Prodlužte si koupací sezónu i o několik měsíců

1540
Dívka plave v bazénu

Sice se to možná nezdá, ale koupací sezóna číhá za rohem. Času na odzimování pečlivě zazimovaných bazénů je ještě celkem dost, ale to nikomu nemůže bránit v tom, začít se těšit na teplé měsíce strávené v plavkách už dnes. A protože koupací sezóna je krátká, podíváme se rovnou na to, jak ji pro letošní rok prodloužit.

Koupací sezónu prodloužíte zastřešením bazénu

Sezónu povalování se v plavkách u bazénu mnozí z nás vyhlíží už s prvními jarními paprsky. Na začátku se zdá, že radost z vodních radovánek jen tak neskončí, ale než se nadějeme, je tu zase podzim a čas to všechno zazimovat a zabalit.

Letos to ale může být všechno jinak a zazimování můžete s klidnou hlavou o pár měsíců odložit. Dokonce i vodu můžete mít teplou o pár týdnů dřív. Co pro to udělat?

Stačí bazén kvalitně zastřešit. Se správně zvoleným řešením zastřešení bazénu můžete koupací sezónu prodloužit i o několik měsíců. Nejenže vodu chrání před ochladnutím, ale současně využívá každého kousku slunečního tepla k jejímu zahřátí.

Kromě toho nabízí zastřešení bazénu i další výhody.

Zastřešením prodloužíte také životnost filtrů

Kromě samotné koupací sezóny se správně zvoleným zastřešením bazénů prodloužíte i životnost bazénových filtrů.

Investice do bazénového zastřešení přitom nemusí být nijak vysoká. Pokud si například zvolíte jako řešení solární plachtu, jedná se o částku v řádu stokorun. A to se za delší sezónu i větší životnost filtrů rozhodně vyplatí.

Zastřešení bazénu vám usnadní práci

Tím jsme však ještě stále s výhodami zastřešeného bazénu neskončili. Jednou z nejotravnějších věcí na bazénu je neustálý úklid nečistot, které se v něm stále dokolečka dokola objevují.

Zastřešení řeší i tento problém. Opět záleží na tom, jaké řešení zvolíte. Některá zastřešení bazén před nečistotami chrání lépe, jiná hůře. Podstatný kus této otravné činnosti vám však ušetří jakékoliv zastřešení.

Typy zastřešení venkovního bazénu

Jak už jsme párkrát naznačili, zastřešení bazénu si můžete vybrat z několika různých typů. Pojďme se podívat na ta s nejlepším poměrem cena / výkon.

Solární plachta

Hledáte zastřešení, které nejenže vodu ochrání před chladnutím, ale současně ji také zahřívá? Ideálním, a přitom levným řešením je solární plachta. Ohřev vody probíhá pomocí slunečních paprsků, které plachtou prostupují a tím vodu ohřívají, bublinky přitom působí jako čočky, což vede k velmi efektivnímu zahřátí.

Solárni plachta - zastřešení bazénu (Marimex)

Plachta vodu v bazénu chrání před znečištěním a zamezuje odpařování jak samotné vody, tak chemických prostředků. Velkou výhodou je i její nízká cena.

Pokud však chcete mít teplou vodu i v chladnějších jarních a podzimních měsících, popřemýšlejte i nad solárním ohřevem bazénu. Solární plachta vám v tomto směru teplou vodu nezajistí.

Solární ohřev je vhodný pro nadzemní i zapuštěné bazény na menších zahradách, kde není prostor pro komplexní zastřešení a ploché solární ohřevy.

Zastřešení nadzemních bazénů

Také existují typy bazénového zastřešení pro nadzemní bazény. Ty váš bazén během chvilky promění ve stylový krytý bazén s unikátním designem. Nejenže vodu udrží teplou, ale umožní vám koupat se i během nepříznivého deštivého počasí.

Zastřešení nadzemního bazénu - Marimex

Bazén chrání před vniknutím zvířat a samozřejmě i jakýchkoliv nečistot a jedná se o skvělé řešení pro všechny nadzemní bazény o průměru 3,66 metru. Výhodou je také velmi snadná montáž.

Víceúčelové zastřešení

Zajímavým řešením je také víceúčelové zastřešení, které můžete využít nejen pro zastřešení bazénu či vířivky, ale také jako přístřešek pro příjemné podzimní posezení na zahradě. Jeho termoizolační vlastnosti zahřejí vodu a stejně jako plachta omezuje její ochlazování. Tento typ zapadne na jakoukoliv zahrádku a působí nerušivým dojmem.

Velikou výhodou víceúčelových zastřešení je jejich skladnost. Pokud ho využijete, tak ho jednoduše sklidíte a uklidíte do zahradního domečku. Také oceníte průhledné stěny, které vám dávají kontrolu nad děním v bazénu a můžete mít tak například děti stále na očích.