Jak prakticky a stylově vybavit jídelnu?

Máte velký byt, nebo i dům, a tak si můžete dovolit samostatnou jídelnu? Jestliže ano, měla by odpovídat tomu, co se v ní bude primárně dělat. Půjde o konzumaci jídel. S našimi tipy bude vaše jídelna nejenom skvěle vypadat, ale bude také praktická. Více v článku “Jak prakticky a stylově vybavit jídelnu?”.

Výběr židlí

To první, na co se zaměřit, je určitě výběr židlí. Moderní jídelní židle dokáží nabídnout mnoho možností. Vzhledem k tomu, že většina má standardní velikost, se můžete zaměřit hlavně na jejich design.

Roli bude hrát hned několik parametrů, jako je:

  • Tvar
  • Barevné provedení
  • Kombinace materiálů

Do popředí se dnes kromě dřeva dostávají i materiály, jako je kov, stejně jako plast, nebo jak umělá, tak samozřejmě i přírodní kůže.

Máte židle? Vyberte také stůl

Jakmile máte výběr židlí za sebou, už můžete vybírat i jídelní stůl. Ten by měl materiálově ladit s židlemi. Zaměřte se i na to, aby kvalitní jídelní stoly měly správnou velikost. Tedy na to, až si k nim sednete, vejdou se vám pod stůl nohy a také budete mít ruce ve správné poloze na pracovní desce. Když jde o velikost stolu, zohledněte hlavně počet strávníků. Nic nezkazíte, když zvolíte stůl raději větší. Z jakého důvodu? Nejen, že se vám na něj vejde více jídla, ale také bude mít každý strávník i více prostoru kolem sebe.

Vytvořte z jídelny příjemné místo

I to je důležité. Jedině tak podpoříte celkovou atmosféru společného stravování. Dobrou volbou jsou třeba obrazy na stěny. Jaké vybrat? Nic nezkazíte, pokud zvolíte motivy jídel, nebo různých potravin. Stejně tak nezapomínejte ani na doplňky na stůl. Tedy různé ubrusy, stejně jako to mohou být ubrousky. Opomíjet nelze ani všechny věci spojené se stolováním, a to od klasických příborů, až po slánku a pepřenku. To vše by na stole mělo být ještě předtím, než začnete servírovat. Jestliže toto pravidlo dodržíte, bude vaše jídelna na první pohled dokonalá.

Také čtěte  Top design - v korunách křišťálových stromů