WIRTUUU – nový způsob dodávky staveb na klíč inspirovaný Japonskem

Stavba - Wirtuuu - ilustrační foto

V hlavní roli – transparentní účet

Chystáte se stavět dům, rekonstruovat byt, kanceláře nebo na údržbu zahrady? Pokud nevsadíte na vlastní síly, čeká vás výběr dodavatele, případně i více dodavatelů. Úkol často nelehký, protože svěřit někomu stavbu svého domova nebo kancelářských prostor musí být sázkou na jistotu. Pak by Vás měl zaujmout článek “WIRTUUU – nový způsob dodávky staveb na klíč inspirovaný Japonskem”.

Jednou z možností výstavby je nechat si stavbu připravit tzv. na klíč. Odpadnou vám tím starosti se zařizováním a hlídáním jednotlivých stavebních profesí během stavby nebo rekonstrukce, které přenecháte hlavní stavební firmě.

Tu můžete kontrolovat i díky transparentnímu účtu, kde přesně vidíte, kolik vás jednotlivé práce i materiál na stavbě stojí. S takovou službou nyní přichází stavební společnost WIRTUUU.

Novinka v České republice

Systém transparentní dodávky stavby je v ČR úplnou novinkou. Služba totiž umožňuje mít celou zakázku pod kontrolou, přestože zodpovědnost zůstává na straně stavební firmy. Celý systém takto vedených staveb je zcela běžný v Japonsku, kde jej vymysleli a dobře funguje. V preciznosti Japonců jsme se tak inspirovali pro vývoj tohoto systému dodávky staveb u nás. Se stavařinou máme dlouholeté zkušenosti, tento systém transparentní dodávky je však zcela nový,“ říká Jiří Bonk ze stavební společnosti WIRTUUU.

Stavba - ilustrační foto 1

Jak systém transparentní stavby funguje?

Stavební společnost WIRTUUU pracuje za předem smluvenou cenu a veškeré subdodávky v rámci spolupráce má zákazník možnost ovlivňovat, jsou s ním konzultovány a schvalovány, včetně skutečných cen za práci a materiál. Systém zahrnuje jak přípravu, tak realizaci stavby nebo rekonstrukce i záruku po jejím dokončení.

V praxi to tedy funguje tak, že společnost vysoutěží u subdodavatele nejvýhodnější možnou cenu práce či materiálu a ta je ve stejné výši předložena zákazníkovi. Pomocí transparentního účtu pak má klient pod kontrolou veškeré provedené platby s třetími stranami stavby. Kromě transparentnosti plateb pak společnost zajišťuje také technický dohled nad realizovaným dílem i plnění BOZP vybraných subdodavatelů,“ říká Jiří Bonk.

Také čtěte  S mobilní klimatizací se vám bude dýchat lépe

Kolik služba stojí?

Zisk WIRTUUU je stanoven předem jako pevná a neměnná částka podle finančního objemu stavěného v daném měsíci. „Jsme schopni v průměru ušetřit zhruba 10-15 % z celkové ceny stavby,“ uzavírá Jiří Bonk ze stavební společnosti WIRTUUU.

Stavba - ilustrační foto 4