Jak se (také) bydlí v Monacu – díl 1

514
Superjachta LANA - boční pohled

Dnes zavítáme s fotoaparátem do sféry dočasného až krátkodobého bydlení – do oblasti rekreace, relaxace, luxusu. Sem patří také světové hotely, rezidence či penziony, které nám poskytnou komfort na požadované úrovni. V případě hotelů je jedním z parametrů měřících kategorii služeb počet hvězdiček, od standardnich jedné až pěti, přes první sedmihvězdičkový na světě – známou plachtu Burj Al Arab (Věž Arabů) v Dubaji, další je The 7 Star Galleria v italském Miláně a tak dále. V článku a fotogalerii „Jak se (také) bydlí v Monacu – díl 1“ se však v měřítcích luxusu pustíme ještě dál.

V případě trochu komornějšího pojetí a značně movitější klientely je pak jedním z hlavních parametrů také soukromí a oddělení od davů, nebo potřeba dát svoje možnosti patřičně najevo. Dnes zavítáme na jednu z nejnovějších, největších a nejdražších jacht, které jsou na světě k pronájmu.

Superjachta LANA – parametry

Superjachta LANA - letecký pohled

Nová superjachta LANA postavená společností Benetti, provozovaná a pronajímaná exkluzivně společností IMPERIAL z Monaca, má úctyhodné parametry. Délka superjachty je 107 metrů, má 5 podlaží, 8 kajut, pojme komfortně 12-16 hostů (firma udává 12 hostů, ale 8 dvojlůžkových kajut), z toho 7 nadstandardních kategorie VIP (toto ovšem v měřítku luxusu o němž se bavíme, bude relativní parametr). Zajímavé také je, že personál proti tomu čítá až 34 lidí. Lana však ještě není největší nebo nejdelší jachtou Imperialu k pronájmu – tou je 6-podlažní Flying Fox s fantastickými 136 metry délky, superjachtou uvedenou do provozu v roce 2019.

Nejnovější „cruise ship“ Lana byla dokončena a uvedena do provozu v roce 2020, návrh interiérů i exteriérů lodi má na svědomí studio Azimut-Benetti Spa.

Tento pronájem není pro každého

Cena za týdenní pronájem, řečeno jedním parametrem, čítá necelé 2 miliony dolarů (asi 45 mil Kč). Ano, nejedná se o pořizovací cenu lodi, ani pronájem na rok nebo na měsíc, ale skutečně za týden.

Za to dočasně získáte mj. 5-podlažní motorovou jachtu, velký bazén s perfektním výhledem na střeše, nadstandardní jacuzzi, masáže, dobře vybavenou tělocvičnu, kino, velkou jídelnu, zmíněný počet ložnic (spíše než kajut můžeme říci nadstandardních hotelových pokojů), a celou řadu sportovních aktivit spojených s vodou okolo.

U nás na Bydlení Raz Dva se můžete také inspirovat dalšími luxusními rezidencemi, návštěvami bydlení slavných nebo se inspirovat – stačí kliknout.

Fotogalerie LANA

Fotografie a údaje: Imperial Yachts, Monaco 2020