10 nejžádanějších bydlení při cestování – od Airbnb

10 nejžádanějších Airbnb nabídek ubytování v Evropě

Sníte o letní dovolené v Evropě, která ale bude mít v sobě nádech dobrodružství? Chcete nasát pravou atmosféru místa, kde se chystáte odpočinout a nasbírat nevšední zážitky? S Airbnb (čti ér bí en bí) nebudete pouhým návštěvníkem některého z evropských měst, budete doopravdy žít tamními zvyky a kulturou s pomocí hostitelů, se kterými se budete cítit, jako byste byli doma. Každý dům, byt nebo místo, které si k bydlení zarezervujete, je unikátní, stejně jako zážitky, kterých během dovolené prožijete nespočet. Než začnete letní odpočinek plánovat, přinášíme vám 10 nejžádanějších tipů z celé Evropy, kde lidé z celého světa nejraději tráví svou dovolenou. A nejde pouze o byty a domy, v nabídce najdete například i hausbóty, hrady nebo domy na stromech. Zkrátka nudnou dovolenou s Airbnb nezažijete!

Airbnb dům na stromě Toskánsko b733008b_original

Ptáte se, které Airbnb ubytování je úplně nejžádanější? Jsou to domy na stromech, které dotváří nádhernou přírodní scenérii. Oba domy najdete v Itálii, první z nich je v Toskánsku a druhý je v San Salvatore Monferrato a nabízí návštěvníkům nádherný výhled na okolní pláně.

Airbnb dům ve stromech 3f134177_original

Airbnb dům na stromě ve stylu Jacka Sparrowa

Velmi oblíbeným filmem mezi uživateli Airbnb jsou Piráti z Karibiku. A speciálně ústřední postava Jacka Sparrowa. Právě jím je inspirován další vyhledávaný dům na stromě a také chatrč na dalším obrázku.

Airbnb chatrč v Cornwallu

Oba tyto domy se nachází v Cornwallu v nejjižnější části Velké Británie.

Netradičním, ale velmi oblíbeným ubytováním jsou hausbóty. Mezi ty úplně nejatraktivnější patří ty v největších evropských metropolích. V žebříčku TOP 10 se umístily hned dva. Jeden v Paříži a druhý v Amsterdamu.

Airbnb ubytování hausbót Paříž ee0bd1e0_original

Airbnb - Hausbót Amstel 23, Amsterdam

Rádi byste prožili dovolenou, na kterou nezapomenete? Pokud se ubytujete v těchto dvou nejmoderněji vybavených domech, ručíme za to, že na ně nikdo nezapomenete. První z nich je na odlehlém místě na severu Islandu. Podobný výhled nenajdete nikde jinde na světě.

Také čtěte  Jak se (také) bydlí v Monacu – díl 1

Airbnb dům na severu Islandu

Další z nich je na opačném konci Evropy, na Mallorce. Milovníky tepla si může kontejnerový dům dozajista získat.

Airbnb kontejnerový dům na Mallorce

Nejvyhledávanější desítku Airbnb ubytování uzavírají opravdové skvosty. Prvním z nich je apartmán v nádherné řecké vesničce Santorini.

Airbnb Santorini ebf22369_original

Takový pohled z terasy nikde jinde na světě nezažijete. Poslední ubytování je pro opravdové fajnšmekry. Jde o historický hrad v severní Anglii, kde si můžete zarezervovat jeden z patnácti pokojů. Opravdu se v něm budete cítit jako král!

Airbnb - Historický hrad v severní Anglii

Kromě těchto 10 nejžádanějších nabídek ubytování, naleznete po celé Evropě celou řadu dalších zákoutí a nádherných míst, které díky Airbnb můžete poznat. Výběr je jen na vás!

A vzhledem k tomu, že jsme v České republice a máme nádherné hlavní město, přinášíme vám i 5 nejžádanějších možností, kde se přes Airbnb ubytovat v Praze.

Za tento jedinečný byt v samotném srdci Prahy dáte dva tisíce korun. Najdete v něm dvě dvoulůžkové postele a přistýlku, takže pro rodinu je tento byt naprosto fantastickou volbou.

Airbnb ubytování Praha 1 Staré město

Fascinující výhled nabízí další prostorný byt, který je přímo na Starém městě. V bytě se mohou ubytovat až 4 lidé a vzhledem k poloze bytu, máte všechny historické památky na dosah ruky.

Tento byt, ve kterém na vás hned dýchne prvorepubliková atmosféra, vám nedá oddych od zážitků ani po celém dni stráveném mezi pražskými historickými památkami. Byt má své kouzlo, které pocítíte na každém kroku. Ubytují se v něm až čtyři lidé a cena je více než příjemná – 1285 Kč za noc.

Pět minut od Václavského náměstí je slunný, čistý a nadstandardně vybavený byt za skvělou cenu. Čtyřčlenná rodina zde zaplatí za noc 1356 Kč. Samozřejmostí (stejně jako u předchozích bytů) je Wifi připojení nebo velká LED televize.

Poslední z pěti ubytovacích zařízení je studio, které nabízí domácké a útulné prostředí nedaleko Riegerových sadů a parku na Vítkově. Čtyři návštěvníci zaplatí za noc lidových 1047 Kč.

Také čtěte  Na co dát pozor při změně dodavatele elektřiny či plynu

Airbnb logo

O Airbnb

Společnost Airbnb byla založena v srpnu 2008 a sídlí v kalifornském San Franciscu. Airbnb je důvěryhodná komunitní platforma, díky které mohou její uživatelé přes počítač, mobilní telefon či tablet, nabízet, vyhledávat a rezervovat jedinečné možnosti ubytování po celém světě.  Ať už se jedná o přenocování v pěkném apartmánu, týdenní pobyt na hradě nebo měsíční prázdniny ve vile. Navíc v mnoha cenových úrovních, ve více než 34 000 městech a 190 zemích světa. Airbnb se svým prvotřídním zákaznickým servisem a rostoucí komunitou uživatelů nabízí nejjednodušší způsob, jakým mohou lidé zpeněžit své nevyužité ubytovací kapacity, a jak je mohou nabídnout milionům zájemců z celého světa.

Zdroj Airbnb