Jak vybírat terasu z WPC?

Jak vybírat terasu z WPC?

Termín WPC terasy je u nás už poměrně známý. Jde o terasy z WPC (woodplastic) materiálu neboli dřevoplastu, který má spoustu výhod. Na trhu se vyskytují různé druhy dřevoplastových profilů, proto je dobré znát nejen jejich vlastnosti, ale také poměr látek v jednotlivých profilech stejně jako jejich typy. Tak tedy – jak vybírat terasu z WPC?

forest-inox-9

Kvalitní dřevoplastová terasa může posloužit i několika generacím. Materiál umí odolávat změnám počasí, nevadí mu mráz ani sníh nebo silné sluneční záření, které neovlivňuje jejich barevnou stálost. To se vám s dřevěnou terasou nestane. Máte sice stoprocentní přírodní materiál, ale ten musíte pravidelně natírat, jinak můžete prkna měnit každou sezónu. A ani tak si nemůžete být jisti, zda vám prkna nenapadne dřevomorka.

woodplastic_terasy_star_barvy

Ale zpátky k WPC.

Poměr dřeva a plastu

Při výběru tohoto materiálu dbejte na poměr dřeva a plastu. Ideální poměr obsahuje 60 % dřeva a zbylých 40 % kvalitního, zcela bezpečného polymeru HDPE. Zajistí vám trvanlivost materiálu a také jeho nenáročnost na údržbu. “K té stačí vlastnit vysokotlaký čistič neboli wapku. Na drobnější skvrny, například při ukápnutí opalovacího krému nebo oleje z grilování, stačí použít jarovou vodu a místo vykartáčovat”, vysvětluje montážní odborník ze společnosti WPC – Woodplastic Petr Hromek. Pozornost věnujte také tomu, aby byl profil plný. Je sice o něco dražší než dutý profil, ale právě plný zajistí, že se do něj nedostane voda, nezamrzne a terasa nepopraská. Vy tak nemusíte investovat do její výměny.

forest-plus-teak-3-web

Při nákupu se poptejte i na výrobní proces a licencovaný produkt. Jen tak dostanete za své peníze i odpovídající služby. Veškeré instrukce a informace o dřevoplastové terase vám rádi zodpoví odborníci v terasových centrech, kterých u nás najdete několik. Můžete si v nich prohlédnout plnou nabídku kvalitních WPC profilů s různými povrchy a barvami. Loni patřil mezi nejoblíbenější čokoládový profil Forest Plus Palisander.

Také čtěte  Podzimní inspirace 2020 - originální (Halloween) dekorace

Další možnosti využití WPC

forest-plus-merbau-ostredek-2015-2-web

A na co všechno můžete dřevoplasty použít kromě terasy? Hojně oblíbené jsou i jako obklady bazénů, protože nekloužou, nemění barvu, když se na ně dostane chlorovaná voda. Navíc po nich děti mohou klidně běhat naboso, aniž by si zadřely třísku. Další možností využití WPC profilů jsou například ploty, oplocení, různá obložení.