Fasády a průčelí trochu jinou optikou

Fasády a průčelí trochu jinou optikou

Antireflexní sklo Guardian Clarity

Sklo se ve stavebnictví tradičně využívá jako ochranná bariéra. Pokud však zvolíme špatné sklo, můžeme pokazit celkový vizuální dojem: sklo má nežádoucí odlesky a odrazivost a propouští málo světla, což kazí celkový vzhled. Sklo Guardian Clarity dokáže nabídnout, co ostatním sklům v tomto ohledu chybí. Pojďme se podívat na fasády a průčelí trochu jinou optikou.

Běžné skleněné výplně odrážejí světlo v míře, která nám leckdy brání snadno a jasně vidět, co za sklem je. V některých případech je i sebemenší nedostatek zasklení budovy znát. K příkladům patří výlohy, u nichž kazí efekt rušivá odrazivost skla, rozhledny, kde vás rozptylují odlesky a vy nevidíte to, co byste měli nebo restaurace s nádherným výhledem, který je však zcela pohlcen tmou v okamžiku, kdy zapadne slunce. A jmenovat bychom jich mohli mnohem víc.

Guardian sklo 01

Guardian sklo 02

Guardian sklo 03

Průhlednost a výsledný dojem – za hranice možností

Nyní však existuje řešení. Guardian Industries’ Glass Group Europe, přední výrobce vysoce kvalitního skla a jeho stěžejní dodavatel do stavebnictví, představil antireflexní sklo Guardian Clarity. Guardian Clarity se vyrábí pomocí nejpokročilejší technologie nanášení povlaku a je ideální jako skleněná výplň všude tam, kde je na překážku přílišný odlesk a odrazivost a tam, kde jsou naopak potřeba maximálně průhledné výplně. Antireflexní sklo Guardian Clarity propouští více světla a méně odráží a jeho výsledné optické vlastnosti jsou skutečně obdivuhodné. Oceníte jej všude, kde záleží na tom, aby bylo přes sklo krásně vidět, i tam, kde chcete lákat na nádherný výhled.

Guardian SunGuard High Selective (KB)
Guardian SunGuard High Selective 2xGuardian SunGuard High Selective (Europort)

Použitím společně s dalšími skly značky Guardian splníte i zákonné požadavky na snižování energetické náročnosti budov pomocí tepelné izolace a odstiňování tepelné složky slunečního záření. Toho lze docílit kombinací skla Guardian Clarity se skly Guardian SunGuard a Guardian ClimaGuard, které zajistí protisluneční ochranu a tepleně izolační vlastnosti zasklení. Clarity se standardně nabízí na sklech Guardian UltraClear s nízkým obsahem železa a dosahuje se tak vjemu křišťálově čistého a lehounkého zasklení.

Také čtěte  Sdílené kotelny se SVJ vyplatí - případová studie

Guardian SunGuard High Selective (skleněná budova)
Guardian SunGuard High Selective

Antireflexní sklo Guardian Clarity je ve své třídě nejlepší, jaké dnes lze dostat co do vizuálních vlastností – je skrze něj maximálně dobře vidět, neboť propouští více světla a méně odráží. S pomocí skla Guardian Clarity lze docílít zasklení, které v městském prostředí skutečně vynikne.

Guardian SunGuard High Selective (Cutty Sark London)
Guardian SunGuard High Selective (Cutty Sark London)

O společnosti Guardian Industries Corp.:

Guardian je diverzifikovaná výrobní společnost se sídlem v Auburn Hills, Michigan, zaujímající čelní pozice v odvětví plaveného skla a hotových výrobků ze skla pro komerční a rezidenční stavby a dopravní využití a v distribuci stavebních výrobků. Díky svým výzkumným a vývojovým centrům (Vědecké & technologické centrum pro sklo a Vývojové centrum pro automobilní díly) je společnost Guardian přední inovativní společností. Skupina SRG Global, patří mezi největší světové výrobce vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Guardian ve svých pobočkách a partnerských společnostech zaměstnává 17 000 lidí a provozuje závody v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, na Blízkém a Středním východě a v Asii.

Tisková zpráva: Bertrange, Lucembursko, 19. května 2016 – více informací najdete na www.guardian.com .

Další články

Také čtěte  Na co dát pozor při změně dodavatele elektřiny či plynu