Vinylové podlahy pro podlahové vytápění i schodiště

907
Vinylové podlahy jsou vhodné i pro podlahové vytápění

Je již dlouho známé, že nejlepší tepelnou vodivost mají keramické dlažby, přírodní a umělý kámen. Tyto podlahy jsou v dnešní době čím dál více nahrazovány vinylovými podlahami. O co se jedná a je možné použít vinylovou podlahovou krytinu i v případě podlahového vytápění? A jak vyřešit schodiště? Více v článku „Vinylové podlahy pro podlahové vytápění i schodiště“.

Vinylové podlahy pro podlahové vytápění

Co je to vinylová podlaha? Jedná se o heterogenní PVCkrytinu skládající se z více různorodých vrstev. Je vyráběna v dílcích, které se lepí samostatně vedle sebe. Vinylové podlahy nabízí širokou škálu přírodních dekorů imitující stejně věrně dřevo, kámen a dlažbu.

Vinylové podlahy ATT00865

Vinylová podlaha se vyznačuje odolností proti poškrábání, stálobarevností, snadnou údržbou, odolností proti vlhkosti jako je v koupelně, výbornou akustikou a především jsou díky své malé konstrukční výšce a nízkému tepelnému odporu ideální pro podlahové vytápění.

U lepených vinylových dílců je velmi důležitá kvalitně odvedená pokládka a použité lepidlo, neboť při nesprávné pokládce se může PVC smrsknout (obzvlášť u podlahového vytápění) a mohou vzniknout nežádoucí spáry. Podklad musí být dokonale rovný a proto musí být použita stěrková vyrovnávací hmota.

Vinylové podlahy ATT00877

Vinylové podlahy – řešení i pro schodiště

Obáváte se, že je nemožné sladit vinylovou podlahovou krytinu se schodištěm? Zhotovení totožného dekoru na schodiště není u vinylových podlah žádný problém.  Existují dva způsoby, jak schodiště obložit:
1. Přímé lepení na schodiště s použitím schodových profilů.
2. Již hotové panely potažené vinylovou podlahou s přetaženou hranou.
Spojením vinylové podlahy a schodiště ve stejném dekoru dosáhnete čistého a elegantního designu.

Vinylové podlahy ATT00871   Vinylové podlahy ATT00874

Článek Vinylové podlahy pro podlahové vytápění i schodiště.