Sněhobílé stěny zářivě bílé i po vystavení slunečním paprskům

1295
Primalex UV Latex - interiér

Všimli jste si, že stěny, které jsou vystaveny slunečním paprskům, za čas ztrácí svou zářivou bělost? UV záření totiž proniká i skrz okna do interiéru a způsobuje žloutnutí stěn. Nový univerzální bílý nátěr Primalex UV Latex chrání před tímto nepříznivým vlivem UV záření, takže stěny zůstanou i po čase sněhobílé. Barva navíc vyniká svou vysokou omyvatelností a paropropustností.

Klíčem je kvalitní UV ochrana

Stejně jako je potřeba chránit před negativním vlivem UV záření naši kůži, je důležité dopřát UV ochranu i stěnám v interiéru. A to zejména v místnostech, do nichž skrz okna denně dopadají přímé sluneční paprsky, jinak stěny začnou rychle žloutnout. Proto je ideální použít nátěr s UV ochranou.

Interiérový nátěr Primalex UV Latex díky pečlivě vybrané a vysoce kvalitní disperzi chrání před UV zářením, takže ani po čase neztrácí svou zářivou bělost. „Tento matný, dokonale bílý nátěr navíc vytváří hladký a trvanlivý povrch. Snadno se aplikuje a díky svému nezávadnému složení je velmi šetrný k životnímu prostředí,“ dodává Radek Kříž, technicko-obchodní zástupce značky Primalex.

Omyvatelný, ale prodyšný

Primalex UV Latex - chodba

Produkt Primalex UV Latex je navíc omyvatelný a odolný vůči různým znečištěním. Dle normy ČSN EN 13300 splňuje 2. třídu oděru za mokra. Díky tomu je ideální pro novou i renovační výmalbu zejména v prostorách s vysokým provozem, jako jsou chodby, schodiště, dětské pokoje apod. „Nátěr tak lze opakovaně čistit pomocí vlhké houbičky nebo hadříku. Zároveň se však vyznačuje vysokou paropropustností, takže umožňuje stěnám ‚dýchat‘,“ vysvětluje Radek Kříž.

Primalex UV Latex - balení

Tento hluboce matný latexový nátěr také výborně kryje. Je vhodný k dekorativním nátěrům omítek, betonu, sádrokartonových desek, zdiva a podobných materiálů v interiéru i exteriéru. Nedoporučuje se ho aplikovat pouze na stěny, které jsou vystaveny přímým povětrnostním vlivům. Lze ho použít i pro označení ploch sportovišť a hřišť.