Podzimní Flora Olomouc 2020 – vnitřní krása rostlin a zdraví plodů

Flora Olomouc podzim 2019 5681

Tradiční podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Podzimní FLORA Olomouc letos opět láká na ukázku těch nejlepších českých výpěstků. Hlavní expozice “Zdravá rostlina” se zaměří nejen na krásu rostlin a plodů na pohled, ale zejména na vnitřní složení a zdraví prospěšné látky uvnitř. Flora Olomouc – Hortikomplex, festival OLIMA a Zahradnické trhy se uskuteční 1. – 4. října 2020 na Výstavišti Flora Olomouc.

Po Letní Floře Olomouc, která i přes zpřísněná hygienická opatření přilákala přes 15 tisíc návštěvníků, je tu další výstava Flora. Tentokrát podzimní část Flora Olomouc – Hortikomplex 2020.

Flora Olomouc podzim 2019 5608

Hlavní expozice

Autorkou hlavní expozice s názvem Zdravá rostlina je floristka Pavlína Švecová. „Ráda bych prostřednictvím výstavy poukázala na to, jací strašáci nás při vypěstování krásné zdravé rostliny trápí a čím vším se musí potýkat nejen velkopěstitelé, ale i my drobní pěstitelé na svých zahrádkách,“ vysvětluje koncept expozice autorka.

Celá expozice se ponese v duchu koloběhu života samotné rostliny od semínka po silnou a zdravou plodinu. Expozice poukazuje na pomíjivost krásného plodu na pohled a odkrývá vnitřní bohatství plodů a sílu rostlin.

Výpěstky a plody z českých zahrádek budou moci návštěvníci obdivovat také v přízemí přístavby pavilonu A díky expozici Českého zahrádkářského svazu. Pavilon G bude hostit expozici Hanácká včela od Českého svazu včelařů. Nabitý program čeká i Oranžerii ve Smetanových sadech, kde se můžeme obdivovat výstavu řemesel, zapojit se do workhospů a poslechnout si odborné přednášky. K netradičním expozicím patří experimentální výstava „Z jiného světa“ v pavilonu H. Ta nám přiblíží flóru z jiného světa a ukáže nám, jak by rostliny vypadaly na alternativní planetě Zemi.

Festival gastronomie a nápojů OLIMA 2020

Podzimní Flora je samozřejmě spjatá s tradičním festivalem gastronomie OLIMA. Na návštěvníky čeká celá řada tradičních i netradičních pochoutek. Lákavým programem budou soutěže mladých kuchařů a cukrářů Gastro Olomouc – Olima Cup 2020.

Také čtěte  Stavební a zahradní veletrhy a výstavy 2020 v ČR

Nebude chybět ani vyhlášení Grand Prix ovocných destilátů Flora Košt a soutěže amatérů I profesionálů ve vaření marmelád Flora Džem.

Floristická soutěž, další Rozkvetlé památky, Zahradnické trhy, kulturní program

Jídlo a pití ale není jediný důvod, proč na podzimní Hortikomplex zavítat. Těšte se na floristickou soutěž Pohár podzimní Flory, kde můžete díky originálním floristickým výtvorům načerpat inspiraci pro svou podzimní výzdobu. Projekt Rozkvetlé památky zase oživí a okrášlí vybrané olomoucké pamětihodnosti květinovou výzdobou. A pro všechny pěstitele, chalupáře či zahrádkáře budou připraveny podzimní Zahradnické trhy.

Jako tradičně bude zajištěn bohatý kulturní program, aktivity pro děti, hudební vystoupení a samozřejmě dobré jídlo a pití.

Pořadatelé

Výstavu pořádá Výstaviště Flora Olomouc, a.s společně se Zelinářskou unií Čech a Moravy, Ovocnářskou unií České republiky, Školkařským svazem Ovocnářské unie České republiky, Českým zahrádkářským svazem a Svazem květinářů a floristů České republiky. Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana, hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a primátora statutárního města Olomouce Miroslava Žbánka.

Aktuální hygienická opatření

Během konání podzimní Flory Olomouc 2020 – Hortikomplex budou dodržována aktuální hygienická opatření vydaná Bezpečnostní radou státu. Dbáme na zajištění maximální bezpečnosti návštěvníků. Jednotlivá opatření se budou odvíjet od aktuálních nařízeních v daném termínu.

Vstupné – Podzimní Flora Olomouc 2020

Zvýhodněné online vstupné do 20. 9. 2020

Plné vstupné:                                                          130 Kč / na místě 160 Kč
Děti 6-15 let:                                                            70 Kč
Rodinné vstupné:                                                     280 Kč / na místě 320 Kč
Studenti/Senior nad 65 let:                                         90 Kč / na místě 110 Kč
Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P:                                     70 Kč (doprovod zdarma)
Školní výpravy nad 10 osob, vč. pedagog. doprovodu:   60 Kč

Také čtěte  Získejte za svou nemovitost maximum

Použité fotografie – Podzimní Flora Olomouc 2019.