Srovnání garážových vrat: rolovací vs. výklopná

Při výběru vjezdu do garáže se zaměřte na technologická řešení, kterých je hned několik. V článku se podíváme na dva typy garážových vrat, z nichž jeden nabízí klasický výklopný systém a druhý zase modernější, rolovací a na prostor nenáročné řešení. Více v článku “Srovnání garážových vrat: rolovací vs. výklopná”.

Rolovací vrata – využijte prostor na maximum

Garážová rolovací vrata byla navržena tak, aby v interiéru zabírala minimum prostoru, což zajišťuje právě rolovací systém. Na rozdíl od výklopných vrat, která se při otevírání posouvají do prostoru pod stropem garáže, se jejich vratový pancíř složený z lamel navíjí buď na viditelnou hřídel, nebo do viditelného krycího boxu. Velkou výhodou rolovacích vrat je možnost výběru lamel (hliníkové nebo ocelové vyplněné PUR pěnou), které lze proložit několika prosvětlovacími nebo větracími částmi.

Proč si pořídit rolovací elektrická vrata

+ rozmanitá barevná provedení
+ libovolné rozměry (plocha vrat až 20 m2)
+ minimální nároky na údržbu
+ využití do větších stavebních otvorů
+ tepelně izolační vlastnosti
+ odolnost vůči větru

Vymyslete si vlastní design výklopných vrat

Křídlo vyklápěné směrem ven z garáže patří k zavedeným a léty ověřeným systémům. Hodí se tam, kde je dostatek místa pro vyjetí křídla pod strop garáže. Vrata v provedení rámové konstrukce (na kterou lze například vyrobit krytí z dřevěného obložení) krásně splynou s venkovní fasádou. Stejně jako u rolovacích vrat je naprosto samozřejmé, že lze pořídit i výklopná vrata na dálkové ovládání.

Proč uvažovat o výklopných vratech

+ integrované vstupní dveře
+ možnost ventilačních otvorů
+ vlastní řešení čela garáže

V případě vašeho zájmu o rolovací vrata vsaďte na zavedenou značku Minirol, pod níž se vrata vyrábí pouze na míru podle potřeb zákazníka. Důležité je znát rozměry, vybrat si typ lamel, barvu a ovládání. Pokud máte další dotazy, případně Vás zajímá cena rolovacích garážových vrat, neváhejte zaslat nezávaznou poptávku přímo na webu Minirol.

Také čtěte  Expozice Zehnder - novinky a inspirace na výstavách 2020

Další články