Dům jedním tahem – nový katalog montovaných domů

1577
Dům Jjedním tahem - Medea

Dům jedním tahem, který staví montované domy z keramického betonu, přišel na podzim s novým katalogem typových domů. Kromě úprav, které byly nezbytné kvůli nové legislativě, prošly domy i dalšími změnami. Najdete mezi nimi 6 nových domů a několik dalších domů s modernizovanou dispozicí.

Domy jedním tahem - koláž 6 nových projektů 2019

Domy jedním tahem (DJT) vynikají v konkurenci ostatních montovaných domů řadou skvělých vlastností, které jim propůjčuje stavební materiál – keramický beton. Jeho základní složkou je 100% přírodní keramické kamenivo Liapor, které pomáhá zajistit dlouhou životnost, příjemné vnitřní klima a skvělé tepelně-izolační vlastnosti.

Dům jedním tahem - Medea - stavba domu, průběh

Důmyslná stavební technologie umožňuje postavit dům ve velmi krátkém čase. Na výstavbu hrubé stavby na připravené základové desce stačí pouhé 4 stavební dny pro patrový dům a 2 dny pro přízemní dům.

Nové, modernější, úspornější

Úpravy katalogu probíhaly na základě nejčastějších přání zákazníků. Mezi novými domy se tak objevil například bungalov se sedlovou střechou, nebo patrové domy s plnohodnotným druhým podlažím. U několika stávajících domů zase projektanti přistoupili k modernizaci dispozice, aby i nadále splňovali náročné požadavky na moderní bydlení.

Nejzásadnější změnou pro 25 typových projektů však byla změna způsobu vytápění. Původní plynové kotle nahradilo tepelné čerpadlo (voda-vzduch) v kombinaci s podlahovým topením. Díky tomu a dalším drobným změnám mají nyní Domy jedním tahem “téměř nulovou spotřebu”. Vyhovují tak nové legislativě platné od 1.1.2020.

Průkaz energetické náročnosti budovy

Co se nezměnilo, je to, že typový projekt získají zákazníci DJT zdarma, zpoplatněny jsou jen případné individuální úpravy. V rámci mimořádné nabídky lze nyní ZDARMA získat také Průkaz energetické náročnosti budovy pro rodinný dům s téměř nulovou spotřebou energie (dle definice ČR), který bude splňovat požadavky na výstavbu od 1. ledna 2020. Akce je ale časově omezena – končí 31.12.2019 !

Více informací o Domech jedním tahem a aktuálních akčních nabídkách najdete na webu www.dumjednimtahem.cz . Domy jedním tahem vyrábí společnost Lias Vintířov. Více na www.liapor.cz .