Získejte více času pro sebe – zařiďte si chytrou domácnost (Xiaomi)

1232
Xiaomi - domácnost, rodina - ilustrační

Pojem smart home, neboli chytrá domácnost, se u nás již dávno zabydlel a vymezil se jako samostatná kategorie. Udělat ze svojí domácnosti tzv. smart prostředí se ještě nedávno jevilo jako hudba daleké budoucnosti. Technologie jdou však rychle kupředu a výrobci hledají neustále řešení, jak učinit produkty dostupné všem.

Své o tom ví i značka Xiaomi, která má v kategorii chytré domácnosti pestrou nabídku produktů. A protože je Xiaomi silným hráčem na poli výrobců mobilních telefonů, má pro všechny majitele smart home produktů připravenou vychytanou aplikaci, skrze kterou lze ovládat všechny přístroje najednou, kdykoliv a odkudkoliv.

Xiaomi chytrá domácnost - byt

Mi Home – jedna aplikace, která řídí váš svět

Základem k ovládání chytré domácnosti je kvalitní chytrý telefon. Všechny produkty Xiaomi navíc můžete ovládat prostřednictvím jediné aplikace Mi Home. Ať už to bude robotický vydavač, čistička vzduchu, osvětlení, hlídací kamera, alarm, nastavení teploty nebo třeba spuštění rychlovarné konvice. V aplikaci navíc můžete přidávat místnosti a postupně tak zautomatizovat celou domácnost.

Xiaomi - Mi Home aplikace

Nastavit lze třeba automatické zhasínání světel po odchodu z domu, v kombinaci se spuštěním alarmu a vysavače. Aplikace Mi Home je zdarma ke stažení pro operační systémy Android a iOS.

Oním chytrým telefonem může být třeba jeden z modelů série Mi 10T od Xiaomi: Mi 10T Pro nebo Mi 10T. Díky procesoru Qualcomm® Snapdragon™ 865 s 5G konektivitou a baterií o kapacitě 5 000 mAh budete moct pohodlně a spolehlivě řídit svoji chytrou domácnost na dálku.

Xiaomi mobilní telefony Mi 10T

Bezpečnost až na prvním místě

Jako první se vyplatí investovat do soupravy Mi Smart Sensor Set, která je něco jako mozek chytrého ekosystému vaší domácnosti díky komponentu Mi Control Hub. Ten vám umožní propojit ostatní zařízení a jednoduše nastavit řetězové reakce pokynů.

Xiaomi Smart Sensor set

Kromě jednoduchosti je klíčovým faktorem chytré domácnosti Xiaomi také bezpečnost. Proto je součástí soupravy také čidlo Mi Motion Sensor, které spolehlivě detekuje osoby nebo domácí mazlíčky. To samé platí o přibaleném magnetickém senzoru otevírání dveří a oken. Večer můžete uléhat s jistotou, že vás nepřekvapí žádný nezvaný host.

Xiaomi Mi Home Security Camera 360°

Pro váš klid můžete od Xiaomi pořídit také sledovací systém Mi Home Security Camera 360° s podporou zobrazení na dálku pro vícero zařízení současně. Hlídat svůj domov, dítě nebo domácího mazlíčka může v přímém přenosu celá rodina. Stream i uložené záběry navíc snadno přehrajete přímo v aplikaci Mi Home.

Čistá podlaha 24/7

Kdo by se chtěl po náročném pracovním dni věnovat úklidu domácnosti? Není nic jednoduššího, než přizvat do hry robotický vysavač. Model Mi Robot Vacuum Mop P od Xiaomi má navíc zabudovaný mop, takže si můžete být jistí, že než se vrátíte domů, budete mít perfektně vysáto i vytřeno. Nejlepší trasu určí za pomoci 12 moderních senzorů a díky přesnému dávkování vody dokonale pečuje o různé povrchy. Stejně jako kdybyste vytírali ručně.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P

Pohodlí a péče pro vaše nejbližší

Co dalšího nabízí Xiaomi v segmentu chytré domácnosti? Kromě jistoty, že je vaše domácnost uklizená a vaši blízcí jsou v bezpečí, mohou technologie produktů Xiaomi také aktivně přispět ke zdraví a pohodě všech členů domácnosti.

Čističku vzduchu Mi Air Purifier 3H s HEPA filtrem, která za hodinu dokáže vyčistit 380 m3 vzduchu, ocení hlavně alergici nebo maminky malých dětí, které tráví většinu času hrou na zemi.

Světlo – probudí vaše smysly

Chytrá žárovka Xiaomi Mi LED Smart Bulb

Překvapivě velký dopad mohou mít na zdraví i zdánlivě nevýznamné produkty, jako jsou žárovky. Ty chytré od Xiaomi – Mi LED Smart Bulb Essential – dokáží doslova pracovat s lidskými smysly. Různé tipy barev a intenzita jejich záření dokáží stimulovat mozek a povzbudit člověka k výkonu, zpříjemnit atmosféru nebo navodit relaxaci a spánek. Žárovky Xiaomi díky vestavěnému Wi-Fi modulu snadno spárujete s aplikací, která vám umožní nastavit různé režimy a časové spínače.

Orientační ceny uvedených produktů Xiaomi (leden 2021):

Mi 10T od 10 490 Kč
Mi 10T Pro od 12 990 Kč
Mi Smart Sensor Set 1 990 Kč
Mi Home Security Camera 360° 1 049 Kč
Mi Robot Vacuum Mop P 9 490 Kč
Mi Air Purifier 3H 4 190 Kč
Mi LED Smart Bulb Essential 399 Kč

Zajímáte se o chytrou domácnost, smart spotřebiče? O tomto tématu píšeme již několik let, články u nás najdete například zde .

O značce XIAOMI

Xiaomi je nejrychleji expandující značka elektroniky a smartphonů. Oblíbenost značky, která se vyznačuje hlavně excelentním poměrem cena/výkon, roste i v ČR raketovým tempem.

Chytrý telefon Xiaomi vlastní každý šestý Čech. Chytré hodinky nebo náramek této značky pak dokonce každý druhý. Xiaomi je v současné době čtvrtou největší světovou značkou smartphonů a založila největší světovou platformu pro spotřebitele IoT s více než 132 miliony inteligentních zařízení (bez započtení smartphonů a notebooků) připojených k její platformě.

Další příklad je součástí tzv. městské elektromobilitykoloběžky Xiaomi Electric Scooter.

V současné době jsou produkty Xiaomi přítomny ve více než 80 zemích a regionech po celém světě a mají vedoucí postavení na mnoha trzích.

Na českém trhu působí Xiaomi oficiálně od září 2017. Jedním ze dvou oficiálních distributorů značky Xiaomi je pro Českou republiku společnost Witty Trade s.r.o., která disponuje oficiální licencí pro distribuci produktů.