, obraťte se na výrobce, který svá zastřešení vyrábí na míru po důkladném zaměření a konzultaci se zákazníkem a postará se o odbornou instalaci. Takový „full servis“ nabízí tradiční český výrobce zastřešení teras a bazénů, společnost ALUKOV. Zástupce společnosti přijede zdarma až k vám domů a přímo na místě s vámi probere vaši představu o ideálním zastřešení.

Po zaměření vám ALUKOV vyrobí na míru jeden z několika typů zastřešení terasy CORSO nebo bazénového zastřešení, které padne jako ulité. Poté vám zkušení montéři, kteří mají zkušenosti se stovkami instalací, včetně těch velmi atypických, zastřešení dovezou a profesionálně nainstalují nejen kvůli vašemu pohodlí, ale především kvůli bezpečnosti, aby celá konstrukce stála přesně a pevně. Součástí dodávky je i následný poprodejní servis a až 15letá záruka na materiály.

Alukov Combi

Vybírejte pečlivě – lehkost posuvu, design, výběr barev

Finálnímu výběru výrobku a dodavatele zastřešení by měla předcházet prohlídka a vyzkoušení produktu, protože se jedná o investici, která by měla vydržet mnoho let.

Lze jen doporučit navštívit více dodavatelů a všímat si lehkosti posuvu. Jednotlivé segmenty by měly jít posunout i jednou rukou, a to i v případě velkých zastřešení. Dalším důležitým kritériem při výběru zastřešení by měla být kvalita zpracování. Výplně by měly držet v profilech pevně, neměly by se hýbat a všechny pohyblivé části by měly fungovat bez problémů a zadrhávání. Ve svárech by neměly být žádné prasklinky nebo dírky a neměly by být ani příliš viditelné.

Při výběru ale nezapomínejte ani na design. Zastřešení se Vám musí líbit a mělo by ladit k vašemu domu. Někteří výrobci nabízejí ke svým produktům konzultaci s architekty a designéry. Samozřejmostí by pak měl být široký výběr barev a tvarů zastřešení.

alukov-claim-logo

Zastřešení teras, bazénů a vířivých van je možné vidět v showroomech ALUKOVu v Praze Karlíně nebo Orli u Chrudimi, kde máte příležitost si na vlastní kůži vyzkoušet lehkost otevírání i další technická vylepšení a přesvědčit se o špičkové řemeslné výrobě zastřešení.

Také čtěte  Získejte více času pro sebe - zařiďte si chytrou domácnost (Xiaomi)

Další články