Jak vybrat zámek, se kterým dosáhnete opravdového bezpečí?

Obyčejné dveře se starou vložkou a klasickým zámkem zloděje snad přímo lákají k návštěvě. Ať už patříte k těm, které někdy vykradli, nebo jen chcete chránit vaši rodinu a majetek, nepodceňujte výběr kvalitního zámku. Jaká je současná nabídka a jaký zámek zvolit? Více v článku “Jak vybrat zámek, se kterým dosáhnete opravdového bezpečí?”.

Bezpečnostní zámek jedině s certifikátem

Při výběru dbejte na to, aby měl zámek certifikaci podle normy ČSN P ENV 1627 nebo Národního bezpečnostního úřadu. Nákupem necertifikovaného zámku si pořizujete nekvalitní výrobek. Nečekejte od něj tedy žádné zázraky. K dobrému zámku se zpravidla dodává návod k montáži a jeho udržování. Výroba klíčů k zámku by navíc měla vyžadovat předložení bezpečnostní karty. Jen tak si budete jistí tím, že je nemůže vyrobit každý.

Zabezpečte byt podle požadavků pojišťovny

Pro nákup bezpečnostního zámku na dveře zvolte odbornou firmu s certifikovanými výrobky, zkušenostmi a dobrými recenzemi. Díky certifikovanému bezpečnostnímu zámku dosáhnete na vyšší stupeň zabezpečení při pojištění domácnosti. Podle toho pojišťovna určuje pojistné plnění a výši, kterou vám v případě krádeže vyplatí. Platí, že čím kvalitnější dveře a zámek máte, tím lepší podmínky vám pojišťovna nabídne.

Nejlepším řešením jsou bezpečnostní dveře s přídavným zámkem

Bezpečnostní dveře mají vícebodové zamykání už ve své konstrukci. S opravdu kvalitními dveřmi se můžete spolehnout dokonce až na 15 zamykacích bodů. Jsou odolné proti manuálnímu poškození i vysazení a zloději se jim spíše vyhýbají.

Pokud jsou vaše dveře vybaveny pouze jedním zámkem, ovládáte celý zamykací systém jedním klíčem. Tím zatěžujete centrální zámek. Nejlepší variantou jsou tedy bezpečnostní dveře s přídavným horním zámkem. Ten je vybavený tzv. vrtulkou, díky které můžete zamknout zevnitř bez použití klíče.

Další články

Také čtěte  2020 - dává tepelné čerpadlo smysl i pro starší budovy?