61 % Čechů pochybuje o kvalitách stavebních firem

Průzkum mezi Čechy - Wirtuu ilustrační foto - stavba

Aktuální průzkum společnosti Wirtuuu odhalil, s jakou nedůvěrou Češi nahlíží na práci stavebních firem. V kvalitu jejich odvedené práce nevěří až 61 % respondentů. Češi se tak často uchylují ke stavbám svépomocí nebo si hlídají jednotlivé profese sami, to má často za následek prodražení stavby (28 %) a nedodržení termínů či časový skluz (34 %), vyplývá z průzkumu. Více v článku “61% Čechů pochybuje o kvalitách stavebních firem”.

Co si Češi myslí o stavebních firmách?

Pouze 7 % lidí v ČR si myslí, že stavební firmy odvádějí kvalitní práci. Lidé nejčastěji vnímají velké rozdíly v kvalitě a v cenách mezi stavebními společnostmi (34 %). Že jsou jejich služby drahé si myslí 14 % respondentů, a 10 % z nich si navíc myslí, že ještě k tomu odvádějí nekvalitní práci. Naprostou nedůvěru ve stavební firmy má pak 3,5 % lidí, kteří je vnímají celkově jako totální průšvih.

Průzkum 1

Čeho se Češi nejvíce obávají při stavbě?

Nejvíce se lidé při stavbě obávají, že se prodraží oproti původním kalkulacím, hlavně z důvodu dražšího materiálu (23 %) a z důvodu víceprací či drahých řemeslníků (20 %). Stejně tak se obávají, že neseženou potřebné řemeslníky či firmy v rozumném termínu (17 %) a celkového nedodržení termínu (16 %). Že přecení své síly má strach 11 % respondentů, stavbu na klíč by stavební firmě, ale svěřila pouze 3 % lidí,“ říká Jiří Bonk ze stavební společnosti Wirtuuu, která průzkum realizovala.

Průzkum 2

Průzkum realizovala pro společnost Wirtuuu agentura Rondo data na vzorku 1233 respondentů v říjnu 2019, v rámci celé České republiky.

Další články

Také čtěte  Jak se (také) bydlí na Floridě - díl 1